Senede Kaç Gün Seyahat Etmek İçin Karavan??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cygnet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 66,901
Ynt: Senede Kaç Gün Seyahat Etmek İçin Karavan??

1.ne ile gideceğim
2.nerede kalacagim
3.ne ile beslenecegim
4.nereye gidecegim
5.nereden gidecegim
=KARAVAN
(5N1K) :smiley:))
Degerli mabirsen 2' N de ben ekledim musadenizle,
Karavanim yok ,ama planim var,fiyat performans karsilasrirmasi yapilip uygun bütçeye göre mutlaka karavan bulunuyor, yukardada vurgulandigi gibi onemli olan bu hayat tarzini benimseyip planlari o dogrultuda gerçekleştirmek. ..
Karavan konusunda beni encok motive eden konu ÖZGÜRLÜK, hicbir yola, otele,kisiye,vb. .....bagli kalmadan hadi gidiyoruz deme özgürlüğü cok onemlidir,..

Etiketler

selcuky' Alıntı:
1.ne ile gideceğim
2.nerede kalacagim
3.ne ile beslenecegim
4.nereye gidecegim
5.nereden gidecegim
=KARAVAN
(5N1K) :smiley:))
Degerli mabirsen 2' N de ben ekledim musadenizle,
Karavanim yok ,ama planim var,fiyat performans karsilasrirmasi yapilip uygun bütçeye göre mutlaka karavan bulunuyor, yukardada vurgulandigi gibi onemli olan bu hayat tarzini benimseyip planlari o dogrultuda gerçekleştirmek. ..
Karavan konusunda beni encok motive eden konu ÖZGÜRLÜK, hicbir yola, otele,kisiye,vb. .....bagli kalmadan hadi gidiyoruz deme özgürlüğü cok onemlidir,..
Karavanla hiç te o kadar özgür değilsin

Yaşayınca anlayacaksınız.
Yapmak istediğiniz gezmeyi gün gelecek maliyetinden dolayı erteleyeceksiniz gittimi özgürlükten bir parça.Bir yerde durup konaklamak isteyeceksiniz ortama güvenemiyeceksiniz istemeden de olsa fikrinizden vaz geçip başka yere gideceksiniz gittimi yine özgürlükten bir parça.Bu örnekler çoğaltılabilir.
Tabiki "ÖZGÜRLÜK" diye ne düşündüğümüze de bağlı. ;)

Elbette uluorta heryerde kalınamaz,maliyet kısmı karavan olmasada gecerli...

Şu açıdan bakarsan özgürlük sayılabilir. Önceden ciddi program yapmana gerek yok. Her an programını değiştirebilirsin. Otele yetişdim geç kaldım vs derdi yok. İstediğin saatte yola çıkabilirsin. Uykun geldimi kenara çekip uyursun. Ben uykum geldimi hiç farketmez her yerde durup uyurum. Ama bazen sakıncalı durumlarda ortaya çıkmıyor değil. Bir anımdan bahsedeyim. 2011 yılıydı sanırım. Murtaza ile Kuşadası'na gidiyordum. Gece geç vakit Selçuk'dan geçerken çok yoğun uykum geldi. Çektim bir sokağa hemen uykuya daldım. Sabah güneş doğmadan aracın üzerinden acaip sesler gelmeye başladı. Bir de baktım pazarcılar aracın üzerinden geçip tentenin halatlarını gerdiriyorlar :smiley: meğerse o sokak pazar yerimiş. Hemen toparlanıp direk ve halatlar arasından zorla çıkarak oradan uzaklaşdım.

Yinede oldukça özgürsünüz,kalacağınız yeri seçme konusu size bağlı,oda bir özgürlük.Zaten günümüzde özgürlük kavramı farklı,başkasının özgürlüğünün, hakkının başladığı yerde bizimki biter...

aslanahmet' Alıntı:
Şu açıdan bakarsan özgürlük sayılabilir. Önceden ciddi program yapmana gerek yok. Her an programını değiştirebilirsin. Otele yetişdim geç kaldım vs derdi yok. İstediğin saatte yola çıkabilirsin. Uykun geldimi kenara çekip uyursun. Ben uykum geldimi hiç farketmez her yerde durup uyurum. Ama bazen sakıncalı durumlarda ortaya çıkmıyor değil. Bir anımdan bahsedeyim. 2011 yılıydı sanırım. Murtaza ile Kuşadası'na gidiyordum. Gece geç vakit Selçuk'dan geçerken çok yoğun uykum geldi. Çektim bir sokağa hemen uykuya daldım. Sabah güneş doğmadan aracın üzerinden acaip sesler gelmeye başladı. Bir de baktım pazarcılar aracın üzerinden geçip tentenin halatlarını gerdiriyorlar :smiley: meğerse o sokak pazar yerimiş. Hemen toparlanıp direk ve halatlar arasından zorla çıkarak oradan uzaklaşdım.
Üstad, sizde iyi denk getirmişsiniz pazar yerine... :smiley:

Karavan, seveceğini azıcık düşünen bir insan için zorunlulukmuş, satın aldıktan sonra anladım.

Tamam ömrü yıllara, yılları tatillere, tatillileri günlere oranlayabilirsiniz, parayla çarpar, bir sürü sayı bulabilirsiniz, elinize ne geçer? : Karavansız bir yaşam!

İyide o bir defa verildi, geldi... gidiyor...

Söyleyeceklerim bu kadar, özeti : karavanım, Türkiye'nin her yerinde bir evim daha var diye düşünebildiğim muhteşem bir deneyim... Daha yurtdışını dahil bile etmedim... :smiley:

Bir yıl 365 gun ve bunun kaç günü karavaninizla seyahat etmek sorusuna soyle bir açılım getirmek istiyorum. Karavanı olan birisi sağlığı sihhatide yerinde ise karavanına sahip çıkmalıdır.Bir insan günde ,ayda,yılda ne kadar kitap okumalı sorusu gibi Birşey bence Bu durum.insan boş vakitlerinde kitap okumamali kitap okumaya mutlaka zaman ayırmalıdır.bu yoruma katılmamak imkansız diye düşünüyorum .insan boş vaktinde boş boş oturur. boş vakitlerde müzik dinlenmez. Müzik dinlemenin vakitleri olmalıdır diye düşünüyorum.televizyon seyretmenin zamanı vardır yine aynı şekilde..Bir şekilde bu islere zaman ayırmalıdır insan.karavancilikt bence boyle Birşey..karavanın tekerlerinin Yürümesi icin bayramları tatilleri beklememek lazım ben boyle düşünüyorum.yine bu sayfalarda bir gezebilirci bir dost "bir karavancı mutlaka bir geceyi yağmur yağarken karavanında geçirmeli" gibi birşeyler söylemişti.Hal böyleyken bu duygularla karavanda seyahat etmek senede keske 365 gun olabilse !!! Selamlar sevgiler...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Selaaammm gençler ve her zaman genç kalanlarrrrr ...

Cem Karaca koca sesiyle her konserinin başında sevenlerini böyle selamlardı.

Ben de uzun zamandır bu sayfalardan uzak kalmışlığımla sizlere, selam eski ve yeni dostlar diye sesleniyorum
.

Aslında hiç bulaşasım yoktu ama konu benim için ilk çekme karavanı gördüğüm 5,6 yaşlarımdan beri güncel ve damardan çekici olduğu için dayanamadım.

Gerçi konu başlığı " Senede Kaç Gün Seyahat Etmek İçin Karavan?? " şeklinde sorulmuş ama bendeniz " Cahil Bilir " dostunuzun ukalalığına sanal ortam özgürlüğünde gem vuramayacağınızdan, soruyu " yaşamda kaç kez ilk an farkındalığı ve özgürlüğü için karavan " şeklinde anlamamı hoş görmenizi umut ve niyaz ediyorum.

Gerek gezenbilir, gerek karavantürk sayfalarında artık kaybolmuş olan yolculuk anlatımlarımda ve konu benzeri başlıklar altında o sırada aklımdan geçtiği biçimiyle görüşlerimi dile getirmiş olsam da, hala dağarcıkta örümcek tutmuş fikriler var mı, bir bakalım.

Epey bir zamandır kimilerince değersizleştirilmeye çalışılsa da benim için sevgili Atatürk'ün yaşamımda düstur olarak kalmış olan bir sözü vardır." Bağımsızlık benim karakterimdir "...

Bu ifade esasen topluma verilmiş bir mesaj olarak kabul edilse de, birey olarak da kendi yaşamımızda, her anımızda farkında olsak da olmasak da mücadelesini verdiğimiz bir oluşumuz, hal ve gidişimizdir.

Yani bendeniz Cahil Bilir' e göre, bu böyledir. Neyse...

Genel olarak kullandığımız ifadesiyle karavan, benim tanımladığım biçimiyle " yürürevim " bana göre bir bağımsızlık ve özgürlük aracıdır.

Yaşamadıklarımı, buyurun beyim, buradan buyurun diye önüme sunan, hissetmediklerimi , kendini adam bellemiştin haa, bak da gör, yaşa da öğren , uyan ey Cahil Bilir bey diyerek ön yargılardan, kalıp düşüncelerden kurtulmama yol açarak özgürleştiren, farkındalığıma penceresinden ufuklar açan bir yaşam zenginliğidir.

Bazen farklı bir kültür içinde yoğrulan şehrin tam göbeğinde, bazen doğanın ıssızlığında algılama, gözlem, düşünme yorum, değerlendirme kavşaklarında sağladığı konfor ve güvenle yaşam ve kendim arasında ki yolculukta bir nefestir, bir yudum sudur.

Özgürlük molasıdır.

Konu başlığıyla bütünleştirerek bağlamaya çalışayım.

Bir ömürde kaç özgürlük molası için karavan ?

IMG 20150104 121706

Haldun Bey, yukardaki satırlarınızı okuyunca paylaşımlarınızı ve üslubunuzu özlediğimi hissettim.

Karavancılık galiba şarap gibi. Yıllandıkça eskimiyor, zamanla yaşamımızda daha fazla değer kazanıyor. Değişik yaşam tarzlarına ayak uydurabiliyor. Kurallarla dolu günlük yaşantımızı birazcık bağımsız hale getiriyor ve birazda stres yapan sorumlulukları unutturuyor.

Teşekkürler Hüseyin bey.

Eskimek ne kelime, her yaşanmışlık anı, ayrı bir rayiha, ayrı bir haz ki, tadına doyulmaz. Mesela sabahki satırlardan sonra geçtim özgürlük direksiyonumun başına ve şimdi, şu an... İstanbul'dan adalara doğru, " yürürevimin " içinden.

IMG 20150125 145635

Haldun abi, sen unutulmazsın ;)
Keyifli akşamlar diliyorum :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.