Silverado İçin Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan elebasi7102 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,149

elebasi7102

Kamp II
Yer
istanbul
Herkese Merhaba. Bi arkadaşım Chevrolet marka güzel bir pick-up aldı. Tek kabin araç galiba modeli Silverado. Koldan vites 6 silindir motor 3500 cc (?) diyor. bu araçla ilgili bi sıkıntısı var. araba yerinden çok zor kalkıyor motor güçsüzmüş gibi. Lastikleri de öyle çok büyük değil. baskı balata yeni değişti. bujiler - buji kabloları değişti bakımı felan yapıldı ama nafile. sonunda motor üst kapağı açmışlar ve kapağa bağlı olan metal boruların içinden tapalı olduğunu görüp tapaları sökmüşler. ama yine nafile. bende yanına binip bir iki tur attık beraber motor gerçekten güçsüz gibi. Acaba karbüratör memeleri mi ufak yakıt yetiştiremiyor olabilir diye düşündüm. 3500 cc o aracı çok rahat kaldırması lazım. araç benzinde de tüpte de aynı. Enson karbüratörcüye gitti karbüratörcü bişe olmadığını söylemiş. Kendisi zaten LPG montajı yapan biri...

Sizden ricam anlayanlar varsa eğer bu aracın motoru hakkında biraz bilgi verebilir mi ?

Motor 3500 cc mi ? o üst kapaktaki borular ne işe yarıyor? ve o iki tümsek arasındaki parça ne işe yarıyor ? Motor bloğunda da ucu boş kurşun kalem kalınlığında hortumlar var ne işe yarıyor ve neden boştalar. Aracın komple resimlerini çekmeyi unutmuşum motor kısmının resimlerini çektim. Daha sonra komple resimleri eklicem.
Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler...

DSC01287
DSC01286
DSC01285
DSC01284

Etiketler

Ynt: Silverado İçin Yardım

üst kapaktaki borular egr sistemi boruları.Çalışmıyordur zaten.oradan vakum kaçağı olabilir. Birde distribütör avans veremiyor olabilir.boşta gaz yemesi falan nasıl ?

ateşleme sırası 153624 Tür. 1 radyatör tarafında ilki. ateşleme sırasınıda kontrol edin arada bir kaç tane yanlış olsada çalışır sıra altı motor.

Boşta gaz yemesi fena değil gibi araç yerinden bir kalktığı zaman gidiyor ama tatmin edici değil. Daha önce kullanmadığımız için gaz yemesine bişe diyemicem ama benim CJ kadar olmadığı kesin :smiley:
Önerilerinizi dikkate alıcam. Peki bu araç SİLVERADO mu? Motoru kaç cc ve kaç beygir genel motor bilgilerine ulaşabileceğim bir yer var mı ? Teşekkürler...

arac 250 yada 262 cubicingh hacimdedir. büyk ihtimal 250 gibi duruyor.eksozst tıkalı yada dar olabilir. silverado doğrudur. Motor üstündeki seri nosunu google yazın çıkar ne olduğu.Birde Bujilerin tırnak araları dar yada geniş olabilir.

Abi sana zahmet aracın jant ölçüleri lazım. Eğer sitede bu araca uygun jant gördüysen önerilerini bekliyorum. Lastikler iyi durumda 15 jant o yüzden 15 jant düşünüyoruz. yada lastik-jant takım olarak uygun fiyata bulabilirsem olabilir...Teşekkürler...

dostum selam arkadaşınız bu sorunu çözebildi mi?aynı sorunu 2.5 senedir bende yaşıyorum henüz bir sonuca varamadım.Aracım maşallah yolu aldımı gidiyorda o yolu aldırmak için ne balatlar yakıyorum yerinden kalkması için.

slm ben silverado v8 6.2 diesellerin yakıtını öğrenmek istiyorum bilginiz warmı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.