Ssangyong Actyon Sports 4x4 Yükseltme İşlemi + Lastik Değişimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan actyon sports 4x4 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 221
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 134,419
Ynt: Ssangyong Actyon Sports 4x4 Yükseltme İşlemi + Lastik Değişimi

orjinal ellenmemiş hali bu..

Big 186424936trr

Etiketler

http://www.ssangyongclubtr.com/index.html ZİYARET ETMENİZİ TAVSİYE EDERİM. :smiley:

Arkadaşlar merhaba,
2011 model actyon sports 4x4, 18 inch jantlı full modele sahibim ve istanbul çatalcada ikamet etmekteyim. Aracımı 5-6 cm.yükseltmek istiyorum.
Piyasada hali hazırda satılan bir yükseltme kiti vb. bulamadım. sanırım bu işlemi herkes kendi ustasına falan yaptırmış.

Acaba bana bu işlemleri tek seferde yada bir günde halledebilecek bir yer, usta ismi, telefon adres verebilir misniz?

merhaba . ikitelli cukurova sanayıde ozel ssangyong http://www.ssangyongclubtr.com/forum/110-yukseltme-spacer-get-amortisor/ var . buraya bır bakın derim

bende actyon 4x2 var aynı işlem bunada olurmu. bilgilendirirmisiniz. birde o yuvarlaklar nereye takılacak

4*4- 4*2 farketmez hepsine olur... yükseltme işlemini sabri abinin belirttiği yere yaptırabileceğiniz gibi (hazır kit) get ve yay uygulamalarıyla kend isteğinize uygun olarakta yaptırabilirsiniz.. spacerleri yaptırmanız gerekiyor...

http://www.ssangyongclubtr.com/konu/1316-actiyon-sports-yukseltme-2.html

ve
http://www.ssangyongclubtr.com/konu/1281-actyon-sports-off-road-helezon-yay-yaptirma-yukseltme-9.html

size konu ile ilgili fikir edinmenize yardımcı olur..

Merhaba , Actyon Sports aracımı alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Daha öncesinde herhangi biri uyguladımı bilmiyorum fakat yükseltme konusunda daha pratik ve kendimce daha güvenli olduğunu düündüğüm bir yöntemi seçerek , ne bir get kullanarak yayın salınım payını kısıtlayarak yükseltmeye gittim nede amortisör başına ara parça atarak (arka taraf için ) amortisörün kendisini kısaltma yoluna gittim .

Bunların yerine , orijinal offroad araçlarındaki yükseltme kitlerinden esinlenerek , bir AMORTİSÖRCÜ ye gittim ve amortisörlerin salıncağa bastığı burçlar ile yayın başladığı kiriş arasındaki amortisör muhafazasını kestirerek 4 cm kadar ara parça ekleyip , amortisörün kendisini uzattım . Buda aracın önünün 7 cm. kadar yükselmesine sebep oldu.

Sonuç olarak , amortisörün çalışma prensibinde herhangi bir kısıtlamaya gitmeden , aracı en sağlam şekilde yükselttiğimi düşünüyorum . Sürüş konforu olarak yükseltmeden öncekiyle , yükseldikten sonraki arasında hemen hemen hiçbir fark bulunmamakta.

Bütün işlem bağcılar güngören Sanayi sitesinde uygulandı.
Bunun yanısıra aynı sanayi içerisinde bulunan Gökpınar Özel Ssangyong servisinden Nafiz ustayada dürüstlüğü ve sanatı için , tanışmamıza vesile olan Ediz arkadaşımızada ilgi ve alakası için teşekkür etmek isterim .

Hepinize güvenli sürüşler dilerim .

Herkese Merhaba
Bir süredir yeni aldığım actyon'u yükseltmek istiyordum.Araç şehiriçi değilde çoğunlukla şehirdışında köy yollarında ve yük taşıyarak 150bin km devirdi sıkıntısız bir şekilde.Yüksek tabanlı lastikler taktım fakat direksiyonu tam kırdığımda davlumbaza sürtüyor.Çok güzel bir paylaşım yapılmış fakat fotoğraflar görülmüyor.Malzemeyi alıp tornacıda bu bahsi geçen getlerden yaptıracağım ölçülerini nasıl öğrenebilirim?Sonraki işlemde ise space eklemek istiyorum.Teşekkürler

Merhabalar
konuyu hortlatmış olacağım
baştan sona okudum ve araçla ilgilenenler için müthiş bilgiler var ama malesef konudaki bütün görseller kayıp
eğer arşivinde konuyla alakalı görseller olan varsa buradan yada mail yoluyla paylaşabilirse çok sevinirim
Teşekkürler

değerli dostlar uzun zaman sonra cümleten S A , 2 yıllık ssang ayrılığından sonra inşallah kyron alarak yenıden aranızda olacağım , eskı fotoğraflar yıllar once bınbır emekle yapıp buraya yukledıgım vınclı tampon vs hıcbır görsel açılmıyor bu konuda bılgısı olan varmı

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR