Sinop'u Görenler Görmeyenlere Anlatsın...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hakan.kavakli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,360

hakan.kavakli

Ana Kamp
Yer
Tekirdağ
Değerli Dostlar,

Karadenizin İncisi Sinop ve ilçeleri ile ilgili, doğal güzellikler, tarih, sosyal yaşam, gibi konularda fikir, yazı,fotoğraf, anı kısacası paylaşıma ve tanıtıma dair ne varsapaylaşmaya ne dersiniz..

Sevgiyle kalın.. :smiley:

Etiketler
Ynt: Sinop'u Görenler Görmeyenlere Anlatsın...

Bendeki Fotoğraflardan bazıları...

Tarihi Cezaevi
Sinop kastamonu004

Limanda bir çaybahçesi
Sinop kastamonu001

Ayancık Akgöl..
Sinop 71

Akgöl..
Sinop kastamonu067

Hamsilos Fiyordu..
Sinop

Akgöl Mağaralar..
Sinop kastamonu075

Erfelek Tatlıca Göleti..
CIMG2045

CIMG2048

Sevgili Eşimle Tatlıca Şelaleleri 1
CIMG2051

Tatlıca Şelaleleri..
CIMG2064

CIMG2091

CIMG2095

CIMG2098

Aile Eşrafı..
CIMG2097

Eski Değirmen...
CIMG2080

Gezi Sonu Çay...
CIMG2118

Çok güzel görüntüler gidilmeye değer bir yer gerçekten bir tur düzenlense de topluca gidilse diye düşündüm bir an
Paylaşım için teşekürler

Hakancım, bu kadar fotoğraf yetmez. Daha fazla isteriz. Hemde detaylı anlatım ile birlikte...

süper bir yer benim bir kez gitme şansım oldu.
kesinlikle görülmesi gereken bir ilimiz.

Arkadaşlar Taleplerinize itina ile cevap vermek için çalışmalara başladım...

Tur düzenleme olayı da iyi fikir aslında.. ama nasıl organize olabiliriz detaylı düşünmek lazım...

Teşekkürler..

ŞİRİN GERZE

Karadeniz bölgesinin gezmeye, görmeye değer tarihi ve tabiat güzellikleri ile dolu olan ilçemiz, antik çağlardan bu yana toplumlar tarafından yerleşme ve barınak yeri olarak seçilmiştir.
M.Ö. 1400 yıllarında Gaşgalı'lar (Gasgaslar) tarafından küçük bir köy olarak kurulan ilçemiz, daha sonra Paflagonya Devletinin eline geçmiş sırasıyla; Hitit, Frig, Kimmer, Lidya, Pers, Büyük İskender, Roma ve Bizans İmparatorluklarının egemenliğine girmiştir.
1214 Yılında I. İzzettin Keykavus zamanında Selçuklu Devletinin hakimiyetine giren Gerze, bir dönem Trabzon Rum İmparatorluğunun eline geçmiş, nihayet 1459 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı İmparatorluğuna bağlanmıştır.
1896 Yılında Sinop İlinin nahiyesi yapılan Gerze, 1920 yılında aynı ile bağlı ilçe haline getirilmiştir. Kayıtlardan ilçemizin eski adının Zagora, Gürzühatun, Savetova, Argibete olduğu anlaşılmaktadır. Bilindiği üzere Paflagonyalı'lar Kızılırmak'ın batı yöresine mızraklılar ülkesi anlamına gelen Gezonolit adını vermişlerdir. Gerze adının buradan geldiği sanılmaktadır.
13 Şubat 1956 yılında büyük bir yangın felaketi geçiren ilçemiz devlet tarafından yeniden imar edilerek modern bir ilçe haline gelmiştir.

Fotoğraflarla Tanıyalım...

Gerze gerze2

Yakup Ağa Konağı (Şuan Müze)
Gerze 1

Şehirden Görüntüler..
Gerze 3

Gerze 5

Gerze 9

RESIM20390

Amatör Ressamların Duvar Çalışmaları İsleke Caddesi..
RESIM20219

Birazda Nostalji...

13 Şubat 1956 Yangını Sonrası Devlet Tarafından Yeniden İnşa Edildi...
21

Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın Ziyareti...
46

Scan000128129

Scan000228129

Scan000328129

Scannen000428129

Scannen0005

Ukraynada ki Bir Araştırma Merkezinden Kaçıp Gerzeyi Ziyaret Eden Beyaz Balina (Adını Aydın Koymuştuk..)
G7tf0

Kış Mevsimi Ayrı Güzel...
Gerze a05

Dtop

Babam hep anlatır Gerzenin yanışını ozaman Bafradan gözükmüş alevler, Sinop tarafa her gidişimde sanki ilk gidiyormuşum gibi bir heyecenla giderim.Yazın karadenize gittiğimde kesin 2 gün Sinop turu yaparım.Kanlıçayda o güzel kasaplarda et yemeden geçilmez fotoğraf bulamıyorum yoksa yükleyecektim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR