Seyyah İç Anadolu Yollarında.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyyah54 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 524
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 88,302
Ynt: Seyyah İç Anadolu Yollarında.

Türbeyi ziyaret edip balık lokantalarından dere içinde olanı tercih ettik.

DSCN9970

DSCN9972

DSCN9982

DSCN9985

DSCN9993

Etiketler

Gerçektenten güzel bir balık yedik.Fakat Midyat beyaz suda yediğim balığın lezzeti başkaydı.

DSCN9996

DSCN9998

DSCN9999

DSCN0003

DSCN0005

Yemeğimizden sonra Günpınar şelalesine gittik.İlkbaharda yolu düşen herarkadaşın uğramasını isterim.Darendeden Kayseri yönünde 5- 6 km. sonra.

DSCN0016

DSCN0017

DSCN0065

DSCN0026

DSCN0028

Sayın Seyyah54, Anadolu`yu göremedım dıye çok üzülüyordum, sayenızde adım adım gezınce Gittim-Gezdim-Gördüm , teşekkurler. Sağlıklı, mutlu, kazasız belasız geziler dileriz.

Ahmet bey önce teşekkür ederim. Birazda olsa tanıtabildimse mutlu olurum.Enazından emeğim boşa gitmedi diyebilirm.

Akşam olmak üzere idi.Kayseriye girelim dedik.Gecelemeyi kayseride yapmaya karar vermiştik.Yardımcı kaptan yolboyu akşam güneş batış görselleri yakalamaya çalıştı.Erciyes göründü ve Kayseriye girdik.

DSCN0084

DSCN0086

DSCN0097

DSCN0100

DSCN0138

Ertesi günü tekrar yola revan olduk.Hacıbektaştan geçerken tekrar ziyaret etmeden geçemedim.Biraz zaman ayırmamda sıkıntı yoktu.

DSCN0155

DSCN0160

DSCN0161

DSCN0166

DSCN0179

Hacı Bektaşi Veli Hz ziyaretten sonra Kırşehire doğru yol aldık.Kırşarehire girişte tarihteki türk devleti kurucularının heykellerini görünce görselleri almadan geçemedim.

DSCN0196

DSCN0197

DSCN0198

DSCN0200

DSCN0201

Şehir merkezinde Cacabey .medresesini gezdik.Astronomi ilmi için yapılmış.Selçukluların taş işçiliği burada da göze çarpmakta

DSCN0204

DSCN0205

DSCN0206

DSCN0208

DSCN0217

Kırşehirden ayrılıp gece yolumuza devam ettik.Ailemizin en küçük ferdi bizi bekliyordu.Gece Kırıkkalye girdik ve bebişimizle hasret giderdik.Bu sayfayıda torunum Ceylin Ada ya ayırdım.Bukadarcık özlemimide hoşgörmenizi rica edeceğim.

DSCN0333

DSCN0396

DSCN0320

DSCN0358

DSCN0329

Maaşallah Maaşallah.Ahmet abi babanne koşarak dönmekte hiç haksız değil.Allah bğışlasın çabucak serpilip mıncıklanacak hale gelmiş.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri