Serbest Atlayış

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan huzzik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,195

Etiketler
Ynt: Serbest Atlayış

high_hopes' Alıntı:
"Nasıl bir duygu?" diye diye sormuşsunuz bunu anlatmak çok zor yaşamak lazım. hani apartman merdivenlerinden çıkarken ışık birden sönüverir karanlıkta el yordamıyla çıkmaya çalışırsınız ve son bir bsamak daha kaldığını düşünüp ayağınızı atarsınız boşluğa gelirde içiniz bir garip olur ya işte bu duygunun 1 dakika kadar sürdüğünü düşünün :smiley: serbest atlayış böyle birşey aklıma başka tarif gelmedi :smiley:
Arkadaş kaç fitten atladın da 1 dakika serbest düşüş yaptın.

esasında çok severim serbest paraşütü veya diğer deyim ile serbest düşüşü. paraşütçülüğümde toplam 128 atlayış vardır, bunun 84'ü serbesttir. 1992'de İnönü'den aldım. 1985 yılında, Anakara'da Türkkuşunun bir paraşütçüsünün tören atlayışında tam önüme çakılıp son nefesini vermesine bizzat tanık olmama rağmen, gittim ben de serbestçi oldum, ne kafa ama :smiley: 1988 de başlayan paraşüt hayatım 1994 de son buldu. yıpratıcı bir spordur ve aşırı bencildir.
ingiltere'de 15.000 feetten gece ve gündüz, 3.600 feetten balondan atlayışlarım oldu. hepsi de konteynırlıydı. birleşik devletlerde ise konteynırlı ve konteynırsız olmak üzere 24.000 feetten gece ve gündüz tüplü ve tüpsüz atlayışlarım oldu. kayalık ve ormanlık alanlara, açık alan, deniz yüzeyine atlayışlarım oldu. gece orman atlayışlarından birinde beraber olduğumuz ekipten bir Amerikalının cesedini, günün ilk ışıklarında, bir ağacın üstünde bulduk.
dizlerimdeki ve belimdeki rahatsızlıklarımın temel sebepleri öztürkçesi ile airborne, free drop & outdoor, özingilizcesi ile paraşütçülük, serbest düşüş ve kapıdışarı hayatımdır :mad:
şimdilerde atlamıyorum ama mecbur kalırsam yine atlarım.
herkese önereceğim bir spordur.

Bende önceki sene thk inönüde serbest düşüş eğitimi aldım gerçekten çok güzel bir spor ve harika bir adrenalin patlaması. herkese tavsiye ederim ancak eğitim süreci bayağı zorluyor.tüm vücudunuz takla atmaktan morarabiliyor. Bir defa atlayış yetmedi bana efes'e de gitmeyi planlıyorum ;)

İnönüde başlangıç atlayışlarını hala T10 larla mı yaptırıyorlar? Eğer öyleyse, kimseye tavsiye etmem..

Saygılar,

evet T10b tipi paraşütlerle yapılıyor atlayışlar. bu sporu ilk kez yapan biri için güzel olduğunu düşünüyorum çünkü o ruh haliyle kendi paraşütümü açamazdım heralde. ben başka bir paraşütle atlayış yapmadığım için hangi sebeple tavsiye etmediğinizi anlayamam :smiley:

ben düşüşlerde bir türlü o allahın cezası taklayı atmayı beceremedim de...

Hep çuval gibi düşerdim, herhangi bir tarafım sakatlanmadığı için çokşanslıyım..

Saygılar,

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri