Süperpoze Tüfek (Over & Under Shotgun) Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hyena Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,494

Hangi Tip Tüfek Kullanıyorsunuz?

• Süperpoze (Over&Under)

Kullanılan: 25 59.5%
  • Pompalı (Pump Action)

Kullanılan: 4 9.5%
  • Yarı Otomatik (Semi Auto)

Kullanılan: 5 11.9%
  • Çifte (Side By Side)

Kullanılan: 5 11.9%
  • Tek Kırma

Kullanılan: 1 2.4%
  • Yivli

Kullanılan: 2 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    42
Ynt: Süperpoze Tüfek (Over & Under Shotgun) Seçimi

çiftelerde hoşuma gidiyor ama daha çok nişan hattının tek bir düzlemde olması benim için daha önemli, tabi çifteye de alışmak kolay değiil biraz tecrübe yapmak gerekiyor ama nişanalmak pozelere göre daha kolay tabi,

yalnız otomatiklere bir türlü ısınamadım bana biraz tehlikeli geliyor ilk atıştan sonra kendini tekrar otomatik kurduğu için biraz soğuk bakıyorum,

klasik çifte ve pozelerde mekanizma daha basit, hele birde çift tetik oldu mu, yani ne kadar az teferruat o kadar az sorun demek.
Selamlar Saygılar...

Etiketler

benim için ağırlık o kadar önemli değil, av yapmayacağım için beni etkilemez, hatta ağır olması daha iyi diyebilirim, doğru bir kanı mıdır bilmiyorum ama herşeyin ağırı daha sağlamdır gibime geliyor.
Selamlar Saygılar...

Hüseyin bey 104a ile fişek tecrübeleriniz neler yani hangi fişekleri attınız kaç grama kadar fişek kullandınız, tek kurşun şevrotin kullandıysanız tüfek performansı hakkında bilgi verebilirmisiniz.
Selamlar Saygılar...

benim poze mobil şoklu.uygun şokla çok iyi performansı var.28 gramdan 36 grama kadar her fişeği kullandım gayet tatmin edici.bir aralar kendi doldurduğum fişekleri de kullandım en küçük problem yaşamadım.şevrotinde de gayet başarılı.şevrotini ve tek kurşunu silindir şokta kullanıyorum.tek kurşunda olsun sabotta olsun slug kadar olmasada gayet başarılı sonuçlara ulaşıyor.
marka olarak b&p den federale kadar her markayı kullandım.marka olarak mirage , federal , b&p tavsiye ederim.şu sıralar sterling kullanıyorum gayet hoşuma gitti.tabiki fişek markasında her kişi kendi kriterleri doğrultusunda karar verir.
kısa ve öz olarak 104a fişek yakmada kullanımda ve kalitede kullanıcısını memnun ediyor.

ben de mobil şoklu düşünüyorum, ayrıca tatmin edici bir cevap oldu, piyasadaki çoğu fişeği yakmışsınız, şevrotin ve tek kurşun performansı da başarılı olduğuna göre sanırım bana da 36 gramdan yukarı fişekleri denemek kalıyor, :smiley: fişekten hiç anlamam tüfeği aldıktan sonra dediğiniz markaları sırası ile deneyeceğim, artık bir kaç kutu yaktıktan sonra sanırım bir fikir sahibi olurum,

Herkese yorumlarından dolayı teşekkür ederim,

Mubarek Kurban Bayramınız Kutlu Olsun...

Huğlunun serilerine bir bakın derim. Ben Zamanında Üzümlü almıştım. Allaha şükür hiç üzmedi beni.

merhabalar, biraz geç oldu ama eski milli atıcı olarak birkaç tavsiyem olacak. Öncelikle alacağın tüfeği gerçekten sevmeli ve sıkılmayacağın bir tüfek seçmelisin. Herzaman tek tetik hızlı atış için avantajdır. 65-66 cm namlu boyu, herkes istemesede tecrübeyle sabit olarak ideal namlu boyudur. Çok hafif bir tüfek fazla çarpma yapacağından çok yorar. Şoklarını mümkün olduğu kadar skeet_skeet ya da 4-3 seçmelisin..Değişen şokta olabilir, ancak sabit şokta avantajdır.( Tüfeğine göre). Umarım birazda ben yardımcı olmuşumdur. Zaten arkadaşlar gerekenleri yazmışlar,

AKUS YERLİ OVER AND UNDER LAR İÇİNDE EN KALİTELİ OLARAK TANINANI ŞU AN AV CAMİASINDA ONDAN SONRA HUGLU İLE YILDIZ GELİYOR

merhaba huğlu markasını öneririm kendim 103 de modelini kullanıyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.