Son Durum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan burkinafaso Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,979

burkinafaso

Yeni Üye
Selam arkadaşlar

Dmax forumu epeydir aktif görünmüyor. Hala aktif arkadaşlar var mı?
Aracım bir forum üyesinin eski aracı Kayseri off road kulübü başkanının aracını aldım. Bakımlarını tamamladım şimdilik çok memnunum.
Uploadfromtaptalk1452635103419
Uploadfromtaptalk1452635103419

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
hayırlı olsun kazasız belasız kullanın nedir araç hakkında yorumlarınız otomatikmi düzmü yakıt nasıl arazi kabiliyeti nasıl bende dmax alma arifesindeyimde :smiley:

hayırlı olsun kazasız belasız kullanın nedir araç hakkında yorumlarınız otomatikmi düzmü yakıt nasıl arazi kabiliyeti nasıl bende dmax alma arifesindeyimde :smiley:
Sağolun araç harika tavsiye ederim 4x4 otomatik. Bakımlarını düzgün yaptırın milyon km binin. Yakıt racechip den sonra 10 ve 12,5l ye düştü. Öneririm. Temiz bitane bulun alın.

İsuzu forumları oldum olası pasif . Ben hareketlendirmek için sınırlı tecrübelerimi , aracıma yaptıklarımı , aracımla ilgili ve yakın çevremdeki isuzu kullanıcılarının yaşadığı sıkıntıları İsuzu formunda çok kez paylaştım. Genel olarak isuzu servisleri arıza ve bakım sıkıntılarını gideriyorlar ama araçlar hakkında teknik bilgi eksiklikleri var .Daha düne kadar turbonun egzoz gazını motora tekrar gönderip yanmayan yakıtı tekrar yakan sistem olduğunu söyleyen ustalar vardı. Yetkili serviste ön difransiyelin yağı değişmez diyen ustaları zor ikna ettiğimi bilirim vs. Bu formlar bildiklerimizi ve yaşanılan tecrübeleri birbirimize aktarmak için fırsat aslında. Saygılar.

Sağolun araç harika tavsiye ederim 4x4 otomatik. Bakımlarını düzgün yaptırın milyon km binin. Yakıt racechip den sonra 10 ve 12,5l ye düştü. Öneririm. Temiz bitane bulun alın.

Bende racechip işini araştırdım ama malesef 4jh1 motorlara uyan modeli yok (benim araç 2005 model 3.0 düz vites olandan) Bende geçen sene isim vermenin sakıncası varmı bilmiyorum ama Mehmet Gazihan beye yazılım attırdım .Sonuç beni memnun etti . 35 lastikle aracın 0-100 km hızlanması 21sn den 16 sn ye düştü. Yakıt tüketimi aynı sayılır ,duman yok ,alt devirler canlandı.

İsuzu forumları oldum olası pasif . Ben hareketlendirmek için sınırlı tecrübelerimi , aracıma yaptıklarımı , aracımla ilgili ve yakın çevremdeki isuzu kullanıcılarının yaşadığı sıkıntıları İsuzu formunda çok kez paylaştım. Genel olarak isuzu servisleri arıza ve bakım sıkıntılarını gideriyorlar ama araçlar hakkında teknik bilgi eksiklikleri var .Daha düne kadar turbonun egzoz gazını motora tekrar gönderip yanmayan yakıtı tekrar yakan sistem olduğunu söyleyen ustalar vardı. Yetkili serviste ön difransiyelin yağı değişmez diyen ustaları zor ikna ettiğimi bilirim vs. Bu formlar bildiklerimizi ve yaşanılan tecrübeleri birbirimize aktarmak için fırsat aslında. Saygılar.
Aynen katılıyorum. Yahşi Beyin aracına da kayseride yapılan bakım ve uygulamalarda yanlışlar vardı. Yaşanmış deneyimlerden daha iyi usta yok gerçekten. Örneğin mazot pompa regülatörü bu araçların klasik arızaları ve oldukça tehlikeli. Araç seyir halindeyken bile aniden stop edebiliyor. Orijinal parça konusunda hassasım ama ustam beni muadiline ikna etti ve yaklaşık 500tl lik denso yerine 250tlye işçilik dahil fiat/citroen 2.8 motorun regülatörünü taktık ve sorunsuz çalıştı. 2.9/3.0 bar şeklinde doğru basıncı veriyor.
Bunun gibi deneyimleri paylaşmak zaman ve para kazanımı açısından önemli.
Teşekkürler.

Aynen katılıyorum. Yahşi Beyin aracına da kayseride yapılan bakım ve uygulamalarda yanlışlar vardı. Yaşanmış deneyimlerden daha iyi usta yok gerçekten. Örneğin mazot pompa regülatörü bu araçların klasik arızaları ve oldukça tehlikeli. Araç seyir halindeyken bile aniden stop edebiliyor. Orijinal parça konusunda hassasım ama ustam beni muadiline ikna etti ve yaklaşık 500tl lik denso yerine 250tlye işçilik dahil fiat/citroen 2.8 motorun regülatörünü taktık ve sorunsuz çalıştı. 2.9/3.0 bar şeklinde doğru basıncı veriyor.
Bunun gibi deneyimleri paylaşmak zaman ve para kazanımı açısından önemli.
Teşekkürler.

Mazot pompa regülatörü dediğiniz mazot besleme pompasımı. yani depodan mazot pompasına mazotu belli düşük basıncta ileten zımbırtımı eğer oysa bizim modellerde yok.

Ozur dilerim uzun zaman cevap yazamadim. Bahsettigim regulatorun fotosunu gondermeye calisacagim

Lenovo A7600-H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR