Sigarayı Bırakanlar Listesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gatto Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 965
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 144,321

Sigara kullanıyormusunuz?

• Evet kullanıyorum

Kullanılan: 64 33.3%
  • Hayır kullanmıyorum

Kullanılan: 128 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    192
2013 Şubat'ta bıraktım. Günde bir ilâ iki pakete yakın bitiriyordum. Bıraktığımda madde yoksunluğu çektim. İlk üç gün terleme ve bunalma, ilk bir hafta ciddi madde yoksunluğu.

İlk ay boğazım temizlendiğini hissetim. İlk yıl bitince oksijeni fazla almaya başladığımı hissettim. Ancak işin davranşsal boyutu hâlâ duruyor. Sadece irade meselesi haline getirdim.

Etiketler
Hocam süreci biraz açıklayarak yazabilir misiniz? Bilimsel verileri kenara bırakarak ilk hafta hayatınızda fizyolojik ve psikolojik neler değişti? Nekadar sürede hayatınızdan, nekadar sürede aklınızdan çıkardınız? Nekadar sigara içiyordunuz? Azaltarak mı birden mi bıraktınız? Lütfen cevaplar mısınız?
Bir anda karar verdim ve bıraktım. İlk birkaç gün aradım ama kendimi tuttum. Bir hafta falan olduğunda artık çok aramaz olmuştum. Bir ay olduğunda artık kesinlikle içmeyecek kadar mesafeyi koymuştum. Benim babam 2013 senesinde kanser oldu ve onunla beraber ölüme giden süreci yaşadıktan sonra artık canıma tak etti ve bıraktım kadim dostum sigarayı. 2-3 paket kaçak sigara içerdim. Aniden içimden geldi ve bıraktım gitti. Daha önceleri azaltma denemelerim olmuştu ama başaramamıştım

Şuan elimde açılmamış bir paket sigara var. Bugün uyuyup uyandıktan sonra sigarayı bırakmayı deneyeceğim. Umarım sizler gibi başarılı olurum. Eğer bırakırsam buradan sizinle paylaşacağım. Yorumlarınız için teşekkürler.

Bir anda karar verdim ve bıraktım. İlk birkaç gün aradım ama kendimi tuttum. Bir hafta falan olduğunda artık çok aramaz olmuştum. Bir ay olduğunda artık kesinlikle içmeyecek kadar mesafeyi koymuştum. Benim babam 2013 senesinde kanser oldu ve onunla beraber ölüme giden süreci yaşadıktan sonra artık canıma tak etti ve bıraktım kadim dostum sigarayı. 2-3 paket kaçak sigara içerdim. Aniden içimden geldi ve bıraktım gitti. Daha önceleri azaltma denemelerim olmuştu ama başaramamıştım
Hocam babanız için inanın üzüldüm. Allah mekanını cennet eylesin. İnşallah sizin ömrünüz uzun ve mutlu olur. Benim de dedem ve dayım kanserden vefat etti. Ve ikisi de hastalığını öğrenene kadar sigara içiyordu. Karar verdim. 15.03.2021 pazartesi sabah saat 6 da yani bu sabah saat altıda inşallah sigarayı bırakıyorum.
Bu sayfadan sizlere inşallah yaşadığım sıkıntıları ve mutluğuğu paylaşacağım. Desteklerinizi, özellikle de sigarayı bırakmış ve birdaha da başlamamış forum üyelerinin desteğini bekliyorum. Hepinize hayırlı geceler.

Hocam babanız için inanın üzüldüm. Allah mekanını cennet eylesin. İnşallah sizin ömrünüz uzun ve mutlu olur. Benim de dedem ve dayım kanserden vefat etti. Ve ikisi de hastalığını öğrenene kadar sigara içiyordu. Karar verdim. 15.03.2021 pazartesi sabah saat 6 da yani bu sabah saat altıda inşallah sigarayı bırakıyorum.
Bu sayfadan sizlere inşallah yaşadığım sıkıntıları ve mutluğuğu paylaşacağım. Desteklerinizi, özellikle de sigarayı bırakmış ve birdaha da başlamamış forum üyelerinin desteğini bekliyorum. Hepinize hayırlı geceler.
Gazanız mübarek olsun. Umarım tez vakitte kurtulursunuz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri