Serbest Muhabbet Köşesi (Trekking)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15,984
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 604,914

Etiketler
Ynt: Serbest Muhabbet Köşesi (Trekking)

TezzMertek' Alıntı:
Toyota Hilux alacağım zaten.

Üçgenleme olayına ne diyorsun.
Araçların ortası içe bükülüyor ise tamponlarınızı şekli şemali hatalı.
Neydi o kelime.
hah " Dizayn" hatası var. :smiley:

Ön arka tampon birbiri ile bağlantılı olmalı.
Alt kaporta koruyucu parçaları ile beraber komple bütünlük sağlamalı.
:smiley:

Doğa Yürüyüş bölüm moderatörü neler yumurtluyor.
;D
Hilüx güzel tercih... :smiley:
Yumurtalarda iyi... ;D

Çok doğru,
Güneşin batmadığı imparatorluk.
Böylece 22 saat mantı börek yemeğe fırsatı olmuştur.

Ya da yada ; Gulik yemeği yemiştir
;D

TezzMertek' Alıntı:
Nerelerde gezdin bakalım.?

:smiley:

Saymakla bitmez ;) Ege kıyıları dönüşte Arwin 'in tahmin ettiği yere gidiyorduk kii Fatoş 'la son anda vize sıkıntısından geri döndük ;D

Küresel ısınma nedeni ile deniz seviyesi zaten yükseliyor.
2 Türk hatun gelince üzerinde güneş batmayan imparatorluğun sulara batacağından korkup içeri almamışlardır Ahmet.
;D

TezzMertek' Alıntı:
2 Türk hatun gelince üzerinde güneş batmayan imparatorluğun sulara batacağından korkup içeri almamışlardır Ahmet.
;D
Bu kadarı hiç aklıma gelmemişti.... ;D ;D ;D Hep eknomik düşünüyordum ben... :D :D

TezzMertek' Alıntı:
;D

;D ;D ;D

Tarihe geçeceğiz biz tarihee ... Bu arada Gulik yemeğinin tarifini alayım Murat :smiley:

Tunceli Yemekleri aratırken gözüme ilişti Asiye ;

Saniye Anne ve Bertal Baba , Tunceli'den bize her bahar yöresel adıyla "gulik" gönderiyorlar. Çünkü eşim çok seviyor. Fazla gönderdikleri için bir kısmını haşlayıp derin dondurucuya kıyuyorum. Kışın istediğim zaman çıkarıp pişiriyorum. Çiriş artık İzmir'deki pazarlarda da var. Keskin bir kokusu var. Çok yararlı olan bu bitkiyi kavurabilirsiniz ,kıymalı yemeğini , salatasını veya böreğini yapabilirsiniz .

[attachment=1]

Pişimiş hali
[attachment=2]

Faydası :

•Kadınlarda görülen beyaz akıntıyı keser.
•Memeli basuru tedavi eder.
•Mafsal ağrılarını dindirir.
•İdrar ve adet kanı söktürür.
•Saçkıran tedavisinde de kullanılır.
•Adet kanı söktürür.
•Adet düzensizliklerini düzene koyar.
•Kökünden 3 veya 4 grm kadar bal suyuyla içmek nefes darlığına ve öksürüğe iyi gelir, fayda eder.
•Çiriş otunun yapraklarını ve tohumunu sirke ile içmek akrep zehirini ve diğer zehirleri giderir

Gulik   iri

DSC03005

TezzMertek' Alıntı:
Tunceli Yemekleri aratırken gözüme ilişti Asiye ;[]
[]

Tahmin etmiştim ama yine de sormak istedim :smiley:Gullik bizim oranın doğal ortamda yetişen otlarındandır...

Günaydınlar arkadaşlar ! Bugün çok güzel bir gün neden mi diyete başladım :D üstelik günlerden pazartesi bile değilken.. Kahveler benden buyrun ....
[attachment=1]

2129115636 310a9da532

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,078
Kaydolan Son Üyemiz
zaferguloz

SON KONULAR

Geri