Ssangyong Actyon Sports'a 5 cm Spacer Uyguladık...!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan actyon sports 4x4 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 64
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,433
Ynt: Ssangyong Actyon Sports'a 5 cm Spacer Uyguladık...!

Lastik ölçüleriniz orjinalle aşağı-yukarı aynı lastiklerle ilgili bir problem olacağını sanmam.

Etiketler

peki kaç inç yükseltme tavsiye edersiniz?
lastikleri değiştirmek te yarar var mıdır. (dunlop marka )
bu arada siz nerede oturuyorsunuz ben pendikteyimde.
teşekkür ederim.

getler 4cm önler 4 cm arkalar olarak yapılabilir istediğiniz gibi daha düz bir görüntü elde edilir. arkaya camlı kabin takacaksanız tabi...

Ben güneşli de oturuyorum ama bu get işleri için tanıdığım bir tornacı yok denk gelene yaptırıyorum bu sefer maliyet yüksek oluyor

teşekkür ederim :smiley:
peki bu getleri nerden temin edecem ben. yani bir parçacıya gidip ben 4cm get istiyorum mu diyecem.
(getler bu beyaz olan şeyler mi plastik gibi hani ) yoksa tornacıda onları mı yaptıracam. tornacı tanıdığım vardır herhalde bi yerlerde :smiley:

bir de yükseltmeyi yaptıktan sonra spacer mecburimi midir?
ilginiz için teşekkür ederim.

Getleri tornacıda yaptırmak gerekiiyor, kestamit denilen malzeme oldukça uygun...
( Yani önler için: 12cm çapında 4 cm kalınlıkta kestamit malzeme alacaksınız, Arkalar için: 14cm çapında ve 5 cm kalınlıkta malzeme almanız gerekecek.)

Ölçüler bu linkte var ( amartisör için olan parçalara gerek bile kalmıyor / onları hiç yaptırmasanızda olur amortisörlerde yeterince boşluk var çünkü )
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=46097.0

anladım tamamdır. teşekkürler.
bide şu spacerı sormustum ama sanırım yogunsunuz :smiley:
teşekkür ederim.

linki inceledim ama fazla bise anlamadım.
beyaz parcalardan hangisi ön hangisi arka.
cunku onlerde amortisorun cıkması delik olması gerekiyor yanlıs anlamadıysam . ama beyaz parçaların bulundugu resimlerin icinde delikli goremedim
kafam karıstı yani anlayacagınız.

o linkteki ilk foto ön, ikincisi arka, üçüncü amortisör (ilkinde yani önlerde yandan çekildiği için ortadaki delik görünmüyor...
daha alttaki fotolarda görünen beyaz parçalar (poliemit / ben poliemitten yaptırmıştım, kestamit daha iyiymiş) arka biri alt yüzü, biri üst yüzü...
gri metal olanlar önler için 7075 sert alüminyum malzemeden

tesekkur ederim :smiley:
yanlıs anlamazsanız eger ozelden bana cep numaranızı veya msn adresinizi verebilir miisiniz?

birde yükseklikleri önleri 6 arkaları 7 yaparsak sakata gelir miyim ?

teşekkürler.

penche' Alıntı:
tesekkur ederim :smiley:
yanlıs anlamazsanız eger ozelden bana cep numaranızı veya msn adresinizi verebilir miisiniz?

birde yükseklikleri önleri 6 arkaları 7 yaparsak sakata gelir miyim ?

teşekkürler.
6/7cm yükseltirseniz bahsettiginiz gibi sakata gelirsiniz ilk virajda da aracınızı devirirsiniz çünkü 4/5cm den sonra kamber acıları bozuluyor 6/7cm için kamberleri duzelttirmeniz gerekir bunuda ancak Amortisorleri Egerek yaptirabilidsiniz! Yani sağlıklı olmaz okadar çok yukseltecekseniz uygun bir coilover bulmalısınız yada amortisorlerinizi bozdurup coil-over'a cevirmelisiniz

Diğer aksamlarda oynama yapmadan 4 cm maximum o da belki 5 cm get konulabilir önler için konuşuyorum arkalar müsait, bu da denenmemiş extra masraf uğraş olacaktır ve benim ilk başta yaptığım gibi yapbozlara sebep olacaktır...

onlere 4 cm
arkalar 5 cm
olarakyapmaya karar verdim. sizin yardımlarınız sayesinde. o yüzden teşekkür ederim.
bakalım aslında araç daha çıkmadı bile :smiley: tamirden
ben hiç normal haline binemeden yükseltilmiş haliine binecegim.
o yüzden farkını farkedemeyebilirim. ama güzel olacagina eminim.
yardımınıza ihtiyacım olursa yine rahattsız edebilirim

merhaba Ediz bey.
yükseltmeden sonra hiç hız denemesi yaptınız mı ?
yaptıysanız olumsuz bir şeyle karşılaştınız mı ?

teşekkürler,

Benim araç manuel vites olduğu için en fazla 180-190 ı görüyor ve bu hızlara yükseltme yaptıktan sonra çıktım hiçbir fark yok, hatta yaylar sertleştiği için daha stabil hale geldi, makaslarda savurma azaldı v.s...

actyon sports 4x4' Alıntı:
Var ama benim kafamda ;D bu teknik resim olarak nasıl çizilir bilmiyorum, tornacıya ben söyledim o yaptı. ama birkaç detay aktarayım...
Bijon Aralığı : 5x130
Porya : 84.1
Saplamalar : 14x1,5
Bijonlar : 21
aklımda kaldığı kadarıyla yazdım ihtiyaç olursa teferruatlı görüşürüz...

Spacer'in et kalınlığı 5 cm ( 6 cm den ortada porya göbeği bırakılarak yapıldı)
Spacer'in çapı 16 cm...
günaydın Ediz Bey. ben resimdeki ölçüler konusunda yardımınızı rica edebilir miyim?
ilginiz için teşekkür ederim.

260920101254

-Yuvarlak olarak tabir ettiğiniz yere aracın orjinal saplamaları geliyor ( bu yuvarlağın ölçüleri jantla aynı ordan kopyalayabilirsiniz)
-Saplamalar orjinalleri değil yukarıda da dediğim gibi orjinal saplamalar yuvarlak boşluklara giriyor bunlar sonradan alınan 14x1,5 luk saplamalar
-iç kalınlık olarak belirttiğiniz yere dışa 1 cm içe de 1 cm verebilirsiniz, Orta poryanın et kalınlığı 1 cm civarı yanı 5 cm spacer için 6 cm lik malzemeyi islemeye başlayacaksınız ki ortaya 1 cm çıkıntı bırakabilesiniz...(bu ölçü sizin göz kararınıza kalmış nasıl uygun ve sağlam görürseniz o kadar yeterli olacaktır net bir ölçüsü yok)
-Saplamaların çakıldığı delikler saplamanın ölçüsüne göre açıldı, yani saplamayı tutacak kadar ama saplama çakılırken çatlatmayacak kadar...

jantı çıkardıktan sonra jantın yerine spacer monte ediliyor ( bunun için spaceri jant gibi aynen kopyalamak gerekiyor )
jantı monte edebilmek içinde aracın orjinal jantı monte ettiğimiz yeri spacere kopyalıyoruz böylece spacerin üzerine jantı monte ediyoruz...
bilmiyorum ne derece açıklayıcı oldu ama umarım yardımcı olabilmişimdir... ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri