Soma' Daki Minik Kardeşlerimiz İçin Yardım Kampanyası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SEVAL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,320

SEVAL

www.sevalduban.com
Web
www.sevalduban.com
Çocukların yeri okullardır.

Capture zps97bbbe3e

Merhaba arkadaşlar,

Soma faciasından sonra orada, sürdürülebilir ve faydası olacak ne yapabiliriz diye araştırma yaptık. Sonuç olarak da oradaki ilkokullar içerisinde oyun odaları kurulumuna yardımcı olmaya karar verdik. Çünkü çok sayıda, küçük yaşta çocuk var.

Öncelikli olarak Nene Hatun Anaokulu Soma / Manisa, sonrasında da Avdan İlköğretim Okulu’ na yardımcı olmayı hedefledik.

Sınıfların bir çok malzemeye ihtiyacı var. Fakat ilk olarak, yer kaplaması için tatami minderine ihtiyacımız var. İlk sınıf için 40m², ve ikinci sınıf için de 50m² olacak şekilde toplam 90m² tatami minderi gerekiyor.

90m²’lik bir alanı kaplayacak şekilde;
* Sertlik: 20-70 shore
* Yoğunluk: 15-70kg/cm³
* Kalınlık: 10mm-30mm
* Plaka ölçüleri: 1000-1000mm

Biz off road camiası olarak kocaman bir aileyiz. Hepimiz el ele verirsek bu ihtiyacı çabucak giderebiliriz.

Ben internetten biraz araştırdım ve aşağıdaki firmayı buldum.
http://www.balorama.com.tr/?urun-276-TATAMi-MiNDERi-EVA-1MTX1MTX13MM.html
90m² alan için toplam maliyet yaklaşık 1800 TL.

Ne dersiniz biz de miniklerin sınıfına el atalım mı ?

Etiketler
Ynt: Soma' Daki Minik Kardeşlerimiz İçin Yardım Kampanyası

Tekrar merhaba,

Başlığı ilk açtığımda öncelikli olarak yer kaplamasından bahsetmiştim.
Asıl liste epey uzun.
Bu listenin bir kısmı kişiler tarafından karşılandı.
Aşağıda eksik kalan malzemeleri paylaşıyorum.

Yer kaplamalarından önce sınıfların boyanması gerekiyor.
Onun için boya ve malzeme de lazım

Bir an önce bu işe el atıp halledelim mi ?

NENE HATUN ANAOKULU SOMA/MANİSA (http://nenehatun.meb.k12.tr/ ) (TAMAMEN BOŞ VE YAKLAŞIK 35m² OLAN ODA) İÇİN

Eksik kalanlar:

Her 2 okulun da boyanabilmesi için boya ve fırça

Tatami minderi (toplam 90 m²’lik alanı kaplayacak kadar, her iki oyun odası için de geçerli olacak şekilde)
Top havuzu ve 500 adet top
2 adet etkinlik masası
Askılık ayakkabılık
4 adet etkinlik dolabı
Atatürk resimleri (Atatürk’ün hayatını anlatan resimler, Atatürk’ün annesinin ve babasının resimleri, Anıtkabir resmi)
Yapbozlar (5-10 parçalı, 10-15 parçalı, 15-20 parçalı) ve tahta eşleştirmeler(sayı, renk ve şekil eşleştirmelerine yönelik)
Tahta bloklar
Çeşitli oyuncaklar ve eğitici oyuncaklar
Fen ve doğa malzemeleri (İnsan vücudu maketi (küçük boy), Organ önlüğü, Diş maketi, Mıknatıs, Mikroskop, Pusula, Taşlar, Deniz kabukları, Yerküre)
Taşıtlar, bebekler
Doktor, tamir ve mutfak setleri
Kuklalar ve kukla sahnesi (Parmak, yüzük, kaşık, sopalı, el kuklaları, gölge kuklası (hacivat-karagöz.. gibi), ip kuklası, maskeler, hayvan başlıkları), Ahşap kukla sahnesi 75cm x 120cm ebatlarında
Makas (Plastik, çeşitli renklerde 40 adet küçük)
Resim kağıdı (35cm x 50cm ebadında 500 adet)
Mukavva karton (50 adet tam tabaka 50cm x70 cm)
Keçeli kalem (Muhtelif renklerde 100 adet 20’li kutulu)
Suluboya kabı (20 adet)
Duvar süsleri (Çizgi film karakterleri duvar stickerları, Boy grafiği, Mevsim grafiği, Sayı grafiği)
Çizgi film ve Eğitici belgeseller (0-6 yaş çocuklarına uygun)

AVDAN İLKÖĞRETİM OKULU SOMA/MANİSA (http://avdansoma.meb.k12.tr/)
(YAKLAŞIK 50m²’lik oda)

Henüz temin edilememiş olan malzemeler

Evcilik köşesi (dolap olarak)
Kukla köşesi ve kuklalar
Müzik dolabı ve aletleri
Blok köşesi
Fen ve doğa köşesi
Top havuzu
Eğitici tahta yapbozlar
Renkli raflı dolaplar

Ynt: Soma' Daki Minik Kardeşlerimiz İçin Yardım Kampanyası

Merhaba Hakan,
Malzemeler Ege Üniversitesi' nde toplandı ve okullara gönderildi.
Şu an sadece bilgisayar ihtiyacı var.
Geç cevap için özür dilerim :(

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri