Ssangyong Actyon Sports'a 5 cm Spacer Uyguladık...!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan actyon sports 4x4 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 64
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,431
Ynt: Ssangyong Actyon Sports'a 5 cm Spacer Uyguladık...!

bende tonacıya gonderdim :smiley: yazdıklarını
bakalım
ama olmadı jantı gotururum daha sağlam halletmiş olurum.

senin farlar xenon değil mi ? memnun musun ?

Etiketler

jantı götürmeden yapamaz sanırım, çünkü bijonların girdiği o yuvarlak deliklerin içinin et kalınlığı delik çapı ve koniklik falan gibi ölçüleri jantın aynısı olması gerekiyor, resimde üstten çekildiği için görünmüyor ama asıl işin çoğu orada...

xenonları söktüm çok dağınık ışık veriyordu en sonunda çıkartıp attım ancak mercek uygulaması yaparsam (vakit bulup) tekrar xenon takmayı düşünüyorum... ???

eyvallah.
bi sitede gorduydum gecen gun orda mercekli xenon yapımını anlatıyordu. bende araç gelsin yapacam. kendim ugrasarak.
valla abi ne diyim heycan bastı benide onu yaptırsam bunu yaptırsam :D maymun iştahlı oldum. ortada araç yok :D
2 hafta daha var cıkmasına hayırlısı bakalım.

actyon sports 4x4' Alıntı:
Uygulamaya ait fotolar;
[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
merhaba Ediz Bey.
bu spacerı arkasını gösteren resimleriniz var mıdır?
bir türlü anlaşamadık ustayla.
öyle mi olacak boyle mi olacak jantı da götürdük ama olmadı.

penche' Alıntı:
merhaba Ediz Bey.
bu spacerı arkasını gösteren resimleriniz var mıdır?
bir türlü anlaşamadık ustayla.
öyle mi olacak boyle mi olacak jantı da götürdük ama olmadı.

arkadan çekilmiş resimlerim yokmuş harici diskteydi resimler bakmam biraz zaman aldı geç cevap yazdım,
ama arkadaki saplamaların girdiği deliklerin çapı saplamanın kafası kadar, saplamanın çakılacağı delikte saplamanın tırtıklı kısmından az bişey küçük oluyor o ölçüyü tornacı daha iyi ayarlar.

Bide şöyle bi resim var elimde aracın üzerindeki orjinal saplamalara denk gelen deliklerin içinin konik şekli görünüyor (bijona ters konik) belki yardımcı olur....

bu şekilde yazarak birşeyler anlatmakta çok zor oluyor yaa... :D

[attachment=1]
[attachment=2]

260920101253

250920101251

günaydın.
teşekkür ederim. bakalım bu bilgiler ışığında yapabilecez mi.
:smiley: harbiden çok zor sizi iyi anlıyorum.
çünkü ben elimde bu kadar veri varken anlatamıyorum yaa :smiley:

kolay gelsin size.

bir şey daha soracagım :smiley:
bu 14x1,5 olan saplamaları çakıyoruz değil mi spacere kaynak gibi bişeyle doğru tahmin ediyorum değil mi? :smiley:
iyice komik oldu :D

penche' Alıntı:
bir şey daha soracagım :smiley:
bu 14x1,5 olan saplamaları çakıyoruz değil mi spacere kaynak gibi bişeyle doğru tahmin ediyorum değil mi? :smiley:
iyice komik oldu :D

Evet çakılıyor, adı üstünde zaten "saplama"
biz 750 tonluk press vardı onda çaktırdık...

ama dediğim gibi saplamanın o tırtıklı kısmı diyim oranın ölçüsü kumpasla baktığımızda misal atıyorum; 14,8mm çıkıyorsa saplamanın çakılacağı deliğin çapı 14,6mm falan oluyor (dediğim gibi bu oranı tornacı daha iyi bilir şu anda ben bizimkileri hatırlamıyorum)

slm gerçi diğer konuda sormuştum ama kendi başlığında sormak daha uygun olur diye birde burda sorayım....serviste spacer getirtiyor ancak fiyat çok yüksek 1000 TL..açıkçası değermi değmezmi bilmem ama o kadar para vermem mümkün değil...ediz bey acaba siz kaça malettiniz...gerekirse artık sizden yardım istiyecez....

zaten suçlusunuz...aracınıza bir sürü şey yapıp gösteriyosunuz...bizimde canımız çekiyor.. :smiley: .ama ne becerimiz sizin kadar fazla nede burdaki imkanlar oradaki kadar iyi......
.

bizimki özel bir iş oldu o yüzden bir rakam veremicem, :-\ kusura bakmayın... ;)

Var ama benim kafamda ;D bu teknik resim olarak nasıl çizilir bilmiyorum, tornacıya ben söyledim o yaptı. ama birkaç detay aktarayım...
Bijon Aralığı : 5x130
Porya : 84.1
Saplamalar : 14x1,5
Bijonlar : 21
aklımda kaldığı kadarıyla yazdım ihtiyaç olursa teferruatlı görüşürüz...

Spacer'in et kalınlığı 5 cm ( 6 cm den ortada porya göbeği bırakılarak yapıldı)
Spacer'in çapı 16 cm...

merhaba,
sapecerlerin torna işi bitti,
ancak dış çap 160mm kurtarmıyor bilginiz olsun, somun delikleini ( büyük delikler) delince dışa patlıyor. en az 175mm olmalı.
bir takım malzemeyi işlemeden ıskartaya ayırdım..
ben yandım başkası yanmasın. :smiley: :smiley: ( şaka tabii)
saygılarımla.

Var ama benim kafamda ;D bu teknik resim olarak nasıl çizilir bilmiyorum, tornacıya ben söyledim o yaptı. ama birkaç detay aktarayım...
Bijon Aralığı : 5x130
Porya : 84.1
Saplamalar : 14x1,5
Bijonlar : 21
aklımda kaldığı kadarıyla yazdım ihtiyaç olursa teferruatlı görüşürüz...

Spacer'in et kalınlığı 5 cm ( 6 cm den ortada porya göbeği bırakılarak yapıldı)
Spacer'in çapı 16 cm...
Ediz bey merhaba,
14x1,5 saplamaların boyu kaç sizinkilerde., ben internette 55mm buldum,
bijonda 21 dediğiniz anahtar ağzı ölçüsümü?
takımına (1saplama+1somun) 5tl istiyorlar, uygunmu? siz kaça aldınız?
sipariş için cevabınızı bekliyorum.
saygılar.

Bizde 18 cm çapta olana yaptık, ben önce bu işleri yapan bir tornacıya yaptıracaktım o 16 cm çap demişti aklımda o kalmış burada yanlış söyledim, diğer yapan arkadaşla görüştük oda 18cm den yaptı sanırım.
Saplamaların uzunluğunu hatırlamıyorum ama ben imalatçısını bulmuştum adedi 2 - 2,5 tl ye gelmişti. daha uygun fiyatlı bulabilirisniz biraz daha araştırın bence..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri