Stolp Starlet Scale Model Projesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serkan saygın Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,580

serkan saygın

NEVER STOP EXPLORİNG
Yer
İstanbul / ESENKENT
Web
www.rcdrifttr.com
herkese selamlar saygılar.uzun zamandır bu bölümde konu paylaşımı yapılmıyordu.bende elimde hali hazırda biten ve devam eden model projelerini sizlerle paylaşmaya karar verdim.ilk konu zaten belli yak-54 akrobasi modeliydi.Şimdi ise daha farklı olarak scale yani öleçekli bir model olucak.
modelimiz graupner firmasının bundan baya baya bir sene önce üretmiş olduğu stolp starlet spor modeli.modeli satın aldığımda benden önceki sahibi yapmaya başlamış fakat yarıda bırakmış ve uzun süred o şekilde tozlu raflarda yer edinmiş kendisine.uzun zamana ellenmediği içinde üzerindeki balsa ağacı rengini değiştirmiş ve yıpranmış.ben ilk olarak yıpranan bazı bölümleri elden geçirdim ve yeniledim.aslında bir nevi bu restorasyon modeli oluyor benim için.daha
Daha sonra modelimizin monokote kaplanmamış kanat yüzeylerini kafamdaki stile göre kapladım.üstten bakınca beyaz kırmızı teması yer alırken uçağa alttan bakılınca kırmızı beyaz damalı bayrak teması yer alıyor.
modelimizin gövdesinin üst bileşini plastik malzemeden alt kısmı ise yine balsa ağacından yapılmış.bende bu açıkta kalan gövdenin alt kısmını yine kırmızı temalı film ile kaplayıp alt kısmınıda yine kanatlardaki damalı bayrak temasına uyum sağlaması için aynı filmi kullandım.
modelimiz 4 kanallı bir modeldir.Motor olarak fabrikanın tavsiye ettiği iki tip motor var.ister 40'lık 2 zamanlı motor ister yine 40'lık 4 zamanlı motor kullanabiliyorsunuz.
Ben elimde 2 adet olarak O.S firmasının 40'lık 4 zamanlı motorunu kullanmaya karar verdim.
servo olarakda kanatçıklar için towerd hobby standart servo,gaz için futaba S3003,irtifa ve dümen için yine towerd pro standart servo kullandım.modelimiz henüz bitmedi.daha boynaması gereken ve elden geçmesi gereken bir kaç bölüm var.
Sıcaklardan fırsat bulursam çalışmayı burada paylaşmaya devam edicem.

Herkese saygılarımla

bir kaç foto eklemendende olmaz elbet.Buyrun fotolar

BU MODELİMİZİN GERÇEK OLANININ FOTOLARI

ÜST KESİT 1

ÜST KESİT 2

ALT KESİT 1

O.S FS-40 4 ZAMANLI MOTORUMUZ

SERVO YERLEŞİM DÜZENİMİZ

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR