Söylemek İstediğim Çok Şey Var...lütfen Söylememe İzin Verin.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan turbolinea Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,372

turbolinea

Kamp II
Söylemek istediğim çok şey var...Lütfen söylememe izin verin.

Forum donanım haber de üyeliğim vardı...Bunu oradaki adminler kötü niyetli oldukları için beni forumda barındırmadılar...Nedeni ise orada sürekli ağlamamdan dolayı....Ben yine üye olucam ama kimliğimi belli etmeyeceğim.Bir banlanma nedenim ise daha önceden forumda üyeliğim olmasıdır...Daha önceden de forum da otomobil bölümünde herkesin tanıdığı bir üye idim...buluşmalara bile gitmiştim.Nefret ve lanet etmekten de başka çarem yok.

İkinci sıkıntı da gelelim parasal sıkıntılara...Bu zamanda her şey para olmuş.Ben en az bu ülkede %50 si kötü niyetli olarak görüyorum.Başka ülkelerde bu orana girmek istemiyorum.belki daha fazladır belki daha azdır.

%50 sıkıntıya geldiğimiz zaman neden yüzde elli? bana sürekli parasal yanlışlar yapıldı...Adam aile kuruyor ama aç...aç ve kötü niyetli biri ne yapıyor geçinmek için...Çalıyor üç kağıt yapıyor.Ama bu adam evlenmese tek boğazlı olsa yanlışı daha az olur...Çünkü bekar adamın masrafı evli adama gore daha azdır.

Ben işyeri kurmak istiyorum maddiyatsızlıktan kuramıyorum.araba işi diyelim...Ben 20.000tl lik bir aracı 15000tl ye düşürsem zaten işleri büyütürüm. ama herkes araba işi yaptığı için 20.000tl lik aracı yine 20.000tl ye mal oluyor.Herkes oradan 300-500 kazanma derdinde...

Sıfır araca gireceğim ya da 150.000k üstü ikinci el araçlara gireceğim...
Sıfır araçta filodan indirim aldığın zaman toplu araçta %20 iskonto alıyorum...30-50 araç birden aldığım zaman yani...araca plaka takıp sıfır araç olarak hiç kullanmadan piyasaya da %5-10 indirimle satıp %10-15 kar edeceğim...bu yolun tek çözümü bu...onun dışında arabada para kazanmak imkansız ama bunu da yapmak için milyonlar lazım...Farklı markalara girip bir şeyler yaptığım zaman bana daha büyük para lazım olacak...Bu işte büyük paralar kazanırım ama ona göre de büyük para lazım...Risk sıfır çünkü piyasada arabaya büyük talep var ve ayrıca öyle oluyor ki bayilerde araçlara 6 ay sıra oluyor.

Akaryakıt işi yapıcam kar oranı %10-16larda...Lpg'de %25 lerde...Markette de kar oranını %30 tut...
1.5 ton dizel 500 lt benzin 500 lt lpg satan bir akaryakıt istasyonu ve market cirosu 400 tl desen en kötü...Günlük karını hesaplıyorum 1400tl...
Bu hiç iş yapmayan bir istasyonun cirosudur....Yüksek satış yapan bir yeri işletsem o zaman bunun 10 katı daha fazla kazanırım.Satın almak hayal ama kiralamak için bile imkanım yok...
Zamanla araba satıp bir şeyler yapmam lazım ki istasyon kiralayacak duruma geleyim.

Maddiyatsızlıktan evlenemiyorum evlendiğim zaman maddi durumum kötü olduğu için nufusum kalitesiz olacak...Yapmak istediklerimi gerçekleştirdikten sonra evlenmek istiyorum.

Böyle üzülüp gidiyorum.

Etiketler
Ynt: Söylemek İstediğim Çok Şey Var...lütfen Söylememe İzin Verin.

Sayın turbolinea, eğer Ankara'da iseniz tanıdığım bir psikolog var, sizi oraya yönlendirebilirim. Ruhsal durumunuz çok iyi görünmüyor :(

yasinblgc' Alıntı:
Sayın turbolinea, eğer Ankara'da iseniz tanıdığım bir psikolog var, sizi oraya yönlendirebilirim. Ruhsal durumunuz çok iyi görünmüyor :(

ruhsal durumum iyidir...Ruhsal durumum iyi olmasa tek başıma arabayla çıkıp da karadenizden taa avusturya'lara kadar araçla gidemezdim.

yapılan yanlış bir değil ki en az yarısı kötü niyetli...sadece paradan dolayı yaralıyım....

Psikiyatrik bir durumum kesinlikle yok...

illa zengin mi olmanız gerekiyor mutlu olmak için,ayda 2-3 bin tl kazanacağınız bir işe girmeyi deneyin bence ve az parayla mutlu olmanın yollarını araştırın,doyumsuzluk yada histeri mutluluk getirmez,hayallerde herşey toz pembedir ama gerçekte öyle olmayabilir
şu an içinde olduğunuz bu durum kabul etmeseniz de histeri dediğimiz durum,bence bir psikiyatrist doktora gidin

abi bence parayı okadar takmamak lazım şöyle düşün karadenizden taa avusturya ya gitmişsin arabayla hemde düşün senin bu yaptığını yapamayanlar var hemde parası çok olup boş zamanı olmayan insanlar var evet para olmadan bugün hemen hemen hiç birşey yapılamıyor ama hayata sıkı tutunup herşeyin para olmadığını keşfetmek lazım ha bunları söylüyorum diye benim tuzumu kuru sanmayın bende zengin birisi değilim ;D size hayatınızda başarılar dilerim takmayın kafanıza herşeyin bir çözümü vardır elbet sadece o günü sabırla beklemek lazım .... saygılar sevgiler ...

yasinblgc' Alıntı:

;D ;D ;D :D :D

Burası pisiko terapi forumu değil, doğa ve doğa sporları forumu, başka kapıya.

turbolinea' Alıntı:
işine gelmiyorsa yazma!!!
Site doğa ve doğa sporları sitesi, ihtiyacınız olan konularda paylaşımlar yapılan bir forum yada terapi gurupları size daha yararlı olacak bence.Boşa zaman harcamamış hedefinize daha kolay ermiş olursunuz, bankada günde 1400 liranız yatar, mesut mutlu bir aile kurarsınız zaman kaybetmeden. Benim tavsiyem bu,

haa birde fazla asabi gördüm sizi, bu günkü prozac'ınızı 3 tane alın, araç kullanmayın, hareketli makinalarda çalışmayın.

YavuzÇ.' Alıntı:
Burası pisiko terapi forumu değil, doğa ve doğa sporları forumu, başka kapıya.
Abi bu arkadaşı, yine buna benzer bir konu açarak daha önce dinlemiştik. Durum gerçekten vahim, ama her psikiyatrik vakaa gibi bir kabullenememezlik söz konusu :-\ :-X Düşünün adam başka bir forumdan atılmış ??? ??? Artık orada insanları nasıl bir buhrama soktuysa :eek: ;D

yasinblgc' Alıntı:
Abi bu arkadaşı, yine buna benzer bir konu açarak daha önce dinlemiştik. Durum gerçekten vahim, ama her psikiyatrik vakaa gibi bir kabullenememezlik söz konusu :-\ :-X Düşünün adam başka bir forumdan atılmış ??? ??? Artık orada insanları nasıl bir buhrama soktuysa :eek: ;D
Hatırlıyorum öyle birşeyler, fayda bulabileceğini zannetmiyorum burada.

Forum tımarhaneye bağladı şerefsizim... Dönen beş konunun dördü delilik üzerine kurulu. Ben bir müddet uzaklaşayım bulaşıcıdır falan durduk yere bela almayalım dertsiz başımıza. Haydin kalın sağlıcakla.

umut401' Alıntı:
Forum tımarhaneye bağladı şerefsizim... Dönen beş konunun dördü delilik üzerine kurulu. Ben bir müddet uzaklaşayım bulaşıcıdır falan durduk yere bela almayalım dertsiz başımıza. Haydin kalın sağlıcakla.

Sayın yöneticim burası muhabbet yeri değil mi?

Derdimi gezi bölümünde anlatmıyorum ki muhabbet yerinde anlatıyorum

Merhabalar,
turbolinea beyefendi,
Size bir öneride bulunayım ve dikkate alın.
Yerleşim alanından uzak olan ağaçlık bir alana gidin, aklınızda neler var ise bağıra bağıra söyleyin size hem kimse karışmaz, hem de siz kimseyi rahatsız etmemiş olursunuz.
Bu yazdığınızı başka yerde de okumuştum, belki bahsettiğiniz "sizi kovdukları" yerdir.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

sisdagili61' Alıntı:
Merhabalar,
turbolinea beyefendi,
Size bir öneride bulunayım ve dikkate alın.
Yerleşim alanından uzak olan ağaçlık bir alana gidin, aklınızda neler var ise bağıra bağıra söyleyin size hem kimse karışmaz, hem de siz kimseyi rahatsız etmemiş olursunuz.
Bu yazdığınızı başka yerde de okumuştum, belki bahsettiğiniz "sizi kovdukları" yerdir.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

çözüm bulamaz mısınız?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri