Suriye ve Ürdün Gezi Notlarımız

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bartek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,707
Ynt: Suriye ve Ürdün Gezi Notlarımız

Sydnaya

IMG 6524

IMG 6527

IMG 6540

Etiketler

merhaba bartek

öncelikle güzel geziniz için sizi kutlarım. biz düşünürken siz yapmıssınız. paylaşımlarınız bizlere rehber olacaktır. ben fotograflara bakınca , yeşili ve suyu az olan bu diyarlarda yaşamın ne kadar zor olduğunu düşündüm. Cennet vatan ın kıymetini bilelim ve ağaçsız kamp alanlarınada ne kötü demeyelim

benim sormak istediğim ise su. bu gezi hayatı anlama ve algılama ve tat alma düzeyinizde ne gibi değişimlere yol açtı. ben hep gezip gördüğüm yerlerin bana bu yönden ne kattığına bakarım. yeni mekanlar, yeni hayatlar, bizim algılayışımıza ne kattı. sizde paylaşırsanız memnun olurum.
o bölgenin havasından , az suyundan :smiley: , kültüründen, yaşam tarzından ne öğrendiniz ? umarım zor soru sormamışımdır :smiley:

eşinizede selamlar

Benimde yapmayı planladığım bir gezi, detaylı açıklamalar için çok teşekkürler. LPG li yada benzinli araçlar için bu dizel vergisi benzeri bişeyler çıkartıyorlarmı acaba?

Birde şu cami girişleri için vs istenen paralar çok astronomik geldi bana, parisde müze gezerken bile o paraları ödemiyorsunuz, turizme yeni açılan bir ülke için fazla turist kazıklama moduna girmişler.

Cami girişine 50 Pound yazmıştım , Suriye Pound'u yazsam daha doğru olurmuş. 30 Suriye Poundu 1 TL civarında. Para miktarı çok az. Benden de zaten almadılar itiraz edince. LPG /benzin parası sanırım ya almıyorlar, ya da çok az, çünkü herkes buraya niye dizel araçla geldiniz diye soruyordu.

Nermin Hanım, sizin sorunuza cevaplar ancak karşılaşınca anlatılacak cinsten ama bu gezide beni en çok etkileyen en önemli yer çöl oldu. Çöldeki bedevilerin yaşamı.İnsanın en kötü koşullara dahi dayanabilecek ve uyum sağlayabilecek güçte bir canlı olduğunu birkez daha farkettim.Sadece bir çadır birkaç küçük eşya.Aslında yoksunluk bizdemi onlardamı diye düşünmeye başladım.

bartek' Alıntı:
Cami girişine 50 Pound yazmıştım , Suriye Pound'u yazsam daha doğru olurmuş. 30 Suriye Poundu 1 TL civarında. Para miktarı çok az. Benden de zaten almadılar itiraz edince. LPG /benzin parası sanırım ya almıyorlar, ya da çok az, çünkü herkes buraya niye dizel araçla geldiniz diye soruyordu.

Nermin Hanım, sizin sorunuza cevaplar ancak karşılaşınca anlatılacak cinsten :smiley:

ha peki oldu şimdi :smiley:

biz 4500 cc benzinlilerle gidip benzin keyfi yapmak istiyoruz zaten ;D ;D ;D

Fotoğraflar harika.Ellerinize sağlık.
Önümüzdeki yıllar için yaptığımız gezi programları alt üst oldu sayenizde ;D ;D ;D
Selamlar

Sayın Bartek öncelikle hoşgeldiniz diyorum.

Bu yılki senelik iznimizde,Temmuz ayında bizde ailecek Suriye ,Ürdün ve Lübnan gezisi yaptık.Ben,Eşim ve kızım birlikte.
Döneli 15 gün oldu.Gezi notlarınızı az önce okurken hepsi gözümde canlandı. Paylaştığınız için teşekkürler.

Bizim aracımız Benzin+LPG'li olduğu için dizel araçlar gibi herhangi bir ücret istemediler

Paylaşım için teşekkürler. Rota olarak değişik bir planı aklıma soktunuz.Artık daha fazla çalışacağım:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,409
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri