Ssangyong Actyon Sports 4x4 Yükseltme İşlemi + Lastik Değişimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan actyon sports 4x4 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 221
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 134,430

actyon sports 4x4

6"Lift Kit - 2" Spacer - 33" M/T
Yer
istanbul
Evet arkadaşlar yaptığım işlemleri ayrıntılarıyla anlatmaya çalışacağım.

İlk önce yaptırılan getleri ve ölçülerini vereyim...

[attachment=1]

Bu parçaların montajından sonra başka hiçbir işleme gerek kalmıyor ( kablo, boru uzatma v.s.) araç sürüşünde tecrübe ettiğim kadarı ile göz çarpar bir stabilte bozukluğuda oluşmuyor. ( Ama yine de uygulamayı yapanlar için; eskiye nazaran biraz daha dikkatli olmakta fayda var.)

Montaja dair birkaç foto...

[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]

Montajda ve herşeyde emeği geçen "İkitelli Güngören-Bağcılar Sanayi Sitesinden Ahmet Usta"ya buradan tekrar teşekkür ediyorum.

Aracın detaylı fotolarını çektikçe burad yayınlamaya çalışacağım...

Get

1

20

21

Etiketler
Ynt: Ssangyong Actyon Sports 4x4 Yükseltme İşlemi + Lastik Değişimi

Lastik Değişimi;

Standart lastiklerin ölçüleri : 225/75/R16 ( Çap: 744 mm)
Değişim yapılmış hali : 265/75/R16 ( Çap: 804 mm)

Marka : Federal Couragia A/T OWL

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]

2

3

22

diğer forum da ki bilgieri de isterseniz burada toplayalım biraz daha açıklayıcı olup ne nereye takılıyor mesela benim açtığım forumda metal resimleri var beyaz nesneler (get ?)var ne nereye?ARKA YÜKSEKLİK ARTIŞI?ÖN YÜKSEKLİK ARTIŞI NE KADAR?
Bu yükselme ile yere enyakın noktamiz da (differensiyal alt ucu)yükseliyor mu?

Index1

Index2

Önlerdeki 3 cm lik poliemit malzemeden olan get leri değiştirmedim,( o yüzden ilk resimde hala beyaz görünen parça ön helezon ve amortisörün yükselmesini sağlıyor) ikinci resim arka helezon yayınnın altı, üçüncü resim arka amortisör altına yerleştirilen parçalar...
Şimdilik ( ÖNLER= 3 CM - ARKALAR= 5 CM ) yeterli gördüğümüzden önleri 4 cm lik metal getleri takmayı gereksiz görüp ideal ölçü olarak bunu tespit ettik...

Get ler aracın kasa ve şasi sinin yükselmesini sağlıyor / difransiyeller için lastik boyutunu büyüterek yükselme sağlandı. ( 3 Cm).

Ölçülere gelince işlemlere başlamadan ölçü almadığım için standart ölçüler elimde yok bu yüzden bir kıyaslama yapamıyorum.

arka niye 5 cm eşit yükseltseydiniz fabrika oranı korunmaz mıydı?

volkanturk' Alıntı:
arka niye 5 cm eşit yükseltseydiniz fabrika oranı korunmaz mıydı?
önlerle arkaların sistemi farklı önlerde salıncak olduğu için aynı ölçüdeki getlerle farklı yükselme sağlanıyor ( kişisel olarak, böyle benim gözüme daha hoş göründü)

Diğer konudaki resimlerde (sizin açtığınız) arkalarda 2,5 Cm lik get vardı...

bravo yükselme harika ve bir ilk zannedersem ..

ediz bey güzel olmuş bence ellerinize sağlık güzel olmuş aracınız daha rahat arazi suruşu yapabilirsiniz

bu arada federal lastikleri kaça aldınz

c@n' Alıntı:
ediz bey güzel olmuş bence ellerinize sağlık güzel olmuş aracınız daha rahat arazi suruşu yapabilirsiniz

bu arada federal lastikleri kaça aldınz
yorumlarınız için teşekkür ederim / lastikler peşin 190 tl // 12 ay taksitli 215 tl... ;)

actyon sports 4x4' Alıntı:
yorumlarınız için teşekkür ederim / lastikler peşin 190 tl // 12 ay taksitli 215 tl... ;)

fiatı da fena değil bakalım arazi kabiliyeti nasıl ilerleyen günlerde paylaşırsınız bizlere bende sitedeki arkadaşların tavsie si ile yokohama geolander go 11 aldım herhalde seneye kışa 1 takım daha almam gerekicek at lastik

bir yılda biter gibi mi görünüyor yani lastikler, bende yokohama alacaktım ama biraz tuzlu geldi...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri