Subaru Forester 2.0 Xt 2003 2004 2005 Model

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan endy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,698

endy

LaNd RoVeR SeRiEs III - Discovery I 1995 3,9 v8ies
Yer
istanbul
Web
www.gokalpteknik.com
Merhaba Arkadaşlar,

Subaru Forester almayı düşünüyorum, kabaca bütçem 30.000 TL,

Araç ile ilgili bilgilerimin tamamı yüzeysel,dolayısı ile daha iyi bilen sizlere danışmak istiyorum, Forumdaki konuları da oldukça okudum, fakat yinede bir takım sorularımı tekrar sormak istedim, zamanını ayırıp bilgisini paylaşan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

2003-2005 arası bir araç almayı istiyorum, 2.0 XT turbo almak istiyorum, ama o kadar bakmama rağmen farkları ayıramıyorum mesela 2.0 X premium nedir? Turbo mudur değil midir? Bu aracın Turbo olmayanı alınmaz mı?

kaç km ye kadar araç alınır, örneğin 300.000 bu araçlar için çok km midir?

Malum bir arka amortisör kronik arızasından bahsediliyor, buna bir çözüm geldi mi? Yan sanayisi veya yerli tamiri mevcut mu?

ilk bakışta nelere dikkat etmeliyim? oynanmış araç sevmiyorum modifiyede sevmiyorum olduğu gibi bir araç olmalı?

LPG siz binmem mümkün değil, hangi lpg olmalı? Atiker bile görüyorum araçların üstünde düzgün çalışıyor mudur?

Sahibinden com'da baktığımda bir çok farklı donanım görüyorum, örneğin bazı araçlarda ön cam rezistansı var deniyor bazılarında adı geçmiyor, bu konuda en yüksek donanımlı modeli nasıl ayırırım?

Başka tavsiyeleriniz var ise paylaşırsanız sevinirim,

Saygılar & Selamlar

Ender

Etiketler
Ynt: Subaru Forester 2.0 Xt 2003 2004 2005 Model

merhaba... 2005 model 2,0 xt ve 2007 model 2,5 xt kullandım... ön cam rezistansının olmaması muhtemel ön cam kırılmasından dolayı orijinal olmayan cam takılmasıdır (2003-2004 modellerde yoksa bişey diyemicem)...

araç genel olarak sorunsuzdu... parçaları da (sarf parçaları fren balataları,filtleri gibi) ondan önce kullandığım 2002 model honda civic e göre 3-5 kuruş aşağıda bile sayılırdı...
yolda giderken veya viraj dönerken sanki ray üzerinde gidiyormuşça savrulmasız gidersiniz... aracın tek kötü tarafı 2. elinin çok zayıf olması... onun dışında sınıfındaki en keyifli araç bana göre... ben lpgli kullanmadım ama yakıt bir honda crv'den biraz daha az yakıyordu...
kısacası çok zevkle kullanırsınız tadı damağınızda kalır :smiley:

2004 model 2.0 xt sahibiyim. Xt demek turbo demek. Aracım otomatik vites. Lpg de ş.arası 27 kuruş şehir içi 35 kur6ş yakıyor. 200 küsür hp bir araç için vişey değil...keyfi tartışılmaz....

erhan_41 / Bandırma

Bilgiler için çok teşekkürler arkadaşlar,

araştırmaya devam ediyorum, şuanda tam ortadayım ya vaz geçeceğim, ya da devam edeceğim, kararsızlık had safhada

merhaba arkadaş bende forester 2003 2005 arası duşunuyorum araba super ama 2 el sıkıntılı dıyorlar turbolu buldum tanıdgmdan tam alcaktım
turboluları yakıdı turbosuza gore fazla surat yapacaksan turbo aldedıler bende yakıt fazla olunca turbosuz duşunuyorum ama araba guzel
sel alcam araştırıyorum arkadaş telınmı yazıyorum aramak istersen goruşuruz 533 415 9015

ENDER Bey Merhabalar,
Subaru FORESTER tercihiniz size UĞUR getirsin.
Her ne kadar SUBARU, Türkiye'de ÜVEY EVLAT muamelesi görerek geldiyse de farklı kesimlerde hala KEYİFLE kullanılmaya devam ediyor. 1986/2011 arası, LEONE1.8, Legacy 2.0, OUTBACK 2.5 ve Forester XT kullandım. Forester'ın SUV ( Sport Utilty Vehicle ) bir araç olduğunu OFF ROAD otomobil'i olmadığını unutmamanız gerekir.
TURBO ya da DÜZ ( EJ ) Motor arasındaki fark sizin otomobilden beklediğiniz performans ile DOĞRU ORANTILIDIR!
EJ Motor bir Dünya harikasıdır ama ASLA (LPG) ile kullanmamanız gerekir. FUJI HEAVY INDUSTRIES (ARGE) bölümünde tam 400 Mühendis ( DİZAYN ve MEKANİKER ) çalışıyor
böyle bir şey mümkün olsaydı bunu ÇOKTAN SUBARU'ya uygulamış olurlardı!
Otomobilinizde ( EJ MOTOR PERFORMANSINI ) hissetmek istiyorsanız, tartışmasız (XT)
ama ekonomik olsun diyorsanız DÜZ EJ keyifli bir sürüş imkanı size sağlayacaktır.
1986 yılından bu yana Subaru Motor Parçası İthal eden bir Firmanın sahibi olarak yazıyorum araçlar kötü kullanıldığı için ya da zamanında bakımları yapılmadığı farklı sorunlar yaratabiliyor! KAYABA pahalı Amortisör, Yeni MONROE set takın size Türkiye yollarında -normal kullanımla- 60.000 km. hizmet edecektir. Turbo farklı bir konu ona da her ustanın SERVİS vermemesi lazımdır!
Benim önerim, FORESTER içinde en keyifli SÜRÜŞ ZEVKİNİ 2,500cc. EJ motorlar veriyor! 2005, 2006 ve 2007'e kadar olan seri MÜKEMMEL!
Araç alacaksanız belirlediğiniz bir Subaru Servis Ustasından yardım isteyiniz böylece en az 3 senelik muhtemel sorunlardan kurtulmuş olursunuz.
İstanbul'da nerede yaşadığınızı blimiyorum, Florya TELSİZLER, Selahattin Usta, Levent Sanayi MEHMET USTA ya da Anadolu Yakasındaysanız Sancaktepe NAMIK USTA size yardımcı olacaklardır! Bunların hepsi Yetkili Servislerde yetişmiş Ustalarıdır.
Sorularınız varsa, buradayım. Selamlar, Ömer.

Ömer Bey,

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim, çok faydalı oldu ve benim için bir çok eksik parçayı da birleştirmeme faydalı oldu.

Şu anda 2012 triptonik VW jetta aracım var, bu aracımı satarak alacağım,

off road yapmıyorum dolayısı ile sıkıntı değil ama çok fazla kamp'a katılıyorum malum forum aktiviteleri. çok uzun zaman LR 4X4 modeller kullandım. Buna ilave olarak iç mekan haçmi, işletme maliyeti, ve performans önemli çünkü günlük olarak kullanmak zorundayım, 2,0 XT almak istiyorum ve 2003-2005 arasında bir araca uygun olacak bir araç bütçeleyeceğim, istanbul anadolu yakasında ikamet ediyorum, ve bir yandan da araç arayışı içerisindeyim,

sorularım var, bir araya toplayıp, size tekrar yazmayı planlıyorum,

zamanınızı ayırıp yazdığınız için çok teşekkür ederim

Saygılar & Selamlar

Ender

Ender Bey Merhabalar,
Cevabınız ve Subaru Otomobilleri, EJ Motorlar için yazdıklarımı anladığınız için teşekkürler ediyorum. Sorularınızı bekliyorum. Yurt Dışı seyahatlerim nedeniyle cevabım bir kaç gün gecikebilir kusuruma bakmayın lütfen,
Selamlar, MUTLU Pazarlar,
Ömer

ender bey 2005 forester lpg lı 220000 arac aldım otomatık vites 1000 km yaptım arac arıza yaptı senre atlatmış arıza şoyle oldu araba gıderken cekışten duştu ben acaba lpg dendır duşunuyordum 20 km gıtım stop etti bıraz marş bastım calıçmadı
kurtarıcıyla eletrıkcıye getırdım bilgısayara bagladı eksentırık srızası verıyor dedı ustam sonra trıger kayışı takılı kaskalarsakı sente ayar işaretleri bozuk ama benım aklıma takılan sente atlatma arızası cekış duşmesı gıbı degılde bıan stop etmesı derekmez mı buraya kafam takıldı ve arcı aldıgım arkadaş trıger setını 200 bınde degışmış yanı 20 bın klmrede kafam karışk usta bakıyor amaneden atlattıgını anlayamıyor bende tekrar yapersa dıye cekınıyorum. burda ayrıca subaru servıs yok

TUZER Bey Merhabalar,
Bulunduğunuz yeri yazmanızda bir sakınca yoksa, lütfen yazın çözüm arayalım!
Selamlar,
Ömer

omer bey merhabalar mahsuru yoksa tl yazaarsanız arayabilırım benım tel 533 4159015

TUZER Bey Merhaba, sizi az önce 0216.526 00 97 tnumaralı telefonumdfan aradım, telefonunuz cevap vermedi. Müsait olduğunuzda ararsanız çözüm bulmaya çalışalım. Selamlar, Ömer.

3 yıldır 2004 forester atmosferik(turbosuz) kullanıcısıyım çok ama çok memnunum, turbo forester'ların sübab ayarı 2500 tl turbosuzların 250 tl ;D turbonun motoru daha erken yıprattığı da bir gerçek
en önemlisi mükemmel yol tutuşu sağlayan boxer motoru (yatay yerleşimli olduğu için ağırlık merkezi yere en yakın araçtır,) ve sürekli simetrik 4 çekeridir.
lpg'de markadan ziyade montaj ve usta önemli bende telefex gfi var, süper uyumlu benzinle aynı performası sunar dezavantajı yedek parçaları fahiş fiyatlarda :mad: (1 enjektör 300 tl ) atikerde olur lovato da , usta önemli regülatörün kaç hp desteklediği ve enjektörlerin hızı/kalitesi
yakıt tüketimi 1700 kg sürekli 4 çeker (awd) bir araç lpg (lt=2.50 tl) karışık tüketim 0,27 krş
amortisör kronik değil patlatırsanız tanesi (arka) 1100 tl :-\ benimkini tamir ettirdim 1.5 yıldır sorun yok :smiley:
bu zamana kadar periyodik bakım harici hiç masraf açmadı malatyada servis yok ne yetkili ne de özel
performanslı olsun kimse beni geçemesin derseniz xt alın (arada 40 hp fark var 2.0 xt 177 hp 2.0 x 130/135hp )
300 bin km çok değil zamanında bakımları yapılan 800 bin km de motor açılmamış forester'lar var canada'da

Subaru avtr

ENDER Bey Merhabalar,
Subaru FORESTER tercihiniz size UĞUR getirsin.
Her ne kadar SUBARU, Türkiye'de ÜVEY EVLAT muamelesi görerek geldiyse de farklı kesimlerde hala KEYİFLE kullanılmaya devam ediyor. 1986/2011 arası, LEONE1.8, Legacy 2.0, OUTBACK 2.5 ve Forester XT kullandım. Forester'ın SUV ( Sport Utilty Vehicle ) bir araç olduğunu OFF ROAD otomobil'i olmadığını unutmamanız gerekir.
TURBO ya da DÜZ ( EJ ) Motor arasındaki fark sizin otomobilden beklediğiniz performans ile DOĞRU ORANTILIDIR!
EJ Motor bir Dünya harikasıdır ama ASLA (LPG) ile kullanmamanız gerekir. FUJI HEAVY INDUSTRIES (ARGE) bölümünde tam 400 Mühendis ( DİZAYN ve MEKANİKER ) çalışıyor
böyle bir şey mümkün olsaydı bunu ÇOKTAN SUBARU'ya uygulamış olurlardı!
Otomobilinizde ( EJ MOTOR PERFORMANSINI ) hissetmek istiyorsanız, tartışmasız (XT)
ama ekonomik olsun diyorsanız DÜZ EJ keyifli bir sürüş imkanı size sağlayacaktır.
1986 yılından bu yana Subaru Motor Parçası İthal eden bir Firmanın sahibi olarak yazıyorum araçlar kötü kullanıldığı için ya da zamanında bakımları yapılmadığı farklı sorunlar yaratabiliyor! KAYABA pahalı Amortisör, Yeni MONROE set takın size Türkiye yollarında -normal kullanımla- 60.000 km. hizmet edecektir. Turbo farklı bir konu ona da her ustanın SERVİS vermemesi lazımdır!
Benim önerim, FORESTER içinde en keyifli SÜRÜŞ ZEVKİNİ 2,500cc. EJ motorlar veriyor! 2005, 2006 ve 2007'e kadar olan seri MÜKEMMEL!
Araç alacaksanız belirlediğiniz bir Subaru Servis Ustasından yardım isteyiniz böylece en az 3 senelik muhtemel sorunlardan kurtulmuş olursunuz.
İstanbul'da nerede yaşadığınızı blimiyorum, Florya TELSİZLER, Selahattin Usta, Levent Sanayi MEHMET USTA ya da Anadolu Yakasındaysanız Sancaktepe NAMIK USTA size yardımcı olacaklardır! Bunların hepsi Yetkili Servislerde yetişmiş Ustalarıdır.
Sorularınız varsa, buradayım. Selamlar, Ömer.
Kardeşim 25 26 gibi birbütçem var frontera ile forester arasında gidip geliyorum siz ve diğer arkadaşlardan ricam o fiyatlara hangisini tavsiye edersiniz teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,072
Kaydolan Son Üyemiz
egedeba

Çevrimiçi üyeler

Geri