Sportage hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KILINÇ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,397

KILINÇ

Fulltime Outdoor
Yer
Ağrı Doğubeyazıt
merhabalar bu aracın 2006 2007 modeldeki (yeni çıkanın bi önceki kasası) yakıtı otomatik şanzıman ve dizel motorla uyumu ve genel olarak bilgi verebilirmisiniz şimdiden teşekkürler

Etiketler
Ynt: Sportage hakkında

Selamlar

Bende 2007 model Sportage kullanıcısıyım.
Benim aracım şu anda 71500 km de.
Gerçekten şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım.
Duyduğuma göre kronik sorunları olan bir araç da değil.
Yakıt olarak Yazları uzun yolda araç tam dolu halde hatta portbagaj da takılı halde 7.1 lt ler civarı yakıt sarfiyatı var.
Tabi şehir içinde kışları 12 lt kadar çıkabilir. Kullanım yeri ile alakalı.

Normal araç 112 beygir 250 nm tork var. Yanlız ben ankarada chip tuning yaptırdım.
Aracın gücü 150 beygire tork ise 300 nm ye çıktı. Tabi baya fark etti ilk hızlanması vs.

Konforuda gelince

Standartında
Tiptronik Vites
Otomatik klima
Cruise Kontrol
ABS
ESP
Sunroof
Isıtmalı Deri Koltuklar
8 Airbag
Pusulalı dikiz aynası vb bir çok özellik var.

Ayrıca (Benimkinde kendi taktığım hd navigasyon sistemi ve koltuk başlıklarında ekranlar var)

Yani gerçekten yüksekliği, Performansı olsun gayet başarılı bir araç.

Off road kabiliyeti ise gerçekten şaşırtıcı derece iyi.
Çok sorunsuzca bir çok yere girdim.
Hatta ıslak sahil kumunda bile keyifli kullanmıştım. (Başta baya çekindim acaba saplanırmıyım diye)

Diğer kendinden otomatik 4 çekere geçer suv ların aksine 4wd lock tuşu sayesinde en zor koşullarda kendiniz 4 çekere geçiyorsunuz.
Ve olayın keyfine varıyorsunuz. Karda, çamurda sorunsuz bir kullanım sunuyor.
Ben tavsiye ederim. Biraz bagaj ufak geliyo bana onuda port bagaj takarak halletim

Resmide aşağıda. (Bartın Çayı)

DSC04168

Fotoraf 1

Fotoraf 2

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim herhangi bir sorunu varmı diye sormamdaki maksat bi kullanıcıdan yakıt pompasında sıkıntı var diye duydum başka bir kişide bu sorunun yakıt deposunun içindeki boya kavlayıp boruları veya pompayı tıkamasından bahsetmişti gördüğüme göre siz böyle bir sıkıntı yaşamamışsınız peki başka kullanıcılardan böyle bir sıkıntı duydunuzmu bilgilendirirseniz sevinirim

KILINÇ' Alıntı:
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim herhangi bir sorunu varmı diye sormamdaki maksat bi kullanıcıdan yakıt pompasında sıkıntı var diye duydum başka bir kişide bu sorunun yakıt deposunun içindeki boya kavlayıp boruları veya pompayı tıkamasından bahsetmişti gördüğüme göre siz böyle bir sıkıntı yaşamamışsınız peki başka kullanıcılardan böyle bir sıkıntı duydunuzmu bilgilendirirseniz sevinirim
Sportage larda böyle bir sorun ben şahsen duymadım ama benim aracım sorento... sorentoda bu sorunu yaşadım.
çözümü çok basit.. ya depoyu değiştireceksiniz yada benim gibi her periyodik bakımda mazot filtresini temizletirseniz bu sorunu yaşamazsınız.. , ben bu zamana kadar yaşamadım.

2007 modelini 1,5 yıldır kullanıyorum maşallah hiçbir sıkıntı yaşamadım gayet keyifli ve donanımlı araç

CANADALI' Alıntı:
Sportage larda böyle bir sorun ben şahsen duymadım ama benim aracım sorento... sorentoda bu sorunu yaşadım.
çözümü çok basit.. ya depoyu değiştireceksiniz yada benim gibi her periyodik bakımda mazot filtresini temizletirseniz bu sorunu yaşamazsınız.. , ben bu zamana kadar yaşamadım.
zaten mazot filtresinin her periyodik bakımda değişmesi gerek diye biliyorum

Ynt: Sportage Hakkında

wildwind06' Alıntı:
Selamlar

Bende 2007 model Sportage kullanıcısıyım.
Benim aracım şu anda 71500 km de.
Gerçekten şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım.
Duyduğuma göre kronik sorunları olan bir araç da değil.
Yakıt olarak Yazları uzun yolda araç tam dolu halde hatta portbagaj da takılı halde 7.1 lt ler civarı yakıt sarfiyatı var.
Tabi şehir içinde kışları 12 lt kadar çıkabilir. Kullanım yeri ile alakalı.

Normal araç 112 beygir 250 nm tork var. Yanlız ben ankarada yaptırdım.
Aracın gücü 150 beygire tork ise 300 nm ye çıktı. Tabi baya fark etti ilk hızlanması vs.

Konforuda gelince

Standartında
Tiptronik Vites
Otomatik klima
Cruise Kontrol
ABS
ESP
Sunroof
Isıtmalı Deri Koltuklar
8 Airbag
Pusulalı dikiz aynası vb bir çok özellik var.

Ayrıca (Benimkinde kendi taktığım hd navigasyon sistemi ve koltuk başlıklarında ekranlar var)

Yani gerçekten yüksekliği, Performansı olsun gayet başarılı bir araç.

Off road kabiliyeti ise gerçekten şaşırtıcı derece iyi.
Çok sorunsuzca bir çok yere girdim.
Hatta ıslak sahil kumunda bile keyifli kullanmıştım. (Başta baya çekindim acaba saplanırmıyım diye)

Diğer kendinden otomatik 4 çekere geçer suv ların aksine 4wd lock tuşu sayesinde en zor koşullarda kendiniz 4 çekere geçiyorsunuz.
Ve olayın keyfine varıyorsunuz. Karda, çamurda sorunsuz bir kullanım sunuyor.
Ben tavsiye ederim. Biraz bagaj ufak geliyo bana onuda port bagaj takarak halletim

Resmide aşağıda. (Bartın Çayı)
iyi günler benimde aynı araçtan var chip tuning yaptırsam yakıtta bir değişiklik olurmu ve nereye kaçliraya yaptırdınız üğrenebilirmiyim?

Ynt: Sportage Hakkında

evet bende 2007 model kia sportage 2 yıldır kullanıyorum son derce memnunum hem arazide hemde uzun yolda gayet keyif verici bir araç

Hort olarak ben kararsız kalmışım,kia sportace mi yoksa hundai tucsonmu? 2006-2008 yıllar arası tabii ki

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR