Sigarayı Bırakanlar Listesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gatto Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 965
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 144,129

Sigara kullanıyormusunuz?

• Evet kullanıyorum

Kullanılan: 64 33.3%
  • Hayır kullanmıyorum

Kullanılan: 128 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    192
Ynt: Sigarayı Bırakanlar Listesi

sisdagili61' Alıntı:
Arkadaşlar,
Sigarayı hayatınızdan biran önce çıkartın, aksi halde o sizi çıkartacak zaten.Erken davranan bu savaşı kazanır, her savaşta olduğu gibi.
Hayatın tadını çıkarmaya bakın, ben ve bir sürü dost denedi hayatın tadı DUMANSIZ DAHA GÜZEL.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Sislidağ arkadaş, anlaşılan sen hiç içici olmadın... ;D ;D ;D

Etiketler

Merhabalar,
Ben biraz tartışılacak kadar içici oldum.30 sene günde 3 paket içtim arttı fakat hiç eksilmedi ben sigarayı keyfimden ve zevkle içtim.Günde bir paket olarak hesap edilirse 90 sene yapar.Hiç kibrit ve naylon çakmak kullanmadım.Çakmaklarım hala durur, arasındaki zippo ise belimde benzini dolu vaziyette benle gezer.Sigara için değil gerektiğinde ateş yakmak için.
Sigarayı iyiki bırakmışım, keşke hiç başlamasaydım, sigaradan sonra herşey fark ediyor.Kız arkadaşım söylemişti "sigara içen biriyle öpüşmek, kültablasıyla öpüşmek gibi oluyor".Benim için değil kendi erkek arkadaşı için söylemişti.

bırakalı daha 2,5 sene oldu ama o kokusu yokmu o kokusu öldürüyor beni kaçacak delik arıyorum desem yeridir. kimbilir benim içinde eskiden yakınlarım ne düşünüyorlardı acaba ::smiley:

direnin cem bey direnin, ileride bu savaşı kazandığınızda sizde keşke daha önceden davranıpta bıraksaydım diyeceksiniz..

Cem bey,
Direnin bakın neler olacak, hayatınızda olan değişikliklere siz bile inanamayacaksınız.Alkol alıp almadığınızı bilmiyorum sadece şukadar hatırlatayımki ben sigara içtiğim dönemde içtiğim rakı kırsal motorin gibiydi, şimdi varya euro dizel gibi.

sisdagili61' Alıntı:
Cem bey,
Direnin bakın neler olacak, hayatınızda olan değişikliklere siz bile inanamayacaksınız.Alkol alıp almadığınızı bilmiyorum sadece şukadar hatırlatayımki ben sigara içtiğim dönemde içtiğim rakı kırsal motorin gibiydi, şimdi varya euro dizel gibi.
% 100 Katılıyorum size.

Bu başlığın yeni ayırdına vardım. :-[

25 yıl aralıksız, günde 2 paket, önceleri yani yetmişlerde Maltepe, son yıllarda da 2000 içtim. :-[

1996 yılının bahar aylarında, bir üşütme sonucunda evde üç gün yattım; çorba bile canım istemedi bırakın sigarayı. Üç gün içmeyince, "neden olmasın?" dedim. Zaten altyapısını da, oğlum ve eşim "ne olur bırak!.." dedikleri için, hazırlamıştım sanki; bahane mi arıyordum ne? :D ;D

Bıraktım; iyi ki de bırakmışım, 16 yıl olmuş... Sağlığım, çok daha iyi oldu... :smiley:

İlk günler, haftalar epeyce sıkıntılı oldu, olmadı dersem yalan olur. Nikotin alışkanlığı oluşmuş 25 yılda, vücut arıyor o maddeyi. Geceleri, düşlerimde içiyordum; vapur dumanı gibi savuruyordum. Bu düşlerde içme işi yıllarca sürdü; giderek azaldı azaldı ve bugün artık içmiyorum uykuda. ;D

Şunları önerir ve salık verebilirim:
-Azaltmayı denemeyin, tümüyle bırakın; "yak bir tane ne olacak" demeyin/dedirtmeyin.
-Bırakıştaki ilk günler, sonraki haftalar ve aylar, azalmakla birlikte en çekinceli dönemlerdir.
-Sigarayı bıraktıktan sonra, yemek sonrası, kesinlikle oturmayın; gezinin, kahve alışkanlığınız varsa,
ayakta için. Yemek sonrası, oturma, tatlı yeme ve oturarak kahve içme en kaçınılması gereken
üçlüdür. (En azından benim için öyleydi..)
-Evliyseniz, aile bireylerinin size yardımcı olması gerekir. Sinir katsayınız yükselebilir bu dönemde, biraz
dayanmalarında yarar var. (Ben çok hissettirmedim...)
-Bir işiniz, uğraşınız mutlaka olsun; boşluk, sakıncalıdır.
-Son olarak, küçük bir salık vermem olacak: İçtiğiniz sigaranın bedeli ölçüsünde parayı, bir kumbarada
biriktirin; bakalım, örneğin 25 yılda ne olacak? Ya da, erkekseniz, örneğin bu sigara paralarıyla eşinize
bilezik, kolye, küpe, yüzük... gibi takılar alın. Bunu şunun için söylüyorum; bırakışınızın sağlık
yönünden getirisinin yanında, akçalı bir karşılığının somut olarak görünmesi, motivasyonu artıracaktır
hiç kuşkusuz... ;)

Kolay gelsin.
Cavid Sezen

bende bıraktıktan sonra evimde, arabamda ve işyerimde sigara içilmesini yasakladım. misafirime , müşterime, en samimi arkadaşlarıma hatta babama bile içirmiyorum ve mümkün olduğunca sigara içilen ortamlardan kaçıyordum. ve canınız çok istesede sakın ha bir taneden bir şey olmaz diyerek sigara yakmayın. tüm sigarayı bırakmaya çalışanları gönülden destekliyorum..

gezmen' Alıntı:
İlk günler, haftalar epeyce sıkıntılı oldu, olmadı dersem yalan olur. Nikotin alışkanlığı oluşmuş 25 yılda, vücut arıyor o maddeyi. Geceleri, düşlerimde içiyordum; vapur dumanı gibi savuruyordum. Bu düşlerde içme işi yıllarca sürdü; giderek azaldı azaldı ve bugün artık içmiyorum uykuda. ;D

:D ;D
Evet ben hala içiyorum rüyalarımda.
İşin garibi, hayatımda içtiğim en güzel sigaralar da, bu rüyada içtiklerim. ;D
Acayip keyif veriyor, bitince "Niye içtimki? Yuf bana" diye pişmanlık da hissediyorum, sonra uyanıyorum ve anlıyorum ki her şey tertemiz. :smiley:
Hem beleş, hem sağlıklı, hem de acayip kafa yapıyor. Sırf bunun için bile bırakılır bu meret ;D

Bende bırakanlar arasına girdim sayılır herhalde,10 senedir günde 2 paket kadar içtiğim sigarayı ,profil resmimdeki karavanı yapmaya başladığımda bıraktım,aşağı yukarı 7 ayı geçti,hiç aramıyorum aramakta istemiyorum.
Sağlığımızdan olmamız bir yana,biz işçi kesiminin kazancınada ortak olan bir illet,
psikolojik olarak her rahatsızlığı hissederdim,çok kısa süre olmasına ve bu zehirin tesirinin geçmesine daha yıllar olmasına rağmen kendimi daha sağlıklı hissediyorum

Dışarıdan bakıldığında bırakmak zor,ama başlanıldığında daha öncede bırakabilirmişim diyor insan
İyiki bırakmışım da,karavanın güneş enerjisi maliyeti içmediğim sigara yüzünden karşılanmış oldu :D

1 yıl bırakıp tekrar başlayalı 2 yıl olmuştu. Tekrar bırakalı (2 arkadaş) 3 gün oldu. arkadaşıma bu topiği okuttum. Korkunç bir şekilde motivasyon sağladığın o da teyit etti. Sağ olun arkadaşlar.

01. ekiNoks (20/08/2009)
02. cenkcc
03. seyyah-34
04. feroza34
05. byseyyah
06. oğlak
07. zigana78
08. Felice
09. Kasif
10. melinda
11. reis28
12. 2fast4u
13. züğürt gezençi
14. lokosit
15. ekinox
16. nitroces
17. Parodi (Fatih Aydoğdu)
18. gezent-i
19. Clk PART-Business CARCARE
20. orsa
21. Hayko
22. zoraki
23. ecirman (1997)
24. gastumanna
25. Amaç
26. Zakof (2006)
27. CİNCİN (3 Mart 2006)
28. sisdagili61
29. zaferbager41
30. Hayaxi (26.01.2010)
31. SEN (15.01.2007)
32. sebiha33
33. 34 STE 1961
34. VARHUB
35. Şadiye...(züğürt gezençi'nin Eşi)
36. Ozyvet (01.02.20
37. mdy (Şubat 2007)
38. erhan
39. ferah
40. memorian
41. mirkan
42. Sentinel (30.08.2007)
43. obozkr1 ( Şubat 2011 )
44. altan
45. talkie77
46. fahri koç (20.07.2008)
47. Esra Akeroğlu (06.02.2010)
48. umut riza (12.01.2011)
49. Halil Buruk ( 18.05.1995 )
50. Katmir (09.08.2010)
51. Tanerefe (24.11.2010)
52. alibahar (18/10/2011)
53. Tamer AY (01.10.2011
54. Hasan Çalışkan
55. Sinan54 Sinan AYCAN (29.11.2010)
56. Butros-Bekir (01.09.2008)
57. Bilge Bilgin
58. Avcı 77
59. Tarık YILMAZ (01.02.2012)
60. Olguncandan
61. turkakreb/yücel güleşenoğlu
62. Monti (01.01.2012)
63. ozanyur
64. Gültekin
65. stompanato
66. y.gulesenoglu
67. msn
68. rechargeable
69. gezmen
70. veteriner44 (18/05/2012)
71. yusuf3070
72. serkan saygın
73. muratbilici
74. …

Aramızdan pes eden yoktur inşallah... :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri