Service Esp System Uyarısı Çözümü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan abtarim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,365

abtarim

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir...
Grand Vitara sahibi değerli Gezenbilir Üyeleri,
sizin de sabah ilk çalıştırmalarda aracınızın gösterge panelinde "Service ESP System" uyarısı çıkıyor mu ?
Bunu özellikle soğuk havalarda yapıyor mu ?
Hele bir de bu sebeple servise her gittiğinizde "sadece uyarı vermiş, herhangi bir problem yok" cevaplarından bıktınız mı ?
Üstelik son zamanlarda, "sistemin sıfırı dünya paradır, bir çıkma bulsam da değiştirsem mi" diye düşünmeye başladınız mı ?
Neyse sorularla usandırmamak lazım :smiley: Yukarıda yazılanlar aynen başıma geldi ve sizlerle paylaşmak istedim.
İşte çözüm: Akünüzün değişim zamanı gelmiş :smiley: Evet önce aküyü tam gün şarj ettim, üç gün hiç bir uyarı çıkmadı, dördüncü gün kronik uyarı ekranımdaydı. Geçen hafta aküyü değiştirdim sorun tamamen çözüldü...

Etiketler
Ynt: Service Esp System Uyarısı Çözümü

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için ..Aynı sorun vardı Guzel bir paylaşım :smiley:

Bendede 2009 dizel vitara var.Aynı sorun , yabancı forumlardan araştırdığımda bile aynen buradaki gibi sitem kendini kuruyor sorun yok yanıtları var. Fakat dediğiniz gibi,akünün amperi yetersiz olunca bu sorun çıkmış olabilir.Kendim delphi akü satıcısıyım .Bir deniyeyim bakalım. Paylaşım için teşekkürler.

ahmet bey bende aynı sorun oldu 2009 model 1.9 dizel aku degiştim şuan sorun yok 2009 modelerin akü degişim zamanı bu yıl demeki bilgi için tekekürler

Aşk olsun bu bilgilendirmeye bir teşekkür bile alamamışım iyi mi :(

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler Ahmet bey :smiley: Geç oldu belki ama .

Aynı sorundan şuan muzdarip durumdayım aküyü de değiştirdim varta 90 amper taktırdım gene devam ediyor sorun. Muhtemelen tesisatta kaçak var. Birde kontağı 1 kere çevirince system check uyarısı çıkıyor. Bu arada konuyu hortlatmış oldum ama forum da gezerken denk gelince yazayım dedim

Bende de aynı uyarı var ABS ışığıda yanıyor ve el freni ışığı sönmüyor. Ne yapacağım şaşırdım nereye göstermem gerek.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri