Suv Araç Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslantn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,374

aslantn

Yeni Üye
Selamlar forum ailesi.
SUV araç bakıyorum bütce 55-60bin civarı. Daha çok şehir içi veya şehirler arası günlük kullanabileceğim. Yakıt tüketimi uygun aynı zamanda SUV havası verecek araç tavsiyelerinizi bekliyorum. Konu çok dağılmasın diye beğendiğim araçlar şunlar: RAV4, Vitara, Grand Vitara ve Jimny. (Farklı önerilerinizide değerlendirebilirim.) Bunların içinden Favorim RAV4 ama yakıt tüketimi ve vergisi fazla olur diye endişeleniyorum. Jimny yakıt tüketimi olarak en başarılı görünüyor ama o da tip olarak SUV havası verir mi emin olmadım. (Hiç test sürüşü yapmadım). Bu gibi ön yargılarım var o yüzden işi bilenden öğrenmek için bu konuyu açtım. Herkese şimdiden teşekkürler.

Saygılar.

bunlar içinde en iyisi grand vitara dır, 2008 model ve üstü ESP li modeller tercih sebebidir.

yalnız suv havası verir mi derken?
amacınız arazi değilse zaten tipi hoşunuza giden her tür SUV size uyar...

Şuan arazi düşüncem yok. Bu modellerde bana ektra masraf çıkartır mı acaba ve yakit tuketimi fazla olur mu? Son olarak Freelander icin de ayni sekilde fikirlerinizi alabilir miyim? Nelere dikkat etmem gerek vs. Tesekkurler.

teknik veriler ve yakıt tüketimi için forumda yeterince bilgi bulabilirsiniz.
2. el her araç masraf çıkarabilir, bu yüzden yüksek modelli araçları tercih edebilirsiniz.
arazi ve kar sıkıntınız da yok ise zaten 4x4 değil önden çekişli bir araç bakın, yakıt tüketimi de az olur

merhaba,

alternatif olarak o bütçe aralığında Disco 3-4 var aynı zaman da rexton ları da tavsiye ediyor binenler bilmem ilginizi çekermi

Selamlar forum ailesi.
SUV araç bakıyorum bütce 55-60bin civarı. Daha çok şehir içi veya şehirler arası günlük kullanabileceğim. Yakıt tüketimi uygun aynı zamanda SUV havası verecek araç tavsiyelerinizi bekliyorum. Konu çok dağılmasın diye beğendiğim araçlar şunlar: RAV4, Vitara, Grand Vitara ve Jimny. (Farklı önerilerinizide değerlendirebilirim.) Bunların içinden Favorim RAV4 ama yakıt tüketimi ve vergisi fazla olur diye endişeleniyorum. Jimny yakıt tüketimi olarak en başarılı görünüyor ama o da tip olarak SUV havası verir mi emin olmadım. (Hiç test sürüşü yapmadım). Bu gibi ön yargılarım var o yüzden işi bilenden öğrenmek için bu konuyu açtım. Herkese şimdiden teşekkürler.

Saygılar.
Merhaba mitsubishi ASX yakıtı,konforu ve fiyatı açısından tavsiye ederim. O paraya üst model alırsınız. Sağlam araba ,yakıtı az araba sağlık dilerim.

Merhabalar, Önerdiğiniz araçlar geniş görüniyor daha çok aile için ideal sanki. Ama mitsubishi ASX biraz tasarruflu görünüyor. Araştırmaya devam ediyorun.

Bunların hepsi biraz yakar.
2.0 lt altına LPG takarsanız da motoru bozar, çünkü LPG sürekli yüksek devirde çalışan motoru sevmez, ama daha alt devirlerde de küçük motor bu araçların kasasını kolay kolay kaldırmaz.
2.0 lt üstü de vakti zamanında sahibi okkalı bir vergi ödediği için ikinci eli de ona göre yüksek fiyattan gider.
Yedek parçaları da normal binek araçlara göre biraz daha pahalıdır.
Ekonomi arıyorsanız başka yere bakın derim.

Bunlar eksileri. Artısına gelince, yaşadığınız yerde dağ bayır gezmediğiniz yer kalmaz, kış ortası bile pikniğe gidilir orda bir kahve içilir. Biraz da üşünür.

Aklı selim mantıklı adama göre değil, kaçık arabası. Öyle parçası bol ucuz, az yaksın gibi düşünceleriniz varsa uzak durun. Öte yandan hayatınızın bir döneminde az biraz "kaçık" olma fırsatını kullanın, dünyaya ikinci defa gelinmiyor.:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR