Ssangyong Kyron Aldım.......

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erolkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 128
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,207

erolkan

Zirve
Yer
Fethiye
Uzun araştırmaların sonucunda,2 gün önce,belırlemış oldugum fıyat aralığında 55-65.000 Tl arasında,4*4,Geniş,Donanımlı araç ararken Kyron da karar kıldım ve 2011 model 112000km de 63.000Tl ye aldım..
Aracı almaya Fethiye den Denızlıye 2006 model Toyota corolla Hatcback aracımla gittim.Dönüşte ise Kyron la geldim..
Bu araca yönelmemdekı sebebler;
Bı kere görüntüsü süper
Donanım diğer baktıgım bu fıyat aralığındakı araçlara göre fazla fazla
4*4 özellığının ıstedıgınde 4*2 ıstedıgınızde 4*4h,istediğinizde 4*4l olarak ayarlanabılmesı
Bagaj hacmının devasa oluşu
öncelıklı sebeblerımdı..
Gelelim il izlenımlerıme;
Aracı aldıgımda mazot ışığı yanıyordu depoyu fulleyın dedim 500 Tl ye depo doldu :smiley: Eyvah dedim benım gibi bi memura bu araç fazlamıydı dıye aklımdan geçmedı değil :smiley:
Sonra Denızlı nın ıcınde sehırıcı trafığinde giderken aracın yukseklığını ışıklarda diğer aracların yanında beklerken daha net anladım..Okudugum yorumlarda hep bu aracın hantallığından bahsedıyorlardı ve bu aklımda hep bı "acaba" sorusuydu.Bu sorunun cevabı ıcın şehirçi trafıkte serıt değiştirirken bı kıckdown yaptım kı oda nee aracın arkası hafıften kayıp o gaz tepkısıyle benı on koltuga yapıştırınca bu araç için yazılan hantal yorumunu bi kalemde sildim....ki aracın ıvmelenmesı beklentımın çok ustunde bunuda soylemeden geçmeyeyım...
2.dikkatımı çeken konu ıse içeriye neredeyse hıç lastık ve yol sesı almıyor olması.Işıklarda duruken dızelın sesını arac hızlandıkça duymuyorsunuz ve aracın dızel oldugunu sadece ısıklarda beklerken anlıyorsunuz ve bırde 310nm Torkla ıvmelenırken :smiley:
Denızlı nın yolları sıcak asfalt gıbı oldugunda arac yağ gibi kayıyor asfaltta çok rahat...Direksıyon tepkılerı bence yeterlı,frenlerde keza oyle...
Kestırme olsun dıye Fethıye ye donuşte çamelı yoluna gırdım .Bılenler bılır yol bıraz vırajlı ve sıcak asfalt değildir.Buraya yola gırdıkten sonra yolun engebelı kısımlarında aracın salınımının bana göre çok fazla oldugunu hıssettım.Yanı bu araç seert suspansıyon dıyenlere kesınlıkle katılmıyorum kı benım aracımın lastık ebadı 255*60*18...Bu durum benım hoşuma gitmedı çunku hızlı gıderken engebelı bı yerden geçerken araç çok salınım halinde.Gerçi bub durum normalmı yoksa bı sorun mu o oknuda daha net bı bılgı bılmıyorum...
Virajlarda lımıtınızı bıldıkten sonra başarılı.Ben daha tam lımıtlerını bılmedıgım ıcın temkınlı gırdıgımden dolayı bı sorun olmadı...
yaklaşık 2 saatlık yolculuk sonunda aractan ındıgımde hıcbır yorgunluk belırtısı yoktu..Hemen en çok merak ettıgım konu olan yakıt konusunu netleştırmek ıcın Fethıye de Shelle yanaşıp depomu fulledım.Sonuç benı daha da şaşırttı..6,79 dan mazotun lıtresı 0.42 krş mazot yakmışım km de..Ben Şokkkk :smiley:
Yani ilk izlenımlerım su an ıcın olumlu gıbı salınım dışındaonuda bı netleştırırsem çok ıyı olacak...

Etiketler

RBmfQI
RBmfQI.jpg

bakımlarını yaptırın, 20 000 km'de bir enjektör pullarını değiştirin, gerek yokdiyen ustaya da bir daha uğramayın, bu arada ısıtma bujilerini de söktürüp temizlettirin, çoook uzun süre sorunsuz binersiniz. her 10 000 km'de bir motor kulaklarındaki vidaları sıktırmayı unutmayın. güle güle binin.

kMl8ry.png
[/url][/IMG]
Dün itibarıyle sıparışımı vermış oldugum racechıp pro2 geldi ve montajını yaptım..İlk dıkkatımı çeken hafıf gaza basınca torktakı artışı hıssetmemdı.Tabıkı net olarak cevap vermek ıcın dyno ya gırmek lazım.Ama ılk ızlenımın gayet olumlu.....

kMl8ry.png
[/url][/IMG]
Dün itibarıyle sıparışımı vermış oldugum racechıp pro2 geldi ve montajını yaptım..İlk dıkkatımı çeken hafıf gaza basınca torktakı artışı hıssetmemdı.Tabıkı net olarak cevap vermek ıcın dyno ya gırmek lazım.Ama ılk ızlenımın gayet olumlu.....
lQVNBB.jpg
[/url][/IMG]

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR