Seyyah İç Anadolu Yollarında.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyyah54 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 524
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,296
Ynt: Seyyah İç Anadolu Yollarında.

Yolda bisikletli bayanları gördük.Yeşil bukadar güzel olurmu ? derseniz evet Abazya gölgesine yolunuz düşerse bizi anarsınız.

DSCN0706

DSCN0707

DSCN0708

DSCN0711

DSCN0712

Etiketler

Abazya da poti şehrinde görseller.Burada polis bize konaklama için yardımcı oldu.Bir sosyal tesis bahçesine getirdiler.Elde olmayan nedenlerden Koblete kadar yol almaya karar verdik.

DSCN0718

DSCN0719

DSCN0724

DSCN0726

DSCN0727

Ve Koblette konaklamak için deniz sahilinde bulunan parka konakladık.
Artık Kobletteyiz.

DSCN0731

DSCN0733

DSCN0734

DSCN0735

DSCN0862

Ahmet kardeşim allah senden razı olsun çok güzel bir rehberdin bizim için seninle geçirdiğimiz o güzel günler unutulmaz fotolar harika ben artık yüklemeyi bıraktım senin ağzından senin klavyenden dahada güzel takip teyiz gezdiğimiz güzel yerleri senden izlemek istiyoruz...Didim AKBÜKTEN SELAM BUGÜN İÇİN....

Ayhan bey teşekkür ederim.Zaman az oldu.Bunun haricinde üç karavan için keyifli bir gezi oldu.
Koblet Kuşadasının 30 yıl önceki hali.Şehirler arası yol merkezden geçmekte.Uzun sahilleri bulunan küçük şirin bir yer.

DSCN0867

DSCN0872

DSCN0877

DSCN0880

DSCN0878

Ali bey ve Ayhan beylerin hoşgörüsüne dayanarak birkaç görselde onlardan habersiz aldığım görüntüleri vereceğim. Gezimizdeki neşeyi anlatırlar sanırım.

DSCN0757

DSCN0758

DSCN0755

DSCN0747

DSCN0768

Koblette akşam günbatımı gerçekten çok güzel. Gecede çeşitli yaşlardaki öğrencilerin dans gösterisi vardı.

DSCN0764

DSCN0771

DSCN0789

DSCN0785

DSCN0787

Kobletten son görüntüler.Ertesi günü Batum a geçtik.O gece harika dans eden çiftle de hatıra fotoğrafı çektirdik.Daha sonra kabin amiri ile birazda parkta gezdik.

DSCN0853

DSCN0854

DSCN0858

DSCN0886

DSCN0889

Elimde olmayan nedenlerden yazıma biraz ara vermek zorunda kaldım.Elimden geldiği kadar gezimiz ile ilgili yaşadıklarımızı sizlerle paylaşmaya devam ediyorum.
Tiflis dönüşü Batuma döndük.Bu gezimde en büyük gözlemim şu oldu. Sayılı karavanla kamp ve tur yapılacaksa eşlerin uyumu çok önemli.Görsellerde de sağolsun eşlerimiz bize bunu kanıtladı.

IMG 0560

IMG 0592

IMG 0595

IMG 0639

IMG 0556

Arkadaşlarımız Ayhan bey ve Ali beylerin zaman kısıtlaması olması nedeni ile yurda dönüş yapmaları gerekti.Ayla hanımın annesinin rahatsızlığı dönüşü hızlandırdı.Arkadaşlarımızı yolcu ettikten sonra eşimle beraber bir hafta daha Batumda konaklamaya devam ettik.Bu zaman içinde pazaryerlerini ,plajlarını gece sahilde kafelerini dolaşmaya zamanımız oldu.Bu arada 30 yıllık Avusturyalı bir aile ile tanıştık.üç gün beraber kamp yaptık.

DSCN1031

DSCN1036

DSCN1140

DSCN1167

DSCN1251

Gürcistanda Ali ile nino heykeli gece bir başka güzel.Kısaca birbirine aşık Ali isminde Müslüman gürcü delikanlısı ile Nino isminde Rus kızının ailelerin izni olmadığı için kavuşamazlar. Bunun üzerine Nino Rusyadan denize atlıyarak intahar eder,Alide Gürcistan dan denize atlıyarak intahar eder.Onların anısına dikilmiş bir heykel (Ucube değil.)
Gürcistan a gidenlere tavsiyem gece muhakkak donme dolaptan Batum u seyredin.

DSCN1204

DSCN1206

DSCN1213

DSCN1184

DSCN1234

Abi bu insanların genetiğinde var sanırım dans,

Bizde raslamıştık 10 / 12 Yaşların da bir kız cocuğunun yanlız sergilediği dansa hayran kalmıştık.

Abi takip,deyiz
Tunay & Tugay

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR