Sigarayı Bırakanlar Listesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gatto Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 965
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 144,348

Sigara kullanıyormusunuz?

• Evet kullanıyorum

Kullanılan: 64 33.3%
  • Hayır kullanmıyorum

Kullanılan: 128 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    192

Etiketler
Ynt: Sigarayı Bırakanlar Listesi

Temenni ve dileklerinize teşekkür ederim, her şeyin bir bedeli vardır, muhakkak bir şekilde bir yerler de file verecek.

Başınızı ağrıtacam ama arkadaşlar 21 sene önce alkol yüzünden böyle bir maceraya daha atılmıştım.

Zamanında alkolik denecek derecede günde 2x70'lik akşam serinliği çökünce başlayıp, bazı zamanlar tan yeri ağarana kadar, hele birde kanun eşliğinde olursa içki miktarı artarak İçiyordum arkadaş, mekan önemli değildi, küçük bahanelere kilometrelerce yol gidip pihizleniyor birde yanımda şoför götürüyordum, çünkü isteyerek içiyordum, içmekten zevk alıyordum, tek derdim 1000 gr'dan sonra gülmem sıklaşıyormuş (yengenizin şikayeti, bana normalmişim gibi geliyordu)
Uzatmadan kısaca; her nerede ise o zaman İlçe Md. Hasan DEMİR ve Şb. Md. Halil İbrahim TÜRKER'in (sanırım şimdi emeklilerdir.) bir boşluğuma gelip sevdiklerim üzerine bana Kuran-ı Kerim üzerine el bastırarak yemin ettirmeleri, benim ve ailem üzerinde yıllar geçse bile unutulmaz bir iyilik yapmış oldular, babam rahmetli o derece ki ölümüne kadar bıraktığıma inanmamıştı.
Buradan o güzel insanlara tekrar teşekkürlerimi borç bilirim. Bu günde kendi kendime aldığım bu kararın mutlu sona azimle ulaşmasını beklerim.

ilhan bey,
bu anlattığınız hikayeden sonra sizin sigarayı bırakabileceğinize gerçekten inandım. sabırlıklar dilerim :smiley:

iki ayı geçti heralde kısa camel'i terkedeli. (benim için sigara demek kısa camel demekti)

Sigarayı bıraktım 6 ay sonra puroya başladım. ilk başlarda günde 1 tane, kahveyle içkiyle, yok öğle yemeğinden sonra derken bir baktım ki günde 1 paket (alkolle daha fazla) şu metal kutularda satılan purolardan içmeye başlamışım. Sigaradan bin beter, kokusu iğrenç, ben bile tiksiniyorum.
Şimdi onu da bıraktım, yine zorlanıyorum. Ama içmiycem. Sakın ola yerine birşey koymayın. Yok nargile yok puro yok az içerim yalan hepsi.

23 yaşındayım, bugüne kadar bırakmak için çok bi çaba sarfetmedim. ama bu listeye girmek istiyorum artık :smiley:

eftaLYa' Alıntı:
İlaçla bırakanlar konusunda ne yazık ki iyimser olamıyorum.
Bir bağımlılığın yerini başka bağımlılık alıyor. İlacı kestikten bir süre sonra geri dönenler çok fazla. moral bozmak istemem.
Bu yüzden en güzeli neden içtiğini anlayıp kendiniz isteyerek bırakmak.

şu 2 videoyu izlemenizi öneririm.

toplamı 1 saat..

bölüm: http://www.vidyotup.com/video/81881/?action=comment
bölüm: http://www.vidyotup.com/video/81900/Sigaray%C4%B1-B%C4%B1rakman%C4%B1n-Kolay-Yolu--Part-22--Allen-Carr

ilhan bey,bir onceki maildeki videolari izlemenizi ben de oneririm bana da cok faydsi oldu,
30 sene sonra ben ilk kez sigarayi biraktim,iki aya yaklasiyorum,
Fahri Bursali olarak size inaniyorum,sadece sigara icmek icin kendinize bahane aramayin ;)
selamlar saygilar

tanerefe' Alıntı:
sami bey 6,5 ayda 10 kilo aldırdı :smiley: bu meret beni

Taner bey,6 ay geçtiğine göre sigarayı bırakma işi tamamdır herhalde.Şimde bir de yeme- içmeyi bırakma seansına başlayın bari.. :DBen de 115 kiloyum ama benimkisi sigaradan değil.25 yıldır 100 kg.ın altını görmedim. ;D ;D

alibahar' Alıntı:
23 yaşındayım, bugüne kadar bırakmak için çok bi çaba sarfetmedim. ama bu listeye girmek istiyorum artık :smiley:

:smiley: burada sigara bırakanların çoğu senin yaşın kadar yada fazlası sigara içmiş kişiler :D
mesela ben 14 de başladım 34 de bıraktım. 20 sene içmişim :( 1,5 seneye yaklaştı. hiç aramıyorum. darısı başına.

eftaLYa' Alıntı:
:smiley: burada sigara bırakanların çoğu senin yaşın kadar yada fazlası sigara içmiş kişiler :D
mesela ben 14 de başladım 34 de bıraktım. 20 sene içmişim :( 1,5 seneye yaklaştı. hiç aramıyorum. darısı başına.
teşekkür ederim :smiley:
yine de geç kalmışım gibi geliyor :smiley:

altay41' Alıntı:
ilhan bey,bir onceki maildeki videolari izlemenizi ben de oneririm bana da cok faydsi oldu,
30 sene sonra ben ilk kez sigarayi biraktim,iki aya yaklasiyorum,
Fahri Bursali olarak size inaniyorum,sadece sigara icmek icin kendinize bahane aramayin ;)
selamlar saygilar

Teşekkür ederim, nasıl alkole param nasip olmuyorsa, tütünede olmayacak, kafam ağırlaşma, soldan soldan örümcek yürüyüşü asab bozucu şeyler, her ne ise benim param bundan sonra tütüne hayır dedi sonuna kadar direneceğim. Şu anda festivaldeyim bir ara videolara geçecem

Mayıs ayında 1 seneyi tamamladım :D artık tamamen temizim :smiley: Geçen sene astım krizi geçirdiğim an bırakma kararı vermiştim ve o günden beri bir tane bile içmedim :smiley:

Gürkan, Altan tebrik ederim,

Bundan önce savaşıldı, bundan sonrada savaşılacak.
İnsan olmanın sorumluluğu bunu gerektiriyor.

Picture1

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR