Suburban Aldım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yavuz-çelikel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 324
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,385
Ynt: Suburban Aldım

http://cgi.ebay.com/LPG-Mixer-Land-Rover-Range-SD1-3-5-V8-SET-OF-2-NEW_W0QQitemZ160403049214QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item2558c44afe

3.5 land içinmiş .....lpg mikser işini yaptım arabaya ama süratliyken boşa atınca bazen stop ediyor. Havayı fazla alıyor galiba.fikir verin biraz lütfen. Bant haricinde ;D ;D ;D

Etiketler

ona vereceğim para 2300 dolarx2.8x1.5=6200 lira. almayım saol. haaa birde lpg 2000 lira eder 8200 yok yok sağğol.

yavuz-çelikel' Alıntı:
http://cgi.ebay.com/LPG-Mixer-Land-Rover-Range-SD1-3-5-V8-SET-OF-2-NEW_W0QQitemZ160403049214QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item2558c44afe

3.5 land içinmiş .....lpg mikser işini yaptım arabaya ama süratliyken boşa atınca bazen stop ediyor. Havayı fazla alıyor galiba.fikir verin biraz lütfen. Bant haricinde ;D ;D ;D

abicim bu konuda nacizene benim bir fikrim var. bir şamprel parçasını hava filtresinin ucuna monte ediyorsun (westenhause tamir takımı lastiğide olabilir lakin ortasındaki delik lazım olacak.) daha sonra bu parçayı plastik kelepçeyle saça sabitliyorsun. ve şamprelin üzerine aracı rolantide rahat çalıştıracak büyüklükte bir delik açıyorsun. araca gaz verdikçe deliğin çapının büyüyüp küçüldüğünü göreceksin. buda aracın yüksek süratlerde stop etmesini engelleyecektir. ayağını gazdan çektiğinde delik çapı küçülecek ve araç fazla hava almayacaktır. gırtlak şeklindeki plastik boruyuda bu yaptığımız düzeneğin üzerine geçirdiğimiz zaman bantsız çözüme ulaşıyoruz.

abi o işi ben burda çözdüm gibi hava filitresi girişine eğsozcuya kapak yaptırdım saçtan şimdilik komik bir sistemle yapıyorum ama işe yarıyor.o kapaga adam bir tel bağladı fren teli gibi onuda içeri uzatmış benzine geçtiğimde çekiyorum ve ufak bir aparat var ona takıyorum lpg de ise geri itiyorum olay tamam oluyor.bende bantladığını görünce kafayı yemiştim bantlantmadım tarif ettim yaptı ama cidden ilkel oldu ben burada cam motoru arıyorum çekik gözlü japon arabalarınki lazımmış çıkma mıkma birşey bakıyorum sıfırı 100tl miş biraz bakcam cıkmasını bulursan cıkma yok bulamazsan sıfır alıp geçecem o sistemi motorlu hale çevirip düğmetle çalıştıracam ..

yavuz bey bu arada araca headers uygulamayı düşünüyormusun? lakin ankarada bu işi yapan ustalar mevcut bizim memlekette maalesef bulunmuyor. eğer böyle bir uygulama yaparsan benide bilgilendirirsen memnun olurum. ben biraz araştırdım bizim araçlar için 400$+KDV gibi bir rakama ulaştım. malum eksoz manifoltlarında yılların verdiği yorgunluk var. değişme istiyor değişmişken böyle birşey istiyorum.

snguntac' Alıntı:
abi o işi ben burda çözdüm gibi hava filitresi girişine eğsozcuya kapak yaptırdım saçtan şimdilik komik bir sistemle yapıyorum ama işe yarıyor.o kapaga adam bir tel bağladı fren teli gibi onuda içeri uzatmış benzine geçtiğimde çekiyorum ve ufak bir aparat var ona takıyorum lpg de ise geri itiyorum olay tamam oluyor.bende bantladığını görünce kafayı yemiştim bantlantmadım tarif ettim yaptı ama cidden ilkel oldu ben burada cam motoru arıyorum çekik gözlü japon arabalarınki lazımmış çıkma mıkma birşey bakıyorum sıfırı 100tl miş biraz bakcam cıkmasını bulursan cıkma yok bulamazsan sıfır alıp geçecem o sistemi motorlu hale çevirip düğmetle çalıştıracam ..

işte yaratıcı türk zekası ;D ;D ;D ;D

radicale262' Alıntı:
abicim bu konuda nacizene benim bir fikrim var. bir şamprel parçasını hava filtresinin ucuna monte ediyorsun (westenhause tamir takımı lastiğide olabilir lakin ortasındaki delik lazım olacak.) daha sonra bu parçayı plastik kelepçeyle saça sabitliyorsun. ve şamprelin üzerine aracı rolantide rahat çalıştıracak büyüklükte bir delik açıyorsun. araca gaz verdikçe deliğin çapının büyüyüp küçüldüğünü göreceksin. buda aracın yüksek süratlerde stop etmesini engelleyecektir. ayağını gazdan çektiğinde delik çapı küçülecek ve araç fazla hava almayacaktır. gırtlak şeklindeki plastik boruyuda bu yaptığımız düzeneğin üzerine geçirdiğimiz zaman bantsız çözüme ulaşıyoruz.

sizin fikirde güzel salimin çözümde güzel ama benim farklı birşey var aklımda.
hava filitresinin yandan girişi olacak. salyangoz gibi.hava dönerek girecek içeriye mikserin üstünede tubo pervanesi gibi birşey koyucam havaya döngü verecek. hem hava gaz tam karışacak hemde hızlanacak.

biraz daha düşüneceğim ve araştıracağım ....

benimki basit bir öneri olacak zaten düşünmüşsünüzdür sanırım ama bu mikser keplerinin içi dilli olanları var, yukarıda yazılmış olan aracın yüksek hızlarda boşa atınca stop etmesini engelleyecek sistemin-fikrin, biraz daha basit versiyonu gibi düşünün, kepin içinde gerektiğinde havayı azaltan bi mandal veya dil gibi birşey.. birkaç yerde görmüştüm kendi aracıma patlatmadan dolayı kep ararken, bir bakın isterseniz

http://www.youtube.com/watch?v=WXYA7sonIT8&feature=PlayList&p=3FB432E2C0F4D7FB&index=7

salim bi bak şuna ;D ;D ;D ;D

bakıyorum abiii petlas ta benim jantlara uygun lastik buldum 16.5 direk çavus desen Allah bana akıl versin...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR