Sert Debriyaj Defender-ya Yapıcam Ya Yakıcam...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tahadbx Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,181

tahadbx

Wild As It Can Be
Yer
Samsun
Arkadaşlar bu defenderın debriyaj olayını bir türlü çözemedim. Baskı balata değişti. Üst merkez değişti. Halen çok sert. Sol dizim sakatlandı. MR çekinecek boyutta bir sakatlık bu artık :smiley: Redbooster alıp takıyım desem dünyanın parası. Mestanos mu taksak ne yapsak. Frenden çıkma.

Etiketler

Ynt: Sert Debriyaj Defender-ya Yapıcam Ya Yakıcam...

bu zf nedir ne değildir tam anlayamadım açıkcası. uyum sıkıntısı yoksa alıp takalım hemen :smiley:

Aynı durum bende de var. yaşımın genç olması nedeniyle şuan çok sorun değil kas yaptırıyor gibi ama ileride büyük problemlere yol açabilir bende de ;D Üst merkez i değiştirmekte çözüm değil dediğiniz gibi ;D

hyundai accent 2005 sonrası üst merkez alıp takın. binek araç kadar hafifliyor. daha önce 3 kere üst alt merkez değiştim baskı balata değiştim banamısın demedi. bunu taktım 2500 km yol yaptım ne yağ kaçağı kaldı ne sertlik keyifle sürüyorum şuan.

dturan' Alıntı:
hyundai accent 2005 sonrası üst merkez alıp takın. binek araç kadar hafifliyor. daha önce 3 kere üst alt merkez değiştim baskı balata değiştim banamısın demedi. bunu taktım 2500 km yol yaptım ne yağ kaçağı kaldı ne sertlik keyifle sürüyorum şuan.
daha önce de forumda okumuştum ve bugün denemeyi yaptık. sonuç:harika...
accent merkezinin delikleri yan durduğu için tam oturmadı. o yüzden pedal kutusunda delik açtık. hortum bağlantı kısmı uymadı. onun için özel bir bağlantı aparatı yaptık. debriyaj şu anda eskisine göre %30-40 yumuşadı diyebilirim. yaklaşık sertliğini de şöyle tarif edeyim: 2000 model ford transit debriyajı sertliğinde diyebilirim.

tahadbx' Alıntı:
daha önce de forumda okumuştum ve bugün denemeyi yaptık. sonuç:harika...
accent merkezinin delikleri yan durduğu için tam oturmadı. o yüzden pedal kutusunda delik açtık. hortum bağlantı kısmı uymadı. onun için özel bir bağlantı aparatı yaptık. debriyaj şu anda eskisine göre %30-40 yumuşadı diyebilirim. yaklaşık sertliğini de şöyle tarif edeyim: 2000 model ford transit debriyajı sertliğinde diyebilirim.
Hadi geçmiş olsun. güle güle kullanın :smiley:

teşekkürler. fotolarını da çektim gerçi. isteyen olursa buradan atıyım

Selam foto ları koysanız iyi olur defenderin standart sorunu bu Accent olayı yaygınlaşır bakmak isteyen çok arkadaş vardır

Bir kaç foto daha var. Onları da arkadaştan alıp yükleyeceğim

LT22i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Uploadfromtaptalk1375101619708

Uploadfromtaptalk1375101640207

Eğer pedalda sağ sol boşluk varsa bir süre sonra bu merkezde kaçırmaya başlar unutmayın. elinizle pedalı sağ sol sallayın, eğer boşluk varsa pedalıda yenisiyle değiştirin. bir süre sonra sağa sola sallanan mil merkez içindeki contayı aşındırıyor.

Unutmadan; , sadece üst merkez değişirse bir süre sonra basınç yüzünden alt merkezi bozuyor takım olarak değişmesinde fayda var. birde yeni pedalların yayı eskilere göre daha hafif.
Ben alt üst merkez komple pedal takımı değiştirdim binek araç gibi oldu.

Çok iyi oldu bu bilgi yapılacaklar sırasına bunu da ekleyeceği peki bu komple set fiyatı nedir aşağı yukarı kaça mal oldu?

Ayhan_A' Alıntı:
Çok iyi oldu bu bilgi yapılacaklar sırasına bunu da ekleyeceği peki bu komple set fiyatı nedir aşağı yukarı kaça mal oldu?
170tl pedal 120 tl alt ve üst merkez gibi aklımda kaldı. bir kaç parça daha değiştirdiğim için tam fiyatı bilmiyorum. Güncel fiyatları kayalar oto nun sayfasından bulabilirsiniz parçaların hepsini oradan aldım.

benim merkezde kaçırma yoktu sırf sert olduğu için değişime gittim. accent merkezini orjinal deliklere yerleştirirseniz merkez çubuğu eğri zorladığı için sıkıntı olabilir ama accent merkezine göre yeniden delik deldik biz. bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. pedalda da sağa sola pek kayma yok boşluk yani

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR