Sonunda Başladım 17m3 Peugeot

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan terdogan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 155
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 91,417

terdogan

Ana Kamp
Yer
istanbul
Web
www.yolgezen.net
Yıllar süren bekleyiş sonunda bitti. Haziran başında aracımızı alarak ilk adımı attık. Araç 2011 model 17M3 peugeot boxer.
DSCN0967

Aracı uzun süreli yaşam amacı ile kullanacağız bu nedenle. İhtiyaçlar ve beklentiler yüksek.
İlk iş aracın bakımını yaptırdım.
Araç çok büyük, orta aynanın olmaması insanı biraz geriyor. Bu nedenle geri görüş kamerası ve park sensörü taktırdım. Aracı otoparka bağlamadan önce dışarıda yapılması gereken bütün işleri bitirmeye çalışıyorum.
Arac bakm
Temizlik

Karavanda imalat dıştan içe doğru ilerliyor.
Camları açarak işe giriştim. Araca dekupaj ile girişmek işin en gergin anı :smiley:
Toplamda tavanda 3 heki, yatak odasında 2 yan havalandırma camı, masanın yanında 1 tane büyük cam ve mutfak tarafında da bir tane daha küçük cam.
DSCN1242

DSCN1205

DSCN1204

Bir mesaja en fazla altı fotoğraf yükleniyormuş :smiley:

karavanın yapım aşamalarını yolgezen.net web sayfasında da paylaşacağım.
gezenbilirde okuduğum yazılrad ve deneyimlerini paylaşan herkese teşekkür ediyorum

Sevgiler Saygılar
Tunç

Etiketler
Bursada mi imalata devam ediyorsunuz. Gelip sizinle tanismak isterim sakncssi yoksa. Hayalimi siz gerceklestiriyorsunuz

HTC Desire 526G dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız hayırlı olsun. Yatak bölümünde yanlarda ve üstte pencere olmasını iyi düşünmüşsünüz. Resimde, sağ tarafta sürme kapının arkasında pencereler görülüyor. Eğer doğruysa sürme kapı açılılınca sorun olabilir.

Iyi çalışmalar ve kolay gelsin.

Bayram tatili karavanın içinde geçti :smiley: çalışmaya devam. Yalıtım işleri çok oyaladı. 2 kat izolasyon yapıldı. karavan güneşin altında olmasına rağmen içinde çalışabileceğim ısıya düştü.
Karavanın sürgülü kapısını açılır kapı haline getiriyorum. Güçlü bir menteşeye ihtiyacım var. Nerede bulabileceğim konusunda bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Selamlar,

DSCN1417
DSCN1426
DSCN1422
DSCN1425

Bayram tatili karavanın içinde geçti :smiley: çalışmaya devam. Yalıtım işleri çok oyaladı. 2 kat izolasyon yapıldı. karavan güneşin altında olmasına rağmen içinde çalışabileceğim ısıya düştü.
Karavanın sürgülü kapısını açılır kapı haline getiriyorum. Güçlü bir menteşeye ihtiyacım var. Nerede bulabileceğim konusunda bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Selamlar,

Ekli dosyayı görüntüle 7608 Ekli dosyayı görüntüle 7609 Ekli dosyayı görüntüle 7610 Ekli dosyayı görüntüle 7611
Tebrıkler....Insallah arzu ettiğiniz gıbı olur

sürgülü kapıyı açılı kapı yaparken çok iyi soruşturup düşünün derim , belki yürürken tıkırtı yapabilir . iyi bir ustadan fikir alın derim , kolay gelsin .

sürgülü kapıyı açılı kapı yaparken çok iyi soruşturup düşünün derim , belki yürürken tıkırtı yapabilir . iyi bir ustadan fikir alın derim , kolay gelsin .
Selam Suleyman bey....yazılarınızı okuyunca sızın moto karavan konusunda bılgılı olduğunuzu gördüm....her yerde park edecegım dıkkat cekmeyen moto karavan dusunuyorum...mutfak banyo ve tek yatak olacak....oturma ve masa bolumunden yatak olabılır...Ducato panelvan da ihtiyacımı karşılıyabılecek en kucuk boy ne olabılır ??...10 metre kup panelvan bu ıstedıklerımı karsılıyabılurmı ???...tesekkurler

Selam Suleyman bey....yazılarınızı okuyunca sızın moto karavan konusunda bılgılı olduğunuzu gördüm....her yerde park edecegım dıkkat cekmeyen moto karavan dusunuyorum...mutfak banyo ve tek yatak olacak....oturma ve masa bolumunden yatak olabılır...Ducato panelvan da ihtiyacımı karşılıyabılecek en kucuk boy ne olabılır ??...10 metre kup panelvan bu ıstedıklerımı karsılıyabılurmı ???...tesekkurler
çok bilgim yok . karavanım da yok . belki önümüzdeki bahara planlıyoruz , olur inşaallah . ama forumdan okuduğuma göre 13 veya 11.5 M3 ducato lar uygun gibi , biraz araştırırsanız forumda çok bilgi var . inşaallah seninde olur . komşu endişesi olmadan horul horul yatmak iyi olur ama

çok bilgim yok . karavanım da yok . belki önümüzdeki bahara planlıyoruz , olur inşaallah . ama forumdan okuduğuma göre 13 veya 11.5 M3 ducato lar uygun gibi , biraz araştırırsanız forumda çok bilgi var . inşaallah seninde olur . komşu endişesi olmadan horul horul yatmak iyi olur ama
Msg verdiğiniz için tesekkurler...yorumlarınızda tıtız ve dikkatli olduğunuz belli....düşümdüğünüz moto karavanınızda hayırlı olur temenısıyle...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR