Şnorkel arıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AKİVA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,981

AKİVA

Kamp II
Arkadaşlar
2,5 TCİ Gallopera uygun şnorkel arıyorum.
Nerede bulabileceğimi bilenler varsa paylaşırlarsa sevinirim.
Pajero NA serisi şnorkeller uymakta ama üzerleinde kabartmalı Pajero yazısı olduğu için düşünmüyorum.
Yazısız olması tercihim olacaktır.

Teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Şnorkel arıyorum

sanırım tdı yerine tcı yazmışsınız bu aracın zaten motor kaputu üzerinde havalandırması var ve aramakta olduğunuz snorkele ihtiyacı olacağını sanmıyorum görsellik dışında

Merhaba,once sayin Gezici size kucuk bir aciklama ile cevap vereyim.
Kaput ustundeki havalandirma acikligi sadece turbonun havasini sogutmak icindir.
Aracin motorunun ihtiyaci olan,hava filtresinin oldugu havalandirmaya snorkel gerekir.
Aracin dizel olmasi,benzinlilere gore su gecis derinligini biraz artirmaktadir.
Dizeller su nedeniyle elektrik aksaminda meydana gelecek stop etmelere dayaniklidir.
Buji,distributor,platin,meksefe(eski modellerde)gibi benzinli teferruatlari yoktur.
Fakat yine de derin gecislerde snorkelin gerekliligi tartisilmaz.
Sayin Akiva'nin konusuyla ilgili de bir kac bilgi paylasayim.
Ben aracimi o kadar derin suya sokmam,cunku suda ne olacagi belli olmaz.
Sadece snorkel degil bu gibi gecisler icin elektrik aksamininda elden gecmesi gerekir.
Snorkel takildi mi aracin benzeri durumlara daha yatkin hale gelmesi de saglanmalidir.
Alt tarafa daha fazla koruma saclari,suspansiyonun iyilestirmesi,lastik vs liste uzar.
O zamanda arac asfalttan cok araziye uygun hale gelir.
Tabii ki tercih sizin,sik sik derin gecisler varsa yapmak mecburiyeti dogmaktadir.
Hayirli olsun.Sahsi fikirlerimdir,bildiklerimi paylastim.

Bahadır Bey aydınlatıcı bilgilerinizden dolayı teşekkür ederim

Bahadır bey merhaba
görüş ve düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler.
Ben aracımı çok amaçlı kullanıyorum.Alt koruma,yükseltme,vinç,lastik vs.yapıldı.
Şu an için sadece 2 - 3 eksik kaldı bunlardan biriside şnorkel.

Bizim araçları maalesefki arazi aracı olarak tanımayan birçok kişi var.Bu düşünceleri değiştirmeye çalışan az sayıdaki kişilerden olma yolunda ilerliyorum.

tşk.

Merhaba,bu dusuncenizde haklisiniz,biz de araci cok severek ve begenerek kullaniyoruz.Uzun sure tek arac olarak bize iyi bir arazi hizmeti verdi.Bircok geziye katildik.Hatta cok yerde hic dort cekere bile almadan gezindik.Bir yerlerde okumustum,eski bir Galloper kullanicisi arkadas soyle yazip
"bir tepeyi Defender tirmansa da tirmanamasa da vaayy diye olay olurken Galloper ayni yeri tikir tikir ciksa bile kimse onu gormez" diye serzeniste bulunmustu.Bu arada gecenlerde Beysehir'deydi galiba icinde belediye baskani olan arac devrildi.Kimseye birsey olmadan ciktilar.Araci hemen duzelttiler ve calistirip yuruduler.Arac kisa sase bir Galloper idi.Yanlis gormediysem sadece bir sol ayna kirikti galiba.
Uzun uzun yazacak cok sey var ama simdilik bu kadar.Snorkel icin Pajero yazmayani bulmanizi dilerim.
Hos arac zaten Pajero ama heryerde Galloper yazarken snorkelde farkli birsey yanlis anlasilmalara yol acabilir. ;)

Ynt: Şnorkel Arıyorum

mrb ben kendi aracıma taktım snorkel pajero 90 kasalarınki birebir uyuyor bilginize

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR