Serifender Bizon

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozntan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 104
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,410
bunu bende görmüştüm birde direk kütük keserek te yapıyorlar ama sehpa sanki daha kullanışlı gibi duruyor gerçi sehpadaki araç altında çaışmayı hiç sevmiyoerum güvenl ide gelmiyor ama alt takımı indirmek için başkada şansım yok malum bizim atölyede çukur yok olsaydı iyi olurdu ama yok :smiley:

Etiketler
Sehpanın ayarlanabilir olması cezbediyor sanırım sizi. :smiley:. Bu ahşap versiyonun daha güvenli olduğunu düşünüyorum açıkcası çünkü sürekli yüksek şekilde düşme ihtimali yok, kırılma durumu olursa bi anda çökme yapmaz . Yekpare kütük zamanla aşındığında yeniden kestirmek gerekecek ama bunda yazdıklarına göre en üst katı yapıştırıcı kullanmadan sadece çivi ile tutturuyorlar böylelikle zamanla aşındığında sadece en üstteki parçayı değiştiriyorlar.

Yeni Microsoft Office PowerPoint Sunusu

parça listesi belli yarın bi fiyatlandıralım bakalım kaç lira tutacak sehpa başına 25-30 tl gibi bir rakama denk geliyorsa uğraşır yaparım üzerinde bir rakamsa zaten yapmam 65 tl den 3 tonluk standlar var aynısından

hafta sonu yine atölyedeydik ama nedense çok iş yapasım yoktu elimde anahtarlar gezdim durdum.... :smiley:

öncelikle series araca defender cam panel koyduğumuz için onun sabitleme civatalarını yapmama gerekiyordu

20160211 172922
20160410 172041

bu işi halletim denemeden sonra bir güzel boyandı ve yerine takıldı

bunun dışında aracın menteşelerde efendere çevrilecekti o işide hallettim....
20160410 112325

sağ sol dikiz aynalarını da taktık....

bu arada ahmetin aracında parabolik makas var sürekli ya yerli üretim bir makas kullanıldı diyordu ama hangi marka olduğunu bir türlü hatırlayamıyordu BMC firması ahmet unutur diye makas yaprağının üzerine yazmış hiç işlem görmeden direk takılıyor...... aklınızda olsun
20160410 171302
20160410 171315

bakalım alt takıma geçtiğm zaman parabolik makasa geçebilirim.....

sevgili arkadaşım Emre DÖNMEZ overland anatolia da aracımızı kutsamak gerektiğini düşünüp sticer leri yollamış sıra yavaş yavaş ona da geliyor.....
20160212 172006

şimdi sırada göğüslük montajı var göğüslükte yerine takılınca artık elektirik işine geçebiliriz....

bu hafta içi döşemeci ile haşır neşir olacağız..... ondan sonra elektiriğe geçebiliriz.....

elektirik için çalışmalara devam
1452377254645
IMG 20160118 WA0000

böyle birşey yapmak istiyorum iyice inceleyip ona göre hazırlıkları yapmam gerekiyor

Ekli dosyalar

• Visio-Olivia.pdf
    421.7 KB · Görüntüleme: 236

Çalışmalarınız çok güzel gidiyor valla nazar değecek diye korkuyorum.Zaman mekan ve kağıt yokluğundan araç yatıyor benim. Seri 3 ızgarasını iptal etme düşüncem var radyatörü tutturabilecek bir ayak ayarlayıp hem gereksiz ağırlık yapıyor. Hemde ön kaputun eğri durmasına sebep oluyor.

Emre beyle aynı şehirde olmamıza rağmen tanışma fırsatımız olmadı telefonda görüşebildik aracım etiketlik kıvama gelince tekrar rahatsız edeyim :D. Overland'ın internet sitesi çalışmıyor bu arada.

Çalışmalarınız çok güzel gidiyor valla nazar değecek diye korkuyorum.Zaman mekan ve kağıt yokluğundan araç yatıyor benim. Seri 3 ızgarasını iptal etme düşüncem var radyatörü tutturabilecek bir ayak ayarlayıp hem gereksiz ağırlık yapıyor. Hemde ön kaputun eğri durmasına sebep oluyor.

Emre beyle aynı şehirde olmamıza rağmen tanışma fırsatımız olmadı telefonda görüşebildik aracım etiketlik kıvama gelince tekrar rahatsız edeyim :D. Overland'ın internet sitesi çalışmıyor bu arada.

motor kaputu nasıl eğri duruyor onu anlayamadım ?

Defender ön ızgarası ile arasında sol tarafta boşluk var bunun sebebi de kaput destek demiri Seri 3 ızgarasına denk geliyor.

benimkinde öyle bir sorun olmadı kaput tam kapanıyor ve eğrilikte olmadı anlayamadım nerede olduğunu

İşçilikle alakalı bir sıkıntı sanırım benim aracımda ki akşam fotoğrafını çekebilirsem göndereyim. O kadar baştan savma tamir tadilat yapılmışki anlatamam 2 parça sökebilmek adına 1 günüm gidiyor desem yeridir

ya land roverler kolay araçlardır aslında diye düşünüyrdum taki arkadaşım ahmet unimogu sökene kadar :smiley:

emin ol koskoca unimogtan cıkan civatalar bir tası geçmedi :smiley:

bizimkinlerde sadece koltukların bağlandığı panelde 45 civata söküyorsun ee bide paslı küflü ise ısıt olmadı kes bir sürü zaman kaybı

Kendi civata ve vidalarını sökmeye razıyım sonradan tamir tadilat yapan arkadaşlar 5 civata tutan yere civata atmak yerine 15 vida atmışlar ve paslanmış canım çıktı sökerken. o delikleri kapatıp orjinal noktalardan civata atıcam. Olurda bigün satacak olursam benden sonraki sahibi arkamdan sövmesin :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri