Seyahatlerde Tercih Ettiğiniz Ulaşım Araçları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan baymineral Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 62
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,793

baymineral

Kamp III
Yer
İzmit
Web
blog.milliyet.com.tr
Yolculuklarda hangi ulaşım araçları ile seyahat etmeyi tercih edersiniz?

Ben otobüsü ve treni diğerlerinden daha çok tercih etmeyi severim. Uçağın tadı ise tattığıma göre başka oluyormuş. Kısa mesafelere ise bisiklet iyi gidiyor.

Etiketler

Ynt: Seyahatlerde Tercih Ettiğiniz Ulaşım Araçları

valla hepsinin tadı farklı bakicim. trenle neredeyse tüm türkiyeyi dolaştım zamanında. şimdi tek başıma binersem sıkılabilirim ama keyifli bir yolculuk için arkadaşlarım olursa zaten yolun nasıl geçtiği anlaşılmaz. bu arada biz genelde gezilerimizde belirli bir rota üzerinden ilerlemediğimizden, her gittiğimiz yerde yeni bir rota çizdiğimizden özel araç olmazsa olmaz hale geliyor...

evet zamanınız değerli ise özel araç önemli oluyor ve kişiye daha rahat gezme özgürlüğü veriyor...

Ah birde gemi yolculuğu var. Her zaman yapılmadığı sürece keyifli gelecek bir şey. En iyisi dönüşümlü olarak hepsini kullanmak ve hiçbir taşıttan bıkmamak, tadında bırakmak. Sedat Abimin dediği gibi hepsinin tadı farklı.

Mesela ingiltere ya da danimarkadan İzlanda ya da Faroe Adaları' na feribotla gittiğini düşün. Biraz fazlaaaaaaa sıkılınılır herhalde;)

Hareket etsin de, ne olduğu ikinci öncelikli :D

O fotoğrafta görülene benzer birşeyle Miami'den Orlando'ya uçmuştum vaktinde, en ucuz İstanbul bileti Miami-Orlando-Atlanta-New York-İstanbul şeklinde olduğundan (ordan da İzmir'e aktarmıştım ama önce İstanbul'da rakı balık tadında bir karşılama olayım olduğu için nasıl aktardığımı pek hatırlamıyorum ;D ), neyse konuya dönelim, alet jetler gibi inmiyor yani yere paralel değil, direkt yere veriyor burnu, lunaparkta bindiğin en adrenalin oyuncağı(örnekler: radar, kamikaze vs..) sekizle çarp, eh işte ööle bişey :D Yalpalaya yalpalaya alçalıyor, bodoslama yere doğru yaklaşıyosun.. Enfes ;D ;D

Olsun :smiley: O da bir macera :smiley: Çok korkuyorsam kusmamayı dileyerek gözlerimi kapatır ve uygun bir pozisyon alırım.

Varşova' dan Krakov' a gelirken pervaneli bir uçağı kullanmıştık. Tabiki bunun kadar küçük değil. Krakov havalimanına yaklaşırken sağ cam kenarında olan benim tarafıma doğru yaptığı pike biraz midemi oynatmıştı.

Uçak ne kadar küçülürse o kadar korkutucu manevralar oluyor anlaşılan:smiley:

uçak ve tren hariç hepsi uygun benim için
uçağın düşmesiyle yada trenin raydan çıkmasıyla ölmek istemem.. :eek:

Dünya' da her yıl eşek ya da katırlardan ölen insan sayısının uçak kazaları sebebiyle ölenlerin sayısından daha fazla olduğunu belirtmem gerekiyor sanırım. Aynı zamanda trenlerde çok nadir olarak raydan çıkar yada büyük kazalara sebep olur. Yinede kararınıza saygılıyım tabi ;)

istatistiklere göre en güvenli ulaşım araçları uçak ve trendir
zaten bunlarla seyahat etmezsek başka güvenli ulaşım aracı kalmıyor(gemiyi saymazsak) ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR