Sizin İçin Rakı Neyi İfade Eder

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan foorkyng Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 270
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,764

Hangisi ;)

• Kullanılan toplam oy
    234
Ynt: Sizin İçin Rakı Neyi İfade Eder

kazaların % 23 ünü alkol alanlar, % 77 sini de almayanlar yapıyormuş..alkol almayanlardan uzak durun !!!!

[attachment=1]

168470 173663169344218 160455710664964 373695 2855415 n

Etiketler

Ağzımızla içebildiğimiz yere kadar içtik nerede durulması gerektiğini bilmeyenlere supozutuar formu lazım olabilir

Biranın faydaları Yapılan araştırmalar günün bütün yorgunluğundan sonra bir bardak bira içmenin sağlığınız açısından yararlı olduğunu ortaya koyuyor. İngiliz The Sun gazetesi makul ölçülerde içildiği takdirde biranın sağlayacağı faydaları sizler için der...ledi. İşte biranın yararları... Makul ölçülerde bira tüketmek vücudu mide kanseri ve ülserden koruyor. Mideyi 'helicobacter pylori' isimli mikroba karşı savunuyor. Araştırmalar 'bira göbeği' tezini çürüttü. Bel bölgesindeki yağlanmayla bira arasında herhangi bir bağlantı yok. Hergün düzenli bir bira bardak bira içenlerde Tip 2 diyabet riski azalıyor. Kötü huylu kolesterolünüzü düşürmeye yardımcı oluyor ve göğüs kanserine karşı da oldukça etkili bir savaşçı. B6 yönünden oldukça zengin bir içecek olduğu için kalbiniz açısından da yararlı bir içecek. Kalp krizi riskini azaltarak kanınızın daha akışkan olmasını sağlıyor. Finlandiya'da yapılan bir araştırma hergün düzenli içilen biranın böbrek taşı oluşma olasılığını yüzde 40 azalttığını ortaya koydu. Kolesterolünüzü düşürüyor. B grubu vitaminleri yönünden oldukça zengin. Lifli gıdalardan almanız gereken ihtiyacın yüzde 20'sini bir bardak bira karşılıyor. Bir büyük bardakta toplam 200 kalori bulunuyor. 50 yaş üstünde oluşabilecek bunama gibi problemleri yüzde 42 oranında azaltıyor. Fakat eğer ağır içiciyseniz bu risk yine artıyor. Dark biralar normal biradan daha fazla katarakt veya yaşla ilgili göz problemlerine karşı gözü koruyacak antioksidanlar içeriyor..

gezgen' Alıntı:
kazaların % 23 ünü alkol alanlar, % 77 sini de almayanlar yapıyormuş..alkol almayanlardan uzak durun !!!!

Espri olsun diye yazdığınıza eminim. Ama böyle de demesek iyi olur bence. 1 bira bile içilse araç kullanılmasına karşıyım şahsen.

Kazaların %23 ü nü alkollü olanlar yapıyor olabilir. Ama asıl araştırılması gereken Alkollü olanların %kaçının kaza yaptığı... İçenle içmeyeni kıyaslamak manasız.

trafikte 100 kişi varsa bunun %kaçı alkollü ki? bunu düşünürseniz %23'ün ne kadar devasa bir oran olduğunu görürsünüz..

Şakasını bile yapmayalım..

Alkol varsa araba yok. Araba varsa alkol yok :smiley: kimsenin keyfi bozulmasın değil mi. ;)

eftaLYa' Alıntı:
Espri olsun diye yazdığınıza eminim. Ama böyle de demesek iyi olur bence. 1 bira bile içilse araç kullanılmasına karşıyım şahsen.

Kazaların %23 ü nü alkollü olanlar yapıyor olabilir. Ama asıl araştırılması gereken Alkollü olanların %kaçının kaza yaptığı... İçenle içmeyeni kıyaslamak manasız.

trafikte 100 kişi varsa bunun %kaçı alkollü ki? bunu düşünürseniz %23'ün ne kadar devasa bir oran olduğunu görürsünüz..

Şakasını bile yapmayalım..

Alkol varsa araba yok. Araba varsa alkol yok :smiley: kimsenin keyfi bozulmasın değil mi. ;)

bilerek içerim ,seviyelı kalırım,yıllardır içerim,yıllardır alkollu araç kullanırım ,hiç bir kazam veya kazaya mahal verecek bır seyım olmadı

hatta içtikten sonra daha duzgun araba kullandıgım soylenır :smiley::smiley::smiley::smiley::smiley:

ha şöylede bır durum var sınırımı aştıgım zaman hep taksıye bınmısımdır .............

bence mesele alkollu arac kullanıp kullanmamak degıl.kendımızı bılmemız sevıyemızı korumamız,sınırlarımızı bılmemız

araçta cep telefonu ıle konusurlar
sigara içerler
yanındakıyle derın derın konusurlar
teyıple oynarlar
sınırlı araç kullanırlar
vs vs vs vs.........................

ama butun kabak alkole patlar

dedıgım gıbı herkezın kendısını bılmesı ıle ılgılı bır olay

İçki içenler araç kullanmasın diyorum da gerzekler kullansın demiyorum ki ;D ;D ;D Sigara hakimiyetini azaltıyorsa onu da içmesin. Yanındaki ile sohbete dalmasın.

İçkinin ne zaman insana nasıl etki edeceği bilinmez.

İnşallah sizde bir daha kullanmazsınız.

Kendi canınıza verdiğiniz değer elbet sadece sizi ilgilendirir ama kaza anında sadece kendi canınıza kast edeceğinizin garantisi yok..

Mezarlıklarda "bana birşey olmaz" diyen dolu! yada onların zarar verdikleri. :(

Rakı şahane.. ama araç kullanmadığın sürece..

İş kendini bilmekse bir gün rakı sofrasında karşılaşalım, bünyeleri kıyaslarız :smiley:

eftaLYa' Alıntı:
İçki içenler araç kullanmasın diyorum da gerzekler kullansın demiyorum ki ;D ;D ;D Sigara hakimiyetini azaltıyorsa onu da içmesin. Yanındaki ile sohbete dalmasın.

İçkinin ne zaman insana nasıl etki edeceği bilinmez.

İnşallah sizde bir daha kullanmazsınız.

Kendi canınıza verdiğiniz değer elbet sadece sizi ilgilendirir ama kaza anında sadece kendi canınıza kast edeceğinizin garantisi yok..

Mezarlıklarda "bana birşey olmaz" diyen dolu! yada onların zarar verdikleri. :(

Rakı şahane.. ama araç kullanmadığın sürece..

İş kendini bilmekse bir gün rakı sofrasında karşılaşalım, bünyeleri kıyaslarız :smiley:

gun olur 1 tek atar kalkarım gun olur 70 lıkle kapatırım perdeyı :smiley:

Hızlı içiciyim ama artık içmiyorum tövbe ettim . Kola bile içmiyorum , taze sıkılmış meyve suyu sadece : )

Dışarı çıkıp rakı içeceksem arabamı bırakıp atlar dolmuşa giderim oturup içerim içeceğim kadar biner taksiye dönerim eve.
Yıllar önce 20 li yaşların başında tırcı bir abimizden duymuştum evdekiler yola bakacak toprağa değil.
Bir çok arkadaş kaybettik fakat sonra öğrendik başladık araba kullanma işini sıraya koyduk herkes mutlu evdekiler huzurlu, ha kaza olmazmı dersiniz tabi olur ismi üzerinde kaza olur, fakat başlık <<alkol duvarını aşmış sürücü>> diye olmaz.
İçkiyi neşeli olduğum zaman içerim, üzüntülüysem oturup ağlarım.

amannn aslına bakarsanız en guzelı evde ıcmek ,cıkarım balkona yakarım mangalımı acarım rakımı canım ıster klarnetımı calarım canım ıster 45 lık lerımı long plaklarımı koyarım muzeyyen ablam haydar hayrdarı soyler ormancıyı soyler,münir nurettin selçuk aksam oldu huzunlendım der ,baktım cok huzunlu bır ortam oldu mustafa kandıralı nıhavet longayı patlattımı ohh mıs misss gıbı eşimle bırlıkde oturur rahat rahat keyfını surerım rakının

bazı zamanlarda dısarda eglence,ıcmek zulume donuyo

selim bey söylediklerinize harfi harfine katılıyorum..
bi ara beraber de devirsek 70 ligi, 100 lüğü:smiley::smiley:

sizin için rakı ne ifade eder baslığı altında hemen duyarlılık yazıları beni çok sıktı artık yahu..
tamam başka bir başlık açılmıştı zaten, alkol ve ofroad diye.. burada da olmasın bu -içelim ama kendimizi bilelim vs..

selim beyin anlattığı gibi, balkonda şöyle olur, bu müzik dinlenir gibi şeylire paylaşalım be..
zaten 7 düvel biliyor alkollü neler olabileceğini.. cezası da arttı.. tamam ya yeter.. zaten dünyanın en pahalı alkolünü tüketiyoruz:smiley:
sakın kızmayın, hepinizi seviyorum:smiley::smiley:

zapatista' Alıntı:
selim bey söylediklerinize harfi harfine katılıyorum..
bi ara beraber de devirsek 70 ligi, 100 lüğü:smiley::smiley:

sizin için rakı ne ifade eder baslığı altında hemen duyarlılık yazıları beni çok sıktı artık yahu..
tamam başka bir başlık açılmıştı zaten, alkol ve ofroad diye.. burada da olmasın bu -içelim ama kendimizi bilelim vs..

selim beyin anlattığı gibi, balkonda şöyle olur, bu müzik dinlenir gibi şeylire paylaşalım be..
zaten 7 düvel biliyor alkollü neler olabileceğini.. cezası da arttı.. tamam ya yeter.. zaten dünyanın en pahalı alkolünü tüketiyoruz:smiley:
sakın kızmayın, hepinizi seviyorum:smiley::smiley:

;D ;D ;D açalım rakımızı mıss gıbı mıs ankaraya ne zaman gelırsenız buyrun mısafırım olun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR