SUBARU FORESTER ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xxjago Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 82,366
Ynt: Subaru Forester Almayı Düşünüyorum

Gerçi tarıhe bakmadan konuya cevap vermıştım.. 3 yıl olmuş konu açılalı..arkadaş ne aldı acaba arac olarak?

Etiketler

Erol bey, ufak bir ekleme yapayım. Bahsettiğiniz kasa 2003-2005 arasıdır. 2002'deki kasa kullandığınızdan farklıdır.

2002 kasaları daha alçak..sankı asfalta kullanımına daha uygun gibi...

Herkese Selamlar,

Öncelikle çok güzel bir formunuz var adminleri tebrik ediyorum tabiki üyeleri ve tüm katılımcılarıda..Uzun zamandan beri hep bir Subaru Jeep almak istiyordum.Şimdi arabamı satmaya karar verince artık fırsat bu fırsattır alayım diyorum.Aslında önceleri 2004-2005 model bir Volvo S60 veya Audi A4 belki A6 düşünmüştüm.Tabi bu arabaları benzinli kullanma çok masraflı olacağından nihayetinde LPG li kullanacaktım bu araçları.Aslında hala aklım bir parçada olsa S60 olsada Forester almaya karar vermiş gibiyim.

Sizden ricam ben bu aracı hiç bilmiyorum daha önce hiç Jeepimde olmadı.Modellere filan biraz baktım malum verginin çok yüksek olmasından dolayı benim almak istediğim model öncelikle 2000 motor olmalı.

Şimdi LPG kesin taktıracağımdam ve de çok öyle offroad yollara girmeyeceğimden dolayı Turbo almaya gerek var mı?
Ben her ne kadar 2005-2006 düşünsemde verginin yüksek olmasından dolayı 2003 filanda tercih edilebilir mi?
Alırken öncelikle nelere dikkat etmek lazım.?Km için önerebileceğiniz bir sınır var mı?

Şimdiden tşk ediyorum yardımlarınız ve katkılarınızdan dolayı.
2005 subaru forester turbo gumus renk temiz dusunur senız arayın

Ynt: SUBARU FORESTER ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM

dün yamulmuş bir suzuki ilanı vardı halada duruyordur.sahibinden. Allah muhafaza vitara resmen kağıt .adam o haliyle 7 civarında birşeyler istiyor.neyse onu gördükten sonra güvenlik konusunds cidi düşünmek gerek.tedbiri elde tutalım .gerci bütün cipler güvenlik konusunda geridirler şu son zamanlarda neler yaptılar pek takip edemiyorum.şu bir gercek bunlar arazi içindir carpma testlerinde ne durumdalar varmı yokmu vs.Yalnız forester için durum başka amcam testlerde hep başarılı. ....sözü burda kesiyorum ve isteyen ehil arkadaşlar bilgilerini eklesinler faydalanalım paylaşalım....laf üzre konu yol alacak diye düşünüyorum kalın sağlıkla selamla.

Bende 5-6 ay önce Forester ile ilgilenmiştim ama bazı sebeplerden dolayı kısmet olmadı. Forester 2003'den sonra kasa değişikliği yaptı. 2004-2006 modeller arası daha yüksektir bu araçlarda.2003 öncesi kasalar yere nisbeten daha yakın olmasına rağmen iç hacim olarak daha geniş gözükmekte. Ben bakarken 2004-2006 yılları arasındaki araçlara bakmıştım. Araçlar AWD yani sürekli dört çeker durumda. Boxer motorlar var üzerinde.
Bunlara LPG uygulaması ne kadar etkili olur bilemiyorum. Ama bence bu araçlar offroad araçı değil sadece ağır olmayan arazide veya karlı havalar için 4çekere ihtiyaç duyulur. Eğer yaşadığınız yer kışın çok karlı ise bu araç sizin işinizi çok rahat görür. Diğer taraftan 4çeker olması yolda da güven verir ama S60'daki hızı ve rahatlığı bence bulamazsınız.
Ben uzun yıllar A4 kullandım. 1998 modelden 2003 modele kadar..Bence tırmanmada bu araçın performansı çok başarı. Ben 1.8, 1.8T ve 1.8 T Quartro kullandım. Turbo ve Q olan araçlar gerçekten çok başarılı idi. Birinde sanzumanda sorun yaşadım diğerinde de Turboda sorun yaşadım.
S60 ise kiralık olarak kısa süre kullandım. Çok güven veren bir araçtı.
Biraz kafanızı karıştırdım galiba.
Benim şahsi fikrim düz bir araçın daha uygun olacağı yönünde. Kullandığım araçlarda Turbolarında genellikle sorun yaşadım. Yine de son karar tabii ki sizin.. ;)

Kolay gelsin..
Yani sonuc olarak turbo onemlimi degilmi

Malum tatil zamanı olduğu için foruma çok sık giremedim, o nedenle ancak şimdi yazabiliyorum.

ismailb detaylı bir şekilde yazmış, ancak bazı noktaları düzeltmekte fayda görüyorum.

Forester 2003 yılında kasa değiştirdi ve ismailb'nin dediği kasa 2002 yılına ait. Bu sene (2010) itibari ile 2003 ve 2004 modellerin vergileri aynı, 2000 cc'nin üzerinde forester bulmakta pek kolay değil.

Aracım turbo ve iyiki turbo almışım diyorum, çünkü çekişi ve torku inanılmaz. Uzun yolda çok az yorduğu gibi, turbosuz modellerde olmayan ve benim çok önem verdiğim hız sabitleme gibi özelliği de bulunmakta.

2006 modellerle turbo pek bulunmuyor, buna rağmen motor gücü 125 bg'den (2003-2005 turbosuz modellerdeki) 150 bg'e çıkartılmış. İç kısmında da değişiklik var.

2004 modelde emniyet kemeri ikaz sistemi, 2005 modelde direksiyon simidi farkı var 2003 modelden.

LPG'yi taktıracaksanız ve eğer LPG'ciniz yoksa İstanbul Maltepe'deki Kaleli otomotiv'den Serkan beyi öneririm şahsen. Yerka yetkili serviste Teleflex taktırdım ama zaman içerisinde sorunlar çıkmaya başladı, Aynı zamanda Teleflex bayide olan Serkan bey sorunları çözdü.
Bende turbo dusunuyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri