Sonunda 2009 Forester A Lpg Takıyorum..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erolkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,624
Ynt: Sonunda 2009 Forester A Lpg Takıyorum..

Erol bey
Tankın bu kadar gaz alabilmesi ilginç. Havaların aşırı sıcaklığı ile ilgili olabilirmi?
O zaman bir tank dolusu ile standart kaç km yol yapabilirsiniz

mobil gönderildi

Etiketler

bulent kocoglu' Alıntı:
Erol bey
Tankın bu kadar gaz alabilmesi ilginç. Havaların aşırı sıcaklığı ile ilgili olabilirmi?
O zaman bir tank dolusu ile standart kaç km yol yapabilirsiniz

mobil gönderildi
32 lt lpg ıle yaklaşık şehirlerarası klıma açık 250 km gidiyorum. Ama ilk lpg ayarından sonra biraz daha yapacagımnkm uzar diye tahmin ediyorum..

Çok iyimiş
Aynı sınıfta birçok dizelde aynı yakıtı yakıyor
Sizce 2. El subaru bakarken lpg hiç takılmayanamı bakmak lazım
Sizin diğer araç satıldımı

bulent kocoglu' Alıntı:
Çok iyimiş
Aynı sınıfta birçok dizelde aynı yakıtı yakıyor
Sizce 2. El subaru bakarken lpg hiç takılmayanamı bakmak lazım
Sizin diğer araç satıldımı
Dün yine depoyu fulledim. Yakaladığım deger şehiriçi klima açık 0,37 krş.. Araç sisteme alıştıkça değerler düşüyor gibi.Benim gibi pimpirikli kullanıcıysanız Bence lpg siz almak şu açıdan iyi kendiniz taktırdıgınız da herşeyını bileceksiniz. Yada guvendiğiniz yada tanıdıgınız birşnden lpg li de alınabilir.
Diğer 2004 Forester ımı satalı 7 ay oldu ;)

bulent kocoglu' Alıntı:
Erol bey
Sanırım foresterler otomatik vites
Birde beygir gücü sınıfının en fazla olanı
Tercih sebebiniz beygir gücümü
Acaba forester otomatik olduğu için kAravan çekebilirmi araştırmam lazım
Ankarada çok temiz düşük km bir forstr var ama fiyatını çok istiyor:(
2009/28000km/65000tl
Genelde otomatik vites..
Forester tercih sebebim öncelikli olarak düşük ağırlık merkezinden dolayı yol tutuşu,konforu,arazi aracı olmamasına rağmen arazi yetenekleri ve bence diğer markalardan Subaruyu ayıran en önemli özellik olan Sürekli 4 çeker Awd ye sahip olmasıdır.
Karavan çekmede bi sıkıntı olmaz ..
Arac temizse ben 2-3 ün hesabını yapmadım 2 Forester ımıda yetkili servisten piyasa araclarından yaklaşık 2 bin fazla vererek aldım ama kafam rahat,araclarımın tüm geçmişini bilerek ve her iki aracımıda ilk sahibinden aldıgım için sıkıntı olmadı ;)
Bence Subaru satmak için değil Uzun süre sorunsuz ve keyifle binmek için alınacak zevk arabasıdır benim gözümde ;)

erolkan' Alıntı:
Lpg takılalı 1200km oldu..Şehiriçi 0.40-0.42 krş arası klima açık şekilde yakıyor..Kullanım olarak benzınden bı fark yok..
Ama daha ayar yapılmadı.Ayardan sonra bı mıktar daha düşme beklıyorum.Gazı Shell den alıyorum ..Şimdiye kadar herhangibir sıkıntım olmadı..
şu an için tek derdim lpg tankı 43 lt olmasına ragmen 32lt gaz alıyor.Bunu 2-3lt daha arttırabılırsek şamandırayla güzel olacak :smiley:

Erol bey, LPG tankları belirtilen hacimden %15-20 arası daha az lt. yakıt ile dolar. Sebebi genleşmeden kaynaklı güvenlik riskidir. Bazı LPG'ciler özellikle kullanıcıların isteği ile tankda bulunan güvenlik parçasını kaldırırlar daha fazla yakıt alsın diye. Size de böyle bir öneri geldi ise tavsiye etmem, adı üstünde "güvenlik". Bunun yerine eğer tank silindirik ise, 45 derece eğim ile konumlandırılan tankı 40 derece civarında eğime alın. Böylece 3 lt. kadar daha fazla yakıt alabilirsiniz.

blacklotus' Alıntı:
Erol bey, LPG tankları belirtilen hacimden %15-20 arası daha az lt. yakıt ile dolar. Sebebi genleşmeden kaynaklı güvenlik riskidir. Bazı LPG'ciler özellikle kullanıcıların isteği ile tankda bulunan güvenlik parçasını kaldırırlar daha fazla yakıt alsın diye. Size de böyle bir öneri geldi ise tavsiye etmem, adı üstünde "güvenlik". Bunun yerine eğer tank silindirik ise, 45 derece eğim ile konumlandırılan tankı 40 derece civarında eğime alın. Böylece 3 lt. kadar daha fazla yakıt alabilirsiniz.
Tankım simit depo..Tamam güvenlik için ama 43 lt lık depoda yaklaşık 7lt cıvarı eder.Ama ben 32 lt nın üzerinde alamıyorumki :smiley:

erolkan' Alıntı:
Torque programıyla şehiriçi sayabilecegimiz değerler LPG de..
buradaki LPK-anlık tüketim,sağındaki LPK ise ortalama tüketim...
[youtube]http://youtu.be/Av6uzv3VqQw[/youtube]

Kirmizida gecti

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu aralar bp nin gazını denıyorum.Shell e göre sankı biraz daha iyi gibi çekişte .Yakış olarakta km de 0,366 krş şehiriçinde ..lpg litresi 2,63Tl..

Erol bey merhaba, bende 2009 model forester var turbosuz modeli. aracınızda uzun dönemde sıkıntı yaşadınızmı?
lpg bayii bana prins silver kiti öneriyor nedersiniz, sizin aracınız turbolumuydu? bundan dolayımı prinsin farklı kitini taktınız?

Erol bey merhaba, bende 2009 model forester var turbosuz modeli. aracınızda uzun dönemde sıkıntı yaşadınızmı?
lpg bayii bana prins silver kiti öneriyor nedersiniz, sizin aracınız turbolumuydu? bundan dolayımı prinsin farklı kitini taktınız?

Uzun dönemde bi sıkıntım olmadı. Ben çok araştırmıştım takmadan önce.Şimdilerde 2007 Forester aldım.kafamın rahat olması için henüz lpg taktırmadım :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri