Serbest Muhabbet (Geocaching)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan melih34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,630

Etiketler
Ynt: Serbest Muhabbet (Geocaching)

Sayın Melih34

Geocaching ile ilgili tüm bilgilere http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=14105.0 adresinden ulaşabilirsiniz.
Kafanıza takılan bir şey olursa çekinmeden sorunuz. ;)

gps cıhazı alabılrsem ankaradada başlatacagım bu olayı cunku ankarada Geocaching ilgilenen bu oyunu oynayan kımse ne duydum nede ınternetde gordum 2 hafta sonra canakkaledeyım gps cıhazı olmadan arayacam anzak koyundakı kutuyu

resımlere bakarak arayacagım hahahaa :smiley:

bekleyın bekleyın az kaldı şu gps cıhazını bır alayım sıırt,elazıg,kahramanmaraş,ordu,giresun ve ankaraya cok guzel kutular gomecegım ve sakladıgınız kutularında bır cogunu bulacagım özellıkle canakkalede hele anzak koyundakını gps sız bulacagım :smiley:

Geocaching oyunu ile ilgili serbest muhabbetleri buradan yapalım...  ;)

Hadi bakalım herkese RASTGELE.

Dostlar yeni bir gps cihazı aldım ve yeni bir geocacher olarak aranızdyım ;)

Sayın Burii

Aramıza hoş geldiniz. İnşallah en kısa zamanda geocaching'de aktif olursunuz

rastgele ;)

Merhaba,
Hiç gece kutu buldunuz mu? :smiley:

Geçen haftasonu Gezenbilir 3. "Ramazan Gecesi Fotoğraf Gezisi" sırasında bir tane logladım.
Gezi öncesi Geocaching.com sitesinden güzergahı inceleyip nelere yaklaşıyorum diye baktım. İki tane tespit ettim.
Balat dolaylarına geldiğimizde çaktırmadan gruptan ayrılıp GC1XT44'ü, sitedeki açıklamalar doğrultusunda elimle koymuş gibi buldum. Çok keyif verici oldu. Gezi zaten çok güzeldi, kutu bulma ayrı bir tat kattı.
Maalesef Piyer Loti'deki ikinci kutuyu bulamadım.

Paylaşmak istedim.

merhaba

Tebrikler...
:smiley:
Bende bu kutu ve piyer lotti'deki kutuyu loglayacaktım. organizasyondaki görevim yüzünden yapamadım. ama bu en kısa zamanda her iki kutuyu da loglayacağım ;)

GEOCACHING (DEFİNE AVI)
[attachment=1]

Geocaching yüksek teknoloji kullanılarak oynanan define saklama ve bulma oyunudur. Oyuncu defineyi dünya üzerinde bir yere saklar, sakladığı noktayı GPS teknolojisi ile belirler ve sakladığı noktayı geocaching.com web sayfası ile yayınlar. GPS cihazı olan herhangi biri de bu saklanmış defineyi bulmaya çalışır.

Türkiye 'de www.Jestyap.com - Geocaching.com sitesinin Avrasya bölgesi resmi distribütörüdür.

Basit olarak geocaching : dışarı çıkıp, saklanmış kutuları bulmaktır.
Geocache kutuları GPS yardımıyla bulunur.
Geocaching.com web sitesinde geocache kutuları koordinatları listelenmiştir.
Tek yapmanız gereken bu koordinatları GPS'inize yüklemek ve dışarı çıkıp kutuları bulmaktır.

Geocaching uzak ve yakın noktaları keşfetmek için harika bir seçenektir.

Bir milyondan fazla farklı tipteki kutu, farklı maceracıların bulması için beklemektedir.

[attachment=1]

Geocache marble 1441

amatörlerin katıldığı bir oyuna rastgele katılmış bulunduk arkadaşlarla ve günün sonunda birinci olarak empi üçpıleyır kazanmıştık=) inanılmaz keyifli bir oyun fakat benim kondisyonum sonlara doğru yetmedi=)

Ynt: Serbest Muhabbet (geocaching)

ne kadar ilginç ama bir o kadar güzel bir olaymış. katılmak biraz cesaret ister sanırım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR