Sonunda 2009 Forester A Lpg Takıyorum..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erolkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 59
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,603

erolkan

Zirve
Yer
Fethiye
Arkadaşlar bildiğiniz gibi lpg konusunda önceki araçtan kalma bi korkum vardı. Uzun araştırmalar ve incelemeler sonucunda aracıma prins vsi2 kit takmaya karar verdim.
Öncelikle Antalya Ymz oto Yılmaz ustamda periyodik bakım + 4 buji değişimi yaptık (400 Tl) Sağolsun Yılmaz ustam ve ustalar herzamanki gibi ilgiliydi.
Şimdide aracımın manıfoldu sökülecegi için montaj yerinde soğutmaya bıraktım. Yarın montaja başlıypruz

Etiketler
Ynt: Sonunda 2009 Forester A Lpg Takıyorum..

Standart buji mi takıldı? LPG tankını simit mi taktırıyorsunuz ve kaç litre?

Ustalar geceden manifoldu söküp lpg enjektörlerini takmışlar. Daha detaylı resimler ilerleyen zamanlarda koyucam. Şimdilik cepten bu kadar..

Bu poşedin içindeki çapaklarda;
Eger manıfoldu söktürmeden montaj yaptırırsanız manıfoldun içine kaçarak ileride Size sorun çıkarması muhtemel çapaklar..

daha önceki resimlerdeki çapaklar eger manıfold sökülmeden yapılırsa resımdeki Subapların oradan açık olan senteden ya dışarı atılacak yada orada yapışarak zamanla Subapların tam kapanmayıp kaçırmasına aracın kafa sallamasına neden olacak...

- Eski aracınızda manifold sökülmeden mi montaj yapılmıştı?
- Yedek lastik için yine portbagaj mı kullanacaksınız?
- LPG araçlarda iridium buji öneriyorlar sanırım genelde, ama farkı oluyor mu bilemiyorum.

Fotoğraflar için teşekkürler, devamını bekliyoruz :smiley: kolay gelsin..

GezenGen' Alıntı:
- Eski aracınızda manifold sökülmeden mi montaj yapılmıştı?
- Yedek lastik için yine portbagaj mı kullanacaksınız?
- LPG araçlarda iridium buji öneriyorlar sanırım genelde, ama farkı oluyor mu bilemiyorum.

Fotoğraflar için teşekkürler, devamını bekliyoruz :smiley: kolay gelsin..
eski aracımda manıfold sökülmeden yapıldı daha sonra yetkili servise çapak temizletmeye gittim
Stepne için Etap otomotiv güçlü usta musaıt oldugunda sepet yapacak bugun ölçüleri aldı..
Yms oto Yıllmaz ustam Orjınal NGK bujıleri takalım dedi bende Orjınal bujıleri taktım..
Fotolar daha var ama cepten yüklemek biraz sıkıntılı oluyor ;)

Hemen siz sormadan söyleyeyim resimdeki takoz simit depoyu teraziye getirmek için altına koyacagız. Bizim araçların stepne yeri aşagıya dogru eğimli..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR