Sis Farı Montajı Nasıl Yapmalıyım?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan itfaiyeci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,033

itfaiyeci

dostluk kazansın
Yer
karagümrük
merhaba arkadaşlar kimse elektirikciye git 50 tl iş bitsin demesin .....
aracıma sis farı montajı yapmak istiyorum ...2+2 =4 tane ikisi bir yansın ikisi bir..ikitane düğme koyacağım yani fakat roleyi nereye ve bağlantılarını nasıl yapacağım.....hadi bakalım kolay gelsin bize teşekkür ederim hepinize saygılar

Etiketler
Ynt: Sis Farı Montajı Nasıl Yapmalıyım?

Elektrikçiye git ve 50 lira olsun bitsin :D Hehe şaka tabi.
Bildiğim kadarı ile iki röle gerekecek. Rölede 4 bacak vardır. Birisi pozitif akım, diğeri şase, bir diğeri aydınlatmaya gidecek olan bacak ve sonuncusuda tetikleme. Nasıl bağlanması gerektiğini ben söyleyemem ama eminim elektrik bilgisi daha fazla olan bir arkadaşımız yakında açıklar. Tetikleme kısmı akıl karıştırıyor gibi.

Hella sitesinde lambaların bağlantı şeması aşağıdaki dosyada görülebilir. Umarım yardımcı olur.

İyi şanslar

http://b2c.hella.com/b2c_assets/images/Montageanleitungen/460_818-14.pdf

Ynt: Sis Farı Montajı Nasıl Yapmalıyım?

Ben de kendi sislerimi kendim bağladım röleyle..

12v rölelerin varsa, üzerindeki numaraları unuttum 85 86 87 bi de 31 mi ne vardı rölenin rakamları. Benim aklımda kalan 31e kalın kabloyla akuden +12 besleme giriyorsun. Ben 31 ile akü arasına kablo arası sigorta koydum. tam karşısındaki fişi de yine kalın kabloyla sislerin artılarına götürüyorsun. Sonra karşılıklıklı duran diğer 2 fişin olduğu bölüm tetikleme oluyor. Birine göğüslüğe taktığın düğmeden ince bir kablo gönderiyorsun. Düğmenin diğer ucu kontak artı olacak. Kontak artıyı ister bobinden çek ister aracındaki devir saatinin artısından al, ister kontak anahtarı arkasındaki fişten al, çektiği akım çok çok az olacağı için sorun yaratmayacak, yeter ki bir yerlere değmesin kopmasın. Son boşta kalan rölenin fişini(düğmeden gelenin karşısı) de ince bir kabloyla şaseye bağlıyorsun. Her şeyi güzelce izole edersek hepimizin yapabileceği bir şey, elektrikçiye gitmeye gerek yok..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,087
Kaydolan Son Üyemiz
irfy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR