Sonunda 2009 Forester A Lpg Takıyorum..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erolkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,603
Ynt: Sonunda 2009 Forester A Lpg Takıyorum..

Simit depomuz. Bu arada bu simit depo 47 bar basınca dayanıklıymış dedi ustamız...

Etiketler

Evet ilk denem sürüşünde dipgazlarda yüksek devirde bi kesiklik yapıyordu. Ömer ustam prins bölge distributorunun teknık sorumlusu ustamızla yol ayarına gönderdiğinde yaptıgımız ayarlar,
Benzınde obd cıhazıyla okudugumuz verılerın aynısını lpg de ayarladık ve bence ayarlar gayet iyi oldu..

Benim araca takılan khein enjektörler yeni versiyonmuş ve 1,12 ohm hızı varmış. Benzin enjektörleri ise 1,20 cıvarlaronda çalışıyormuş. Şu anda dünyanın en hızlısıymış ;)

Bir dipnot daha,
Şu anda hiçbir markada olmayan atmosferık havaya göre prıns ecusu ayarları yaptıgı için Kış yadabyaz ayarına gerek yokmuş.. Diğer markalar ise manıfoldtan emiş aldıgı için yaylaya veya yukseğe çıktıgınızda basınç değişiminden dolayı araclarda sersemleme olabılıyormuş..

İlk depoyuda bitirdim bu arada. Antalya Bp den aldıgım 32lt gaz ile 50 km Antalya şehiriçi, kalanıyla ise sahilden kalkana kadar full klima açık, yolu bilmeyenler için gidiş geliş şerit oldugu için kısa sürede sollama yapmak için hep dip gaz kullandım. 245 km de bitti. Hesabıma göre 0,365 krş yapıyor. Zaman geçip araç lpg ye alıştıkça bıraz daha azalacagını düşünüyorum

LPg enjektörleri için manıfolda açılan yer..

Takılacak olan Kheın enjektörlerimiz..

Manifolda lpg enjektörleri takıldıktan sonra.....

Bugün Lpg montajı yapan yerden almış oldugum lpg projesi,sızdırmazlık raporu ,Lpg kıtı faturasıyle beraber aracın muayenesinide yaptırdım(165 Tl)
Daha sonra trafık tescıl şubesine gidip ruhsata Lpg yi işletmek üzere verdik.Öğleden sonraya ruhsat hazır olacak(95Tl)
Film cama bişey demediler..

Kalkandan doldurmuş oldugum depodadün bitti.Kalkan-Fethiye arası klıma açık LPg yakışım 0.30 krş...
hesabıma göre 440 km de 112 Tl kardayım :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR