Su Geçirmez Ceket (ankara)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BARBOSSA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,523

BARBOSSA

Yeni Üye
Ben ankara'da yaşıyorum ve gore-tex softshell ceketim var cırt cırtlarını yeniletmem lazım ankara'da dağcılık/kampçılık ürünleri üzerine terzi varmı cırt cırtlarını değiştirebilecek ve dikiş yaparken su geçirmezlik özelliğini bozmayacak yada kendim cırt cırt alıp terziye versem onlar yaparmı ve o zaman iyi bir terzi bilen varmı

Selamlar gore-tex'lerin bir ömrü vardır ve bir süre sonra özelliklerini yitirirler. bu yüzden 5 senelik bir montsa (tahminim tabi bu)yeni bir mont arayışına girmenizi tavsiye ederim.

Selamlar gore-tex'lerin bir ömrü vardır ve bir süre sonra özelliklerini yitirirler. bu yüzden 5 senelik bir montsa (tahminim tabi bu)yeni bir mont arayışına girmenizi tavsiye ederim.
su geçirmez özelliğinimi kaybeder yoksa cırt cırt ,fermuar ,dikiş gibi özelliklerinimi kaybeder 3 yıllık bir ceketim var gore-tex sadece1 faaliyette giyildi 1 kere su gördü oda azdı dolapta durdukça özelliğini kaybedermi yoksa 5 yıl sürekli kullanıldıkçamı

gore-tex özelliğini kaybeder. diğer cırt cırtlar zaten kullanım kaynaklı olduğu için bişi diyemiyorum.
Su Geçirmezliğin Yenilenmesi

Su Geçirmezlik özelliğinin yeniden aktive edilmesi ve yenilenmesi:
GORE-TEX® Teknik Giysileri, WINDSTOPPER®Yumuşak Kabukları ve WINDSTOPPER® pantolanları:
Üretici talimatlarına uygun olarak giysiyi yıkayın, durulayın ve kurutucuya yerleştirin. Yıkama işlemi kontaminantları uzaklaştırır ve kurutucunun ısısı kumaş yüzeyindeki su geçirmezlik özelliğini yeniden aktive eder.
Su, temizlenmiş ve tamburlu kurutma işleminden geçirilmiş giysinizin yüzeyinde boncuklanmıyor ise su geçirmezlik özelliği kullanım ömrünü doldurmuştur. Ancak giysinin su geçirmezlik özelliğini su geçirmez polimer ile yenileyebilirsiniz.
Gore, açık havada giyilen giysiler için su geçirmezlik yenileme çalışmasının topikal olarak uygulanmasını önerir. Su geçirmezlik yenileme çalışması yalnızca florokarbon (FC) bazlı nefes alan giysiler üzerinde uygulanmalıdır.

Yukarıda bahsedilen gibi bir deneme yapabilirsiniz.

iyi akşamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri