Sorunu Bulamadılar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jurnal Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,279

jurnal

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar ranger 4x4 2004 model bu aylarda aracım sabahları 20 kez marşa basmadan almıyor geçen sene eksi 30 da 3 kez basmakla alıyordu

Yapılan işlemler akü değişti bujiler değişti antifriz değişti roli mi roleye mi ne bakıldı onda da sorun yok dediler sonuç aynı

Aracı sabah çalışmaya zorlarken siyah duman atıyor ve dikkatimi çeken marşa basılı haldeyken yağ ışığı sönüyor marşı bırakınca yanıyor.

O kadar zorlamadan sonra araç çalışıyor ve beyaz duman atıyor kimisi bu dumanın motor bitik diyorlar sizce nedir

Bir ark yakıt pompasına baktır dedi.

Hatta bir forum da bu durumlar da kızdırma ışığı yandığından sönünceye kadar ga pompalanmasını önerdi daha denemedim işe yarasada önceden basasıya alan araça nolduda almıyor sizlerin önerisini bekliyorum

Etiketler
Birde eklemek istiyorum motor sıcakken aracı çalıştırırken kızdırma bujilrri sönünce arkadan tık diye ses geliyor ama bu ses motor soğukken sabahları duymuyorum o kadar da dikkat ettim

Daha ince motor yağı ile deneyin. Motor sogukta ince yag ile daha rahat döner. Kullandığınız motor yağı ne şimdi?

Kızdırma bujılerı gorev yapmıyor olabilir. Kontak açık bır sure bekleyın. Bır ıkı kez marsa basın tekrar kontakı acıp kapayıp bekleyın tekrar marsa basın. Bir değişiklik olursa kızdırma bujılerınden olabilir. Eski aracımda bunun gibi bir problem vardı. Elektrikçi kızdırma bujılerını manuel çalıştıran bır duzenek yapmıştı. Manuel bujılerı kızdırıp marsa basıyordum kışın tek marsta alıyordu.

elektrikçide bujiler dediğiniz ısıtma bujileri olsa gerek elektrik çekip çekmediği kontrol edil di mi

ayrıca araçta volant sensörü varsa ki benzer bir sensör vardır kontrol edilmeli

ayrıca ilk çalışmada aracın çalışmasını sağlayan veya engelleyen bazı sensörler bilgiyi tam geçirip geçirmediği kontrol edildi mi

motor bitikse çalışırken size haber verir yağ eksiltir gibi birçok belirteci vardır

Bu konuyu son araştırdığımda binbir değişik sebepten aynı sonucun olabildiğini görmüştüm.
Şimdi tekrar aynı şeyleri bulup yazmayacağım ama konunun özeti kısaca bu...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR