Ssangyong Actyon Sports 4x4 Yükseltme İşlemi + Lastik Değişimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan actyon sports 4x4 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 221
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 134,755
Ynt: Ssangyong Actyon Sports 4x4 Yükseltme İşlemi + Lastik Değişimi

Guzel yukselmis araciniz kazasiz belasiz surusler bu arada spacer sart olmus benim kanimca arkalara 5cm onlere 3cm iyi olur on arka 5cm yapinca onler cok disari tasiyor

Etiketler

cavdare' Alıntı:
hayırlı olsun rüstem bey...güle güle kullanın....insanın usta olmasıda ayrı bir şey..spacer leride kendinizmi yapacaksınız...eğer kendiniz yapacaksanız size bir kaç tane sorum olacak...öncelikle spacerin genişliği ayarlanırken her halde bijonlar takılıyken bijonun en üst noktası na kadarki yükseklikten daha dar olamaz..bu yüksekliğide ölçermisiniz..ben biraz daha az genişletmeyi düşünüyorum (3,5-4 cm).. kullanılacak mazemenin özelliği ne olmalı....spacere takılan saplamaların yolda giderken yerinden çıkma olasılığı sizce nasıldır....malum biz usta değiliz bir usta bulup yaptırıcaz...sizce malzeme ve işçilik yaklaşık olarak ne kadar tutar.....teşekkürler...

teşekkürler,
spacer leri kendim yapıcam, bijon yüksekliğini ölçmüştüm ama aklımda değil,
önemlide değil zaten, bijondan daha kısa yapmak isterseniz mevcut bijonları söküp spacerde kullanırsınız,
kampanaya yeni kısa bijonlar takarsınız sorun olmaz.
bijonların arkası şapkalı olduğundan yolda çıkma ihtimali yok,
ancak daha önce bahsedilen geçme vboşluğu iyi ayarlanmazsa sıkma esnasında dönme yapabilir..
malzeme olarak 7075 sert alüminyum aldım, bijonların fiyatını bilmiyorum (malum 20 adet bkullanılacak),
daha önce bir mesajda serviste 1000 tl fiyat verildiği yazıyordu, servis için çok abartılı fiyat değil.
tornacıda yaptırısanızda herşey dahil 600&800 tl arası verirseniz fazla sayılmaz +montaj var tabii.
ben işlemi bitirince maliyet ve ölçüler hakıında detaylı bilgi veririm.
saygılar.

prokopi' Alıntı:
Guzel yukselmis araciniz kazasiz belasiz surusler bu arada spacer sart olmus benim kanimca arkalara 5cm onlere 3cm iyi olur on arka 5cm yapinca onler cok disari tasiyor

teşekkürler,
biraz daha agresif görüntü istiyorum,
bu yüzden önlerde 4cm arkada 6 cm deniycem, sizlerinde fikrinizi aldıktan sonra beğenmezsem ,
büyüğü küçültmek kolay, arkasında talaş alarak istediğimiz ölçüye getirriz.
küçük gelirse atıp yeni yapmak gerek.
saygılar.

böyle bir fiyat var ama, spacerler bizimkiler gibi değil,
yinede bir konuşmakta fayda var. iyi fiyat, ama malzemesi nedir? konuşmak lazım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-aksesuar-ekipman-spacer-her-marka-araca-45206714/detay/

Rüstem ÖNEL' Alıntı:
böyle bir fiyat var ama, spacerler bizimkiler gibi değil,
yinede bir konuşmakta fayda var. iyi fiyat, ama malzemesi nedir? konuşmak lazım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-jant-lastik-aksesuar-ekipman-spacer-her-marka-araca-45206714/detay/

bu ilanda görünen sadece flanş, ilanda da yazdığı gibi 2 cm in üzerine çıkmak zor gibi, saplama bijon kullanan araçlarda flanş kullanımı saplama bijonu biraz uzatıp mümkün,
ama bizim araçlarda somun bijon var saplama kısmı aracın üzerinde ve saplamayıda fazla uzatmak sakıncalı galiba, ilandaki flansta zaten 2 cm üstü riskli olabilir.

2 cm e 280 tl fiyat, 5 cm olsa 2,5 katı malzeme deek oluyor, 280x2,5=700 tl fiyat yapıyor spacer in flanş a göre işçiliğide fazla yukarıda zikrettiğiniz fiyatları buluyor yine...

Rüstem ÖNEL' Alıntı:
teşekkürler,
biraz daha agresif görüntü istiyorum,
bu yüzden önlerde 4cm arkada 6 cm deniycem, sizlerinde fikrinizi aldıktan sonra beğenmezsem ,
büyüğü küçültmek kolay, arkasında talaş alarak istediğimiz ölçüye getirriz.
küçük gelirse atıp yeni yapmak gerek.
saygılar.

Bence lastik değişimi düşünüyorsanız ondan sonra spacerlerinizi yapın, 4-6 cm üzerindeki lastiklerle hoş olur fakat lastik değiştirdiğiniz zaman çok dışarı çıkabilir(tabi aynı ebat kullanırsanız yine problem olmaz) fakat 245/75/R16 bu araçlar için oldukça ideal bir ebat...

actyon sports 4x4' Alıntı:
Bence lastik değişimi düşünüyorsanız ondan sonra spacerlerinizi yapın, 4-6 cm üzerindeki lastiklerle hoş olur fakat lastik değiştirdiğiniz zaman çok dışarı çıkabilir(tabi aynı ebat kullanırsanız yine problem olmaz) fakat 245/75/R16 bu araçlar için oldukça ideal bir ebat...

teşekkürler, tavsiyelerinizi dikkate alıcam.
lastik değişiminde ebatları büyütmeyi düşünüyorum,
dediğim gibi spacerleri daha sonra küçültmek kolay.
görüntüye göre hareket ederim.
saygılar.

rüstem bey sabırsızlıkla sizin bitirmenizi bekliyorum...hem nihai maliyet hemde 4 cm nin nasıl durduğunu görmek açısından ...

bu standart diye tabir ettiğimiz yükseltme işinden sonra lastikler in bağlantı yerinde bulunan kambur un ayarı bozuluyor sadece küçük bir civata ile bu sıkıntı bitiyor....şemsi ustam sağ olsun bu konuyu halletti.fakat yapılmadıgı taktirde lastikte içe dogru sürekli olarak sürtünme yaşanıyor.

melih aslan' Alıntı:
bu standart diye tabir ettiğimiz yükseltme işinden sonra lastikler in bağlantı yerinde bulunan kambur un ayarı bozuluyor sadece küçük bir civata ile bu sıkıntı bitiyor....şemsi ustam sağ olsun bu konuyu halletti.fakat yapılmadıgı taktirde lastikte içe dogru sürekli olarak sürtünme yaşanıyor.

bununla ilgili resim yada detaylı bilgi verebilirmisiniz.

:smiley:
[attachment=1]

Actyon ve actyon sports

araçmın tamiri biraz uzun oldu . ama çok kısa zaman da tamirin devamını yaptıracam kesinlikle bilgi veririm..

spacer leri nihayet tamamladık,
bugün araca takıcam. resimleri eklerim.

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

02062011472

02062011474

02062011471

takmadan önce,

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

03062011476

03062011477

03062011478

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.