Simbonun Karavanı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erdeman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 133
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 46,661

Etiketler
fotolar devamı

GÜLE GÜLE KULLANIN, EMEKLERİNİZ TAM YERİNİ BULMUŞ,

size bir sorum olacak;

1 ay evel transit 350M araç aldım, biz 3 kişilik bir aileyiz her durum bize uyar diye koltuk problemini önemsememiştim fakat koltuk kısmı ruhsatla uyumsuzmuş ruhsat 1+1 iken koltuklar projesiz olarak 1+2 olarak uygulanmış,

Sorum şu,

sizin ve doktor63 ün yazdığı prosüdürlerden bir değişiklik oldu mu? projeciler o iş zor diyip işin içinden çıkıyorlar, ne tavsiye edersiniz?

IMG 20200204 WA0009

GÜLE GÜLE KULLANIN, EMEKLERİNİZ TAM YERİNİ BULMUŞ,

1 ay evel transit 350M araç aldım, biz 3 kişilik bir aileyiz her durum bize uyar diye koltuk problemini önemsememiştim fakat koltuk kısmı ruhsatla uyumsuzmuş ruhsat 1+1 iken koltuklar projesiz olarak 1+2 olarak uygulanmış,

Sorum şu,

sizin ve doktor63 ün yazdığı prosüdürlerden bir değişiklik oldu mu? projeciler o iş zor diyip işin içinden çıkıyorlar, ne tavsiye edersiniz?

UFAK BİR YANLIŞ OLDU, SORUMU YİNELİYORUM.

merhaba proje firmasıyla konuşup daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz. whatsap’tan direk konuyu anlatın cevap verirler yoksa arayıp konuşursunuz.
0543 650 37 58
bence hazır araç 1+1 iken ekleteceginiz +1 koltuğu arkaya oturma grubunun arasına bir yere yaptırın daha iyi olur. benimde aklımdan geçiyor ön taraftaki 2 li koltuğu kaldırıp tekli koymak arkaya bir tekli daha koymak ama bakalım belki bu sezonun sonunda yaparım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Uzun zamandır bakmadığım paylaşım aracı artık seyahatlere başlamış . Bir sorum olacak yapım süreci sonrası arac bitmiş hali ile tartıya girdi mi? Aracın son ağırlığını biliyor musunuz? Yoğunluklu rotalarımız yurt dışı olduğu için bu konu bizi çok etkiliyor.
Keyifli geziler dilerim.

Uzun zamandır bakmadığım paylaşım aracı artık seyahatlere başlamış . Bir sorum olacak yapım süreci sonrası arac bitmiş hali ile tartıya girdi mi? Aracın son ağırlığını biliyor musunuz? Yoğunluklu rotalarımız yurt dışı olduğu için bu konu bizi çok etkiliyor.
Keyifli geziler dilerim.

merhaba henüz tartmadım aracı bir yol üstünde denk gelirsem tartarım demiştim öyle kaldı ama tartında buraya mutlaka yazarım

Karavanın içinde biraz değişiklik yaptık. Yapım aşamasında biraz ekonomik düşünüp birazda buzdolabın büyük olmasını istediğimizden küçük dolaplara pek bakmayıp elimde metre ile gezip sınıfının en küçük ölçülerine sahip olan uğur çift kapılı dolap almıştık ama artık karavan içinde duruşu gözümüze batmaya başlayınca biraz değişiklik yapmaya karar verdik ve demir karavandan italyan orijinal karavan dolabı aldık üstüne birde lpg li fırın alıp yerleştirdik. 220 volt prizi söküp oraya 12 volt bir adaptör koyup hem dolaba hem fırına 12 voltu verdim. tabi hem malzeme seçimimi hemde bağlantıları karavanın elektrik sistemimi yapan emekli elektrik mühendisi ile iletişim kurarak yaptım. Fırının Lpg bağlantısını aracın lpg sistemini yaptırdığım ustaya yaptırdım.
Tabi başlamışken oturma düzeninede müdahale ettik. Önce koltuk düzeninde yapacağım değişiklik sorun olurmu diye minübüs dizaynı yapanlarla ve demir karavan ile biraz sohbet ettim sonrasında önemli olan ruhsatta yazan kişi sayısı ve kemerli koltuk sayısı olduğu genel kanısının sorun olmayacağına karar verip başladım yapmaya. internetten yaptığım araştırmalar sonucunda bursada bir firmadan tekli kemerli bir koltuk siparişi verdim. sonra aramalarım sonucunda şaşmazda elinde orjinal ve yeni ford tekli olan bir koltukçuda 2 liyi verip orjinal tekliyi 300 tl karşılığında montaj ettirdim. sonuç çokta hoşumuza gitti ama bakalım muaynede ne olacak. Resimlerle farkı anlatmaya çalışayım.

Hem koltuk hem fırın hem dolap şahane olmuş, dolabın ebatları nedir rica etsem dolap fiyat bilgisi de paylaşabilir misiniz.

dolap ölçüleri yükseklik 103, derinlik 43, genişlik 43
fiyata gelince demir karavan 5.000 tl dedi ama 4.750 ye zor aldım
fırınıda 4.500 tl ye aldım

Merhaba ülkemizin ve tüm dünyanın geçirdiği zor günlerde umarım herkesin sağlığı ve sıhhati yerindedir.
Karantina günlerinde tıbbi malzeme üretimi sektöründe yer aldığımız için eksilerek çalışmamızı sürdürmek zorundaydık. Bende bu günleri fabrika önünde karavanımızla uğraşarak geçiriyorum. Üç kızı olan beş kişilik bir aile olduğumuz için öncelikli ihtiyacımız çamaşırdı ve bize özellikle büyük dert oluyordu. Eşim çocukların giysileri konusunda hassaslığı dolayısıyla fazla giysi almasına rağmen avrupa turumuz esnasında çamaşır yıkama işlerine oldukça para yatırmıştım nerdeyse 2-3 güne bir bazen iki kez çamaşır mutlaka yıkatmıştık kampın makinalarına (her işleme yerine göre 5-10 euro arası ödeme yaptığım için unutmadım). Bu aralar karavancılar arasında oldukça konuşulan LG marka çamaşır makinasından bende aldım ve iki gündür uğraşarak sonunda montajını bügün bitirdim. Başlamışken çocukların istedikleri zaman rahatça su içebilmeleri için birde internetten aldığım şarjlı su pompası taktım. Su pompasını yolculuk esnasında sorun çıkarmaması için tezgahın altına yaptığım bölmeye koyduğum 5 litrelik tek kullanımlık bidonlar ile besleyeceğim. Çamaşır makinası için su depomuzdan biraz feragat etmek zorunda kaldım. 200 litre olan depoyu makinaya yer açmak için 135 litreye düşürdüm. Makinanın ne kadar su harcadığı konusunda kesin bilgi sahibi değilim ama bir videoda izlediğim kadarıyla 50 litre kadar harcıyormuş. Artık kullanmak nasip olursa bakacağız bu sezonda suyla ilgili problem yaşayacakmıyız. sonuçta yaparken biz kamp dışı konaklama pek yapmıyoruz diye olumlu düşünerek başladım işe. Elektrik konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum ama onuda göreceğiz bakalım. Bu arada sormak istediğim bir konu var, en son montajı bitirince hidroforu bağladım ve elektriği verince hidroforun hortumunu tam takamamışım ve su olanca gücüyle(2.5 bar) bir fiskiye gibi heryere ulaştı aküler ve invertör dahil. Panikle hemen düğmeye basıp kapattım ama alarma düşmüştü bile. kapalı olduğu halde alarm veriyor. Bende akünün bağlantı kablosunu çıkardım dünden beri duruyor, kabloyu sökmeden önce resim çekmiştim buraya atıyorum bilgisi olan fikir verirse sevinirim.
şimdiden teşekkür ederim..

IMG 2235

IMG 2237

IMG 2238

IMG 2240

IMG 2241

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR