Subaru - Forester Iii - 2.0x (150 Hp) E-4at Yardim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atmaca1907 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,847

atmaca1907

Yeni Üye
Üstadlar Merhaba,

2003 model Freelander TD 4 aracımı artık 3 yılda 20.000 TL masraf yaptığım için daha fazla masraf çıkarmasından korktuğumdan satıyorum 37.500. Yerine Subaru Forester 2.0 150 hp 4 ileri otomatik 2009 model bir araç beğendim. Bu araç sizlerinde bildiğiniz gibi çok benzin tüketiyor. Sorularım şunlar;

1)LPG'ye uyumlu bir araç mı sorun çıkarır mı uğraştırır mı ?
2)LPG'de ne kadar yakar şehir içi İstanbul trafiği
3)Ne marka LPG takmak gerekir ve ne kadar mal olur ?
4)Araçta kronik arıza vs var mı 2010 makyajlı modelini mi tercih etmek mantıklı olur ama bu alacağım araçta 60.000 km ve tanıdıktan temiz.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Etiketler
2004 xt kullanıcısıyım.zavolli lpg var.haftasonu 420km yolu 100tl lik gaz ile yaptım.şehiriçi şehirler arası ve dağ yolları karışık.masraf opel ve toyotadan pahalı olmaz.....sorun çıkaran bir araç değildir. Simetrik hep 4 çeker aracın tadına varın.....bırakamazsınız

erhan_41 / Tuzla

QErhan_41 Bey cevabınız için teşekkürler üstadım ilk olarak.
Benim alacağım araç dediğim gibi 2009 model 150 hp lik olan . Yakıt LPG de sizinkini geçmez heralde diye düşünüyorum.
KM de 35 kuruş yaksa benim için yeterli . Ben hangi tarz LPG takmalıyım ve LPG tankı stepne şeklinde alıp gizli olsun istiyorum.
Bir de Freelander TD4 2003 model kullanıcısıyım subarunun simetrik offroad sisteminin artıları nelerdir.

Ben alacağım bu aracı kullandım benzin de kullanmama rağmen 4 ileri otomatik olduğu için izmit otobanında rampalarda bayıldığını hissettim bir miktar.

Bayılması varsa sorun vardır.bastıkça rampalarda daha ver gaz der ...benim ki simit tank.youtube ta simetrical awd videoları var....izlemenizi tavsiye ederim

erhan_41 / Tuzla

Acil yardım . 2009 model subaru tüpe uyumlu mu . ne kadar nerede taktırabilirim tüpü . tüpte kaç kuruş yakar.

Üstadlar Merhaba,

2003 model Freelander TD 4 aracımı artık 3 yılda 20.000 TL masraf yaptığım için daha fazla masraf çıkarmasından korktuğumdan satıyorum 37.500. Yerine Subaru Forester 2.0 150 hp 4 ileri otomatik 2009 model bir araç beğendim. Bu araç sizlerinde bildiğiniz gibi çok benzin tüketiyor. Sorularım şunlar;

1)LPG'ye uyumlu bir araç mı sorun çıkarır mı uğraştırır mı ?
2)LPG'de ne kadar yakar şehir içi İstanbul trafiği
3)Ne marka LPG takmak gerekir ve ne kadar mal olur ?
4)Araçta kronik arıza vs var mı 2010 makyajlı modelini mi tercih etmek mantıklı olur ama bu alacağım araçta 60.000 km ve tanıdıktan temiz.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

kardeş yıllardır subaru forester binerim alacağın araç fiyat performans olarak dünyanın simetrik 4 çeker olan en iyi aracı.inanki aşırı memnun kalırsın lpg ye çok uyumlu ben şu andaki 2009 foresterime lovato taktırdım uzun yolda 22-23 kuruş şehir içinde klima açıkken 35kuruş yakıyor yağdanlıklı lpg taktır hiç korkma bütün parçaları var çok uygun düzenli bakımını yaparsan hiçbir zaman parça ihtiyacın olmaz gayet geniş ve rahat istanbulda isen mesaj at göztepede buluşalım arabamı incele kullan sonra arkadaşındaki arabayı kaçırma derim subaruyu bilen biner.inan 2.elde orjinalleri 1 saatte satılan tek araçtır.herkes subaruyu yanlış tanıyor.selamlar volkan.

Arkadaşlar merhaba,

Subaru forester aracımı aldım.
LPG taktırma konusunda hala kararsızım. Prince LPG ye 3.900 lira fiyat çekiyor birde boxer motora LPG takınca 100.000 km ye geldiğinde araç motor indirmek gerekir diyor.
Benzinde bile kullansan 120.000 km de motor indirmek gerekiyor diyorlar.
Bir sorum da araç çalıştığında mavi bir ışık yanıyor kadran da otomatik jikle midir nedir o soğukken çalışınca çıkıyor.
Ayrıca AUX girişine telefon bağladım fakat ses alamadım teyp den ?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Benzinde ortalama 11.00 litre /100 km yakıt tüketimim var şu an .

Merhaba.
Bende 2009 model forester kullanıyorum aracı almadan ve aldıktan sonrada lpg konusu uzun uzun araştırdım başından beri viali sıvı lpg taktırma niyetindeydım yaklaşık 3500-4000tl civarında, ancak araç atmosverik motor olduğundan gerek yok bütçe uygunsa yine takılabilir ancak diğer kitlerden çok farklı olmayacaktır performans açısından da bir farkı olmacak prins, vialli, ve atiker üçünüde kullandım performansta bir fark yok yakıt konusunda da.
LPG taktırmalımıyım konusunda bence kesinlikle taktırmalısın 120bin km. de motor iniyor falan buna gerçekten sesli gülerim size şöyle söylim maslak boss subaruda Türker usta var mükemmel bir esnaftır yanına uğrayın herşeyi ile detaylı anlatır, bu 120 binde motor indirme konusunuda söyleyin alacağınız cavap nettir daha 200binde debriyaj balatası değiştirmeyen kullanıcılar var kesinlikle kulak asmayın bu söylentilere. Butür söylentiler içten içe subaru hayranı olup ama almaya cesaret edemeyenlerin söylentileridir.
Tekrar LPG konusuna dönecek olursak ben Atiker gold taktırdım 1500tl aracım şuan 60000km. LPG takılalı 5000km. oldu şimdilik bir sıkıntı yok uzun yolda 25kr. şehir içi ve Rize nin yaylalarında tırmanış ve inişler 35kr. civarı yaktı.
Dikkat etmeniz gerekn tekşey doğru usta doğru montaj en vasat kit doğru montaj ve ayar ile sizi üzmez ancak en iyi marka bile doğru montaj yapılmadığında başınıza çok dert açar, son olarak hangi marka taktırırsanız taktırın montajda manifolt un sökülerek montaj yapıldığından emin olun hatta mümkünse montajda başında durup manifolt un söküldüğünü gözünüz ile görün.
İlk çalıştırmada çıkan mavi ışık sıcaklık düşük demek kısa bir süre sonra sönecektir sıkıntı yok.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR