Silverado 1500 1997 Z71 Tavsiyeleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan akerkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,131

akerkan

Yeni Üye
Yer
Kozyatağı
Web
www.kulisestetik.com
Öncelikle herkese selam arkadaşlar.Konu başlığı açma gereği duydum zira gerçekten her gerçekçi tavsiyelerinize ihtiyacım var.İstanbul çengelköydeyim.Kısmetse 2-3 haftaya kadar akdenizdeki yeni aracım gelecek(1997 silverado 1500 uzun şase).Aracım çok temiz sadece lastik ihtiyacı var ve herşey orjinal henüz 96 bin milde.Araç 2.5 yıldır yatıyor haftada bir kaç km yürütüldü birşey olmasın diye(aldığım akrabalarımın şahsi nedenlerinden dolayı aktif kullanamadılar).Aracın genel bakımları yapılıp istanbula gelecek.Öncelikle bu bakımlar konusundada ekstra tavsiyelerinizi beklerim.Araca gaz talktırmayı düşünmüyorum kimse tavsiye etmiyor bu nedenle diğer aracımıda aktif kullanacağım.Bu araç ve yakın benzerleri ile ilgili tecrübesi olan herkesten tavsiye beklerim.Sevgi saygı....

Etiketler
Ynt: Silverado 1500 1997 Z71 Tavsiyeleri

Konuyu açtım ama bir tane tavsiye yazan olmadı tessüf ederim arkadaşlar.Biliyorsunuzki aracın kupa hariç tahoe ile aynı herneyse aracı yeni trafiğe çıkardım ve bu süreçteki sonuçları yazayımki belki birilerine lazım olur :smiley:)

Öncelikle araca bf lastik taktırdım ve çok memnunum tek sorun lastikler dişli olmasına rağmen aracım pickup olduğu için bazı kalkışlarda amerikan filmi sahnesi yaşatması :smiley: zira ister istemez oluyor.Araca genel bakımlar yapıldı

1..: ufak tefek vuruklar olmasına rağmen orjinal boya olması sebebi ile sonax boya temizleme ve koruma yapıldı
2..: önfren balataları değişti şanzıman ve motor yağı değişti (Aracı getirmeden mersin ayhan usta tarafından)
3..: 4 çeker şanzuman kutusu contası değişti (Ataşehir Erdil usta)
4..: buji ve buji kabloları orjinal ürün ile değişti (Ataşehir Erdil usta)
5..: klima vs genel bakımlar yapıldı (Bostancı sanayi klimacı şenol usta)
6..: İç döşeme gri renk deri olarak değiştirildi..

Araca zavolli sıralı sistem süper enjektörlü lpg takıldı (90 Lt) Fakat gaz olayını yazayım detay bilgi özellikle önemli

İlk gaz montajdan sonra aracın 2000-2500 devirlerinde ciddi performans sorunu çıktı durumu anlamak için 2-3 hasta uğraşıldı :smiley: zira bu tip araçlarda ilk gaz taktırırken hiç sorun yaşamak istemiyorsanız mutlaka manifolt un alttan gaz girişini yaptırın bunun için manifoltun alttan delinmesi gerekiyor ve bu işlemi konuşurken pazarlığınızıda ona göre yapın ekstra parad vermekten kurtulun...Buu sorunda aşıldıktan sonra araç aynı benzinlideki performansına kavuştu.Fakat burda asıl uğraştıran distiribitör kapağı oldu.Zira aracıma performan kiti takılarak motor biraz yükseldiği için distiribitör kapağını oturtmak en son akıl edildi :smiley: bunuda sağolsun erdil usta hallletti...Şu an araç lpg de km'de 400 kuruş yakıyor ve performansı gayet iyi.Teşekkürler

Ynt: Silverado 1500 1997 Z71 Tavsiyeleri

lpg konusunda açıklama yapmanız iyi olmuş saolun...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.