Sineklik Çözümleri?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orsaalabanda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 85
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 79,601
Ynt: Sineklik Çözümleri?

gezmen' Alıntı:
Biraz daha açma olanağı var mı; malzeme ve monte konusu başta olmak üzere? Teknik konularda yeterli değilim; bizim gibiler için biraz daha ayrıntı. :smiley: Kendi aracıma da böyle birşey düşünüyorum uygunsa...

Cavid Sezen

Cavid bey size yakın bir yerde satılıyordur, acil internette bu adresi buldum bakarsınız ona göre araştırırsınız,
resim yerine sineklik tülünü koyup kenarlarını kapatıyorsunuz çok basit, selamlar
http://www.destinadisplays.com/categories/Al%C3%BCminyum-%C3%87erceve/

Etiketler

Cavid Bey,
Pimapen türü pencere yapanlar, sizin verdiğiniz ölçülere göre stor ya da çerçeveli takılıp çıkarılabilen sineklikler yapıyorlar (aliminyum çerçeve benzeri).Yakınlarınızda varsa onlara da danışabilirsiniz.

buralpdi' Alıntı:
Cavid bey size yakın bir yerde satılıyordur, acil internette bu adresi buldum bakarsınız ona göre araştırırsınız,
resim yerine sineklik tülünü koyup kenarlarını kapatıyorsunuz çok basit, selamlar
http://www.destinadisplays.com/categories/Al%C3%BCminyum-%C3%87erceve/

Levent Ustam sağolun; bir tanıdığım var bu çerçeve işlerini yapıyor...

Esen kalın, selamlar.
Cavid Sezen

Aliço' Alıntı:
Cavid Bey,
Pimapen türü pencere yapanlar, sizin verdiğiniz ölçülere göre stor ya da çerçeveli takılıp çıkarılabilen sineklikler yapıyorlar (aliminyum çerçeve benzeri).Yakınlarınızda varsa onlara da danışabilirsiniz.

Eşimin bir akrabasının atölyesi var; bu pen pencere işleri yapıyor, onunla da konuşurum... Yanıt için sağolun..

Esen kalın.
Cavid Sezen

arkadaşlar çekme karavan içinde bir çözüm bulan varmı . malum mıknatıs tutmuyor .ayrıca camın ayarlı kollarıda içeriye doğru çalışıyor.

yılmaz hasan' Alıntı:
arkadaşlar çekme karavan içinde bir çözüm bulan varmı . malum mıknatıs tutmuyor .ayrıca camın ayarlı kollarıda içeriye doğru çalışıyor.

Ona da cırtlı bant var oda portatif çok da basit.

Aliço' Alıntı:
Haldun Bey Merhaba,

Geçtiğimiz yıl, uyduruk çin malı vantilatörlerden kullandım. kısa sürede dağıldı. Ancak dağılmasına karşın çalıştı. Ege ve Akdeniz sıcaklarında karavanın içini anlamlı şekilde serinletti.İşe yarıyorlar.Çapları da, ölçmedim ama TMC'den daha küçük. Sizde de güneş panelleri olduğu için gündüz enerjiyi düşünmeden rahat kullanabilirsiniz.

Dün, dekamarin.com dan TMC markalı vantilatörden sipariş ettim. Çin mallarına göre çok daha sağlama benziyor.Bence tek eksiği timer'ı olmaması.

Hüseyin hocam,

TMC beklediğiniz gibi olumlu mu, tavsiye eder misiniz?

Haldun Bey,

Vantilatör siparişten iki gün sonra elime geçti. TMC'de Tayvan malı, yani oda çinli . Ancak geçen sene aldığım ''Carub'' marka Çin malı vantilatör ile olan farkı çıplak gözle bakıldığı zaman bile anlaşılıyor.Fiyatı da Carub marka nın 3 katı.

Vantilatörü mont e ettim. Henüz Ankara'dayım. Deneme kullanımlarında problem yok. Sıradan Çin malı ürünlerle karşılaştırıldığında çok daha başarılı. Verdiği serinlik beklentilere göre değişebilir. Benim için yeterli. Sağ-sol salınımı var. Serinlik şiddeti için kendinizce uygun bir mesafeye monte edebilirsiniz.

Kullanmanızı önerebileceğim bir ürün.

Hüseyin Bey, doğrulatma adına soruyorum; bağlantıdaki ürün mü?

http://www.dekamarine.com/index.php?catId=262&gId=1242&pId=2832

Cavid Sezen

Cavit Bey, aynı ürün.

Bu arada, oto aksesuarlarıyla ilgili bir başka siteye daha önce verdiğim vantilatör siparişi için üç ay bekletip, oyaladılar.Ellerinde olmayan model için sipariş almışlar.
Deka Marin hemen ertesi gün kargoladı.

Carub markalı Çin malı vantilatörlerden bir tane aldım. Daha iyisini de bulamadım açıkçası. Mevcut modellerin içinde en sağlam o göründü gözüme. Artık dayandığı yere kadar..

Watt olarak gücü yazmıyor üzerinde. Enerji tüketimi yaklaşık bile olsa nedir, fikri olan var mı?

Dün gece 1 saate yakın çalıştırıp deneme şansım oldu.

Havalandırma gücü slow modunda bile oldukça tatminkar. Sıkıştırılabilir İki ayrı dirsekten yönü ayarlanabildiği için oldukça kullanışlı. İsterseniz kuvvetli kıskaç ile bir yere tutturabilirsiniz. Kıskaç aynı zamanda portatif olarak durabileceği taban ayaklık gibi de olabiliyor. Ya da kıskacın tabanındaki vida delikleri sayesinde, istendiğinde yerinden alınıp başka bir yere konulacak şekilde duvara da takabilirsiniz.

Gördüğüm olumsuzluklar:

Biraz gürültülü çalışıyor. (Eberspacher'in kuvvetli üfleme modu gibi)

Fast - Slow - Off anahtarının bulunduğu küçük kutu içindeki entegre aşırı ısınıyor. Önlem alınmazsa bu şekilde kullanmak mümkün değil. Bu şekilde çalışırken aracın başında olmamak ya da uyumak çok tehlikeli olabilir. Anahtarı iptal edip kabloyu direk bağlamak da düşünülebilir ama bu kez sürekli fast konumunda çalışacağını düşünüyorum. Bir önlem, bu anahtar kutusunu vantilatörün önüne yerleştirip sürekli soğuk kalmasını sağlamak olabilir.

Bir saate yakın sürekli çalıştırdım, akünün 0,1 amperine bile dokunmadı. Ama asıl tüketim buzdolabı ile birlikte çalıştığında ortaya çıkacaktır.

Benzer büyüklükte 220 volt motorlar 20 watt civarında. Ölçü olabilir mi, bilmiyorum?

orsaalabanda' Alıntı:
Fiyatlar boyuna göre 19 ila 50 TL. aralığında. Aslında bana 45 x 50 cm. gerekiyor ama 50 x 50 cm. olanını alıp, yanlardan biraz törpüleyip köşeleri de ovalleştirebilirsem sürgülü camın içinde hareket ettiği yuvaya yerleştirebilirim gibi geliyor. Bir deneyeceğim.

[attachment=1]
sayın orsaalabanda gayet güzel bir çözüm, hemen not ediyorum, teşekkürler ;)

selamlar sineklik konusundaki sıkıntılarınızı okuyorum
bence fazla sıkılmayın konuyla ilgili yardım almak isterseniz www.storsansineklik.com adresinden bize ulaşabilirsiniz
bazı karavan üreticileri içinde stor şeklinde değil katlanarak toplanan sineklik üretimi yapıyoruz
fakat ülkemizde bu konunun yetersiz olduğunu fak ettik orjinal yerli ürünler yok ithal gelenlerde gerçekten çok pahalı
bizde kısa bir süre önce orjinal ürün çalışmasına başladık tabi öle kısa bir sürede sonuçlanacak gibi değil hem sineklik hem perde şeklinde
üretilecek ve üstelik ithaller gibi standart ölçülerde olmıycak dilediğiniz ölçüyü üretebileceğiz
fakat daha erken çözümlerdüşünüyorsanız yukarıdada yazdığım gibi bazı karavan üreticileri için yaptığımız ürünleri kullanabilirsiniz 3cmx3cm görünümde bir çerceveden üretmekteyiz
sistem kapılarınızda ve pencerelerinizde kullanabilirsiniz fakat sadece sineklik olarak bu üründe perde ekleme şansımız yok fiyatlarda uygundur :smiley:)

www.storsansineklik.com

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,415
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri