Suriye ve Ürdün Gezi Notlarımız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bartek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,715
Ynt: Suriye ve Ürdün Gezi Notlarımız

Harıka bir ortadoğu gezisi olmuş gezenbilir artık uluslararası geziler organize etmesi lazım mesela geleneksel 45. ortadoğu gezisi ;D ;D ;D ;D ;D ;D
uzun soluklu safari turları

Etiketler

AKCANLI' Alıntı:
Bizim aracımız Benzin+LPG'li olduğu için dizel araçlar gibi herhangi bir ücret istemediler

İyi günler,
LPG'li araçların Suriye'ye girişinde sorun yaşanıyor diye biliyordum, gümrükte bu konuda sorun yaşadınız mı, ayrıca hangi kapıdan çıkış yaptınız ?
Selamlar.

Paylaşımınız için çok teşekkürler. 1982 yılından evvel o bölgeye TIR kullanan birisi olarak defalarca gitmiştim.Ayda bir iki sefer giriş çıkış yaptığım halde ne oranın halkı bana nede ben onlara alışamamıştık.Anlattıklarınıza bakıyorum da bazılarının haricinde çok şey değişmiş.
Bana yapılan haksızlıklardan o kadar çok bıkmışımki Raporunuzun her satırını tüm dikkatimle okurken acaba altında ne terslik çıkacak diye tereddüt ediyordum.Aşırı olumsuzluklarla karşılaşmamanız beni çok sevindirdi.
Hafız Esad oğlunu güzel yetiştirmiş.Dünyadaki yeniliklere sırt çevirmemesini kendisini örnek alıp içine kapalı bir politika izlememesini sağlamış.
Neticede yapılan her kötülükten maraz doğacağı, iyiliklerin ise insanlara mutluluk,huzur ve rahatlık getireceği ispatlanmış oldu.Ben şahsım adıma Suriye'nin bize karşı daha olumlu davranışına çok sevindim.
Ehh! Artık belki bende Oralara kısada olsa bir gezi yapar eski günleri yad ederim..

Çok güzel bir gezi,
Fotoğraflardaki su çarkı Cizreli Ebu-liz'in eseri mi?
Diğer eserlerinden hiç görebildikleriniz oldu mu?
Selamlar,

Samimi dilek ve cevaplarınız için teşekkür ederim. Hafız Esad zamanında ben de bir kere Suriye'ye gitmiştim. Adını dahi anmamamız için defalarca uyarılmıştık. Herkes takip edilmekten korkuyor, birbirinden çekiniyordu.
Suriye'ye 11 Eylül sonrası turist girişi çok azaldığı için turizmi geliştirmek için çaba harcanıyor. Ürdün'de oğul kralın aynı şekilde turizme önem verdiği söyleniyor. Hem Suriye'de, hem de Ürdün'de kralın varlığı hep hissediliyor.
Telafisi kolay sorunlar elbette oluyor ama gerekli ölçüde dikkat edilirse büyük problem yaşamadan görülecek, gezilecek ve tavsiye yerler.
Yücel Bey , Hama'da ki su değirmenleri Ebu-liz'in eseri mi bilmiyorum. Biz Hatay'a dönerken zaman darlığından sadece şehir içerisindeki değirmeni görmüştük. Şehir etrafında çok daha güzel değirmenlerin olduğunu okumuştuk.

Lübnan'ın artık dizel araçlara izin verildiği belirtiliyor.Dizel araçlarıyla gidenler forumlarda yazmaya başladılar.

Doğrusu bu geziyi yeni keşfetmişim. Fotoğraflara ve verilen bilgilere diyecek yok. Ancak, özellikle gümrük işlemlerine dikkat edince, o taraflar sanki bir, beş on yıl beklesin gibi izlenim doğdu bende.
Paylaşım için teşekkürler. Bayağı uğraşmalı bir çalışma olmuş.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri