Serifender Bizon

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozntan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 104
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,339

Etiketler
Abi müsait olunca akü solenoid şarj dinamosu sigorta paneli kontak ateşleme bobini bağlantılarını tarif etmen mümkün mü şemadakiyle alakası yok duruyor. Ayrıda regülatör koymuşlar araca sende mevcut mu ?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sigorta paneli şarj dinamosu ve regülatör dışındaki kısımları çözdüm abi

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bununla ilgili bir yazı hazırlıyorum eğer çok acelen yoksa bitince paylaşırım detaylıca bu konuyu ele almak istiyorum defenderlerin hali hazırda bulunan tesisatları kullanım açısından bir kaç değişiklikle daha iyi hale gelebiliyor kendi aracmın da tesisatında bu tarz ( yazı ekindeki pdf dosyası ) bir çalışma yapmak istiyorum... eğer biraz süre verirsen düzgün biçimde anlatmayı düşünüyorum.....

uzunca bir bayram tatili ardından çok bişey yapamadan ama bu arada da malzemelerimizi tamalayarak zamanı değerlendiriyoruz

doğan pektaş abimizden dashboard ve göstergenin oturduğu metal panel kovanını aldık...

sparco koltuklarımız geldi denemek için ve civatalarını hazırlamak için araca bağladık...

direksiyonumuzu aldık

sırada izalasyon işleri var....

bunlarıda yaptıkça paylaşmaya çalışacağım.....

IMG 20160702 WA0009
IMG 20160702 WA0013
IMG 20160702 WA0017
IMG 20160702 WA0023

aracın parçalarının montajına geçmeden önce su izalasyon konusunuda çözmemiz gerekiyordu bu güne kadar edindiğimiz bilgiler ışığında öncelikle ne yapacağımızı planladık ve 3 aşamadan oluşan bir izalasyon planı oluşturduk...

bunun ilk aşaması olan pütür ile dışarıdan gelen darbelerin titreşim oluşturmasını azaltmak üzere çalışmalar yaptıktan sonra içeriden oluşan sesin titreşmesini engellemek için bitüself ile kaplama yaptık

detayları gezgin bizon- izalasyon konusundan takip edebilirsiniz...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR