Serifender Bizon

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozntan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 104
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,417
Güzel gidiyor abi. Şu blogun tasarımını daha kullanışlı birşey yapsan çok daha iyi olacak bence.

Sezgin abi tampon güzelde orta kısmı alçaldığı için o şekilde engele vs girişte sürtme ihtimali artmaz mı ?

Etiketler
Güzel gidiyor abi. Şu blogun tasarımını daha kullanışlı birşey yapsan çok daha iyi olacak bence.

Sezgin abi tampon güzelde orta kısmı alçaldığı için o şekilde engele vs girişte sürtme ihtimali artmaz mı ?
Orta kisimda alcalma yok kenarlar kesilip orta kısmın üzerine tekrar kaynatilmis

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ya ben camel tarzi bir tampon yapmak istiyorum aslında ya da bu şekilde bir tampon yapmak istiyorum ama bu aracın tam önden bir fotosunu malesef ki bulamadım
IMG 2762970669949

daha kullanışlı hale getireceğim bir taraftan yaz bir taraftan düzenle zor oluyor yazılarda zaten karmaşık gidiyor ondan kaynaklı biraz sıkıntılı ama 1 aya çözülmüş olacak hepsi :smiley:

İlk başta tam tersi gibi görmüşüm far çerçevesinden bakınca şimdi fark ettim. :D

Bilgisayar vs ile aram fena değildir gerçi lise döneminde uğraşıyorduk daha çok yardım edilecek birşey olursa elimden geleni yaparım. :smiley:

az önce benim fotoğrafını eklediğim tamponun önü sizce nasıldır? bir fikri olan var mı ? ya da elinde bu tip tampon görseli olan var mı ?

Gözümde canlandı tampon ama nasıl anlatacağımı bilemedim.

Standart tamponu daha ileri uzatıp ortasından bi platform çıkıp üzerine vinç yerleştirmişler ve tamponun etrafında C şeklinde boru var telsiz antenini buraya konumlamışlar. Tampon bağlantı noktalarına denk gelecek şekilde yere 45 derecelik açıyla U şeklinde boru çıkıp üzerine sisleri koymuşlar.

Umarım anlatabilmişimdir.

Edit: Tampon bağlantı noklarından tamponu ileri almak dışında yükseltmişlerde.

Bende hiç bi çağrışım yapmadı abi

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
tamponun o gözükmeyen kısımlarında sisler ve vinc var aslında fakat biz göremiyoruz görüntüsü kaba ama araç çok yüksek olduğu için şase bağlantılarından yukarıya s verilerek 10 cm e yakın yükseltilmiş ama işte tam görüntü yok
:(

Standart tamponu daha ileri uzatıp ortasından bi platform çıkıp üzerine vinç yerleştirmişler ve tamponun etrafında C şeklinde boru var telsiz antenini buraya konumlamışlar. Tampon bağlantı noktalarına denk gelecek şekilde yere 45 derecelik açıyla U şeklinde boru çıkıp üzerine sisleri koymuşlar.

keşke bir yerlerde denk gelebilsem su tampon görüntüsüne ama bulamadım bir türlü vakti zamanında bu fotoğrafı nereden aldığımı da hatırlayamadım öylece bakıp duruyorum aracın tamponu yaparken biraz doğaçlama yapmmaya çalışacağım sanırım :smiley:

arkadaşlar nihai kararımı verdim :smiley: tamponu
IMG 2754770258487
bu resimdeki tampon gibi yapacağım daha doğrusu bu tamponun ön kısmını tahmin edip ona göre yapacağım anladığım kadarı ile standart tampon bağlantı ayaklarını deve boynu şeklinde yapıp 4-5 cm yukarı alacağım sonra üzerine borudan far,sinyal ve park lambalarına dikkat ederek boru kıvıracağım orta kısma vinç için stand yapıp on kısma da yere açılı bir a bar yapıp sisleri bu kısma bağlayacağım... anlatırken karışık oldu ama keşke autocad den anlasaydım çizip denemek isterdim nasıl görünecek diye :(

elimdeki tamponu bir güzel temizledim yarın ayak kısmınları için çalışmaya başlıyorum bir boru kıvırma makinası ayarlayıp işe koyulacağım sanırım önümüzdeki hafta sounua kadar tampon faslını bitirmiş olurum kafama takılan tek şey vinç için hazırlanan yuvalar hep standartmıdır? yani vince göre mi yatak yapılıyor yoksa bütün vinçlerin yatakları aynı ölçüdemidir eğer bu sorunun cevabını bulursam hemen yapıp vinç alma işini biraz daha erteleyeceğim yok hepsinde farklı oluyorsa ozaman tampondan önce vinç almam gerekecek sanırım..... bu da işin bitim süresini uzatacaktır :(

araçta rezervuarlı amortisör seti var birde rr p38 in hidrolik direksiyonu var.... on numara beş yıldız araç

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR