Şehirde Sırt Çantası Taşımak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan abdduman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,599
Selamlar,

Son zamanlarda şehirlerde bir çok kişinin (özellikle de genç erkeklerin) sırt çantalarıyla dolaştıklarına şahit oluyoruz. Hatta kadınlarda da bu durum yaygınlaşmaya başladı.

Ben de işim gereği (laptop taşıdığım için) sırt çantasıyla dolaşanlardanım. Tabi bunda arabamın olmamasının ve toplu taşıma kullanmamın da etkisi var. Zamanla çanta kullanmayı giderek daha çok sevdim ve iş dışında da kullanmaya başladım. Dışarda ihtiyaç duyduğum her şeyi her zaman yanımda bulabilmenin rahatlığına giderek alıştım. Öyle ki, alışverişe bile çantasız gidemez durumdayım.

Zamanla çantama daha çok şey koydum. Şu anda ufak çaplı bir survive kitine dönüşmüş diyebilirim. Siz de başkasına göre ıvır zıvır ama size göre olmazsa olmaz bir sürü şey taşıyorsunuz biliyorum. Ben benimkileri sıralıyorum. Bakalım neler varmış.

Şarj aletleri

Powerbank

Yedek piller (bir kısmı şarj edilebilir)

El feneri

Çok amaçlı İsviçre çakısı
Kağıt sabun (bunu bilmeyenler olabilir, ince kağıt şeklinde, paketli sabunlar)

Not defteri

Dolmakalem ve kurşun kalem

Yedek mürekkep kartuşları

Mini diş macunu ve katlanabilir diş fırçası

(Mevsime göre bazen) yağmurluk

Şemsiye

Yedek kıyafet (kışın kazak, yazın t-shirt)

Yedek çorap

0,7 lt termos (yazın soğuk kışın sıcak su koyuyorum. Çantadaki en ağır parça bu)

Kahve (soğuk kış günlerinde uzak bir yere gidiyorsam içmek için)

Yara bandı

Yanık kremi (hametan)

Bir adet konserve (bunu sırf zevzeklikten koydum gibi geliyor. Hiç lazım olmadı ama bir gün olacak gibi hissediyorum )

Kolonya (serinlemek, fenalaşan birini ayıltmak, ihtiyaç durumunda daha kolay ateş yakmak)

Çakmak

Kulaklık

Mini kitap

Bunların ağırlığı (termos doluyken ve çantayla beraber) 4 kg civarında. İşe giderken bir de laptop ekleniyor ve 6 kiloyu geçiyor.

Eğer şehir dışına çıkıyorsam laptop yerine minik ilk yardım çantası koyuyorum.

Şu ana kadar çantadakilerden sadece konserveyi hiç kullanmak zorunda kalmadım. Diğerleri her zaman kullandığım şeyler.

Git gide daha pratik şeyler ekliyorum. Çanta da haliyle ağırlaşıyor. Bilmiyorum nereye varacak bu işin sonu.

Sizler neler taşıyorsunuz?

Benim içerik ara sıra değişsede hiç değişmeyen şeyler

*Victorinox 601453 altmont 3,0 flapover laptop çantası
* Victorinox Victoria Spartan çakı
* Karabina
* Nebo fener 280 lumen
* Şarj aleti ve power bank
* Süet cüzdan içinde True Utility fixr ve victorinox swiss card

bu liste hiç değişmiyor.

DqL06HTWsAU Cpf large

Etiketler

Merhaba arkadaşlar ben şehirde güncel kullandığım çantamın videosunu çektim ve paylaşmak istiyorum. İzleyip yorumlarsanız sevinirim.

Video: https://youtu.be/P4PaR0GZs-c

Video: https://youtu.be/CewCe3m3jHg

Seyahatlere çıkarken kıyafete ek yanıma aldığım kozmetik malzemelerimin olduğu çantayı ise yakın bir zamanda çekerek paylaşıyor olucam. Ara sıra da lazım olursa yanımda bilgisayar taşımaktayım. Bazende bilgisayarımı yanıma almaktayım. Gittiğim yerlerde gezmeyi seven birisi olarak tablet gibi oyalayıcı şeyler de yanımda taşımıyorum. Çok nadir otelde vs zaman geçireceksem o zaman zaman geçsin diye sırf video izleme adına yanıma tablette alıyorum.

Ilk yardım çantası ve deprem çantaları ise araba ev ve ofiste bulunmalı bence yine aynı şekilde yangın söndürme tüpü de olmalı. Ben bu konuda yine bilgi içerikli videolar çekiyor olucam

Deprem canta isi Istanbul icin cok yetersiz kalacak bence.
Yerine silah gerekecek hayatta kalanlara ilk haftalarda.

victorinox mini anahtarlık çakı özellikle tornavidalı olanı iş yaşantısında sokakta gezerken çok çok işe yarıyor. Bu ancak yanınızda varsa önemi anlanabilir. Üstündeki cımbız, kürdan, bıçak, düz ve yıldız tornavida, makas, törpü ve açacak her işe yarıyor. Ben arabamın anahtarına anahtarlık yaptım (Çünki anahtardan küçük) ve tüm avmlere de sorunsuz giriyorum. Ayrıca ev anahtarlığımda da leatherman micra ve ışıklı kalemli victorinox mini var mükemmel şeyler. Herkese tavsiye ederim. Kullanınca kolaylıklarını anlayacaksınız.

victorinox mini anahtarlık çakı özellikle tornavidalı olanı iş yaşantısında sokakta gezerken çok çok işe yarıyor. Bu ancak yanınızda varsa önemi anlanabilir. Üstündeki cımbız, kürdan, bıçak, düz ve yıldız tornavida, makas, törpü ve açacak her işe yarıyor. Ben arabamın anahtarına anahtarlık yaptım (Çünki anahtardan küçük) ve tüm avmlere de sorunsuz giriyorum. Ayrıca ev anahtarlığımda da leatherman micra ve ışıklı kalemli victorinox mini var mükemmel şeyler. Herkese tavsiye ederim. Kullanınca kolaylıklarını anlayacaksınız.
Kendisi şöyle bir şey oluyorEkli dosyayı görüntüle 514958

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kendisi şöyle bir şey oluyor
80275f568f5159a97243d0407222710e

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzun süredir bende çanta kullanıyorum.Bir süre miltec küçük yan çanta kullandım,şimdi ise tek askılı miltec sırt çantasına geçtim.İçerik olarak şu ana kadar hiç kullanmadığım şeyler taşısamda ihtiyacım olunca yanımda olduklarını bilmek rahatlatıyor.Youtube üzerinden bir çok EDC(Every day carry - günlük taşınanlar) videosu izleyerek kendi içeriğimi oluşturdum.
Olmazsa olmazlarım Leatherman Wave+ multitool,Surefire fener,telsizim,kendi topladığım ilkyardım kiti,turnike,taktik kalem,not defteri,güneş gözlüğü,dudak nemlendirici,dezenfektan mendiller,kolonya ve çakmak.Anahtarlar ve cüzdanı saymıyorum.Anahtarlığımda da en küçük boy victorinox çakı ve minik ledlenser fenerim var.Alışveriş merkezlerinde bazen leatherman a laf ediyorlar,arama kurtarmacıyım o yüzden telsizde taşıyorum diyorum,bazen işe yarıyor,yaramazsa arabaya bırakıyorum.
Bir keresinde kamp bıçağım çantada kalmış,bıçak var dediler xray de,çıkarıp leathermanı göstedim,yok büyük bıçak var onu diyoruz dediler,unutmuşum deyip bıçağı arabaya bıraktım,leatherman çantadayken girebildim yine.

Uzun süredir bende çanta kullanıyorum.Bir süre miltec küçük yan çanta kullandım,şimdi ise tek askılı miltec sırt çantasına geçtim.İçerik olarak şu ana kadar hiç kullanmadığım şeyler taşısamda ihtiyacım olunca yanımda olduklarını bilmek rahatlatıyor.Youtube üzerinden bir çok EDC(Every day carry - günlük taşınanlar) videosu izleyerek kendi içeriğimi oluşturdum.
Olmazsa olmazlarım Leatherman Wave+ multitool,Surefire fener,telsizim,kendi topladığım ilkyardım kiti,turnike,taktik kalem,not defteri,güneş gözlüğü,dudak nemlendirici,dezenfektan mendiller,kolonya ve çakmak.Anahtarlar ve cüzdanı saymıyorum.Anahtarlığımda da en küçük boy victorinox çakı ve minik ledlenser fenerim var.Alışveriş merkezlerinde bazen leatherman a laf ediyorlar,arama kurtarmacıyım o yüzden telsizde taşıyorum diyorum,bazen işe yarıyor,yaramazsa arabaya bırakıyorum.
Bir keresinde kamp bıçağım çantada kalmış,bıçak var dediler xray de,çıkarıp leathermanı göstedim,yok büyük bıçak var onu diyoruz dediler,unutmuşum deyip bıçağı arabaya bıraktım,leatherman çantadayken girebildim yine.

Avm ler çok garip yerler. Havalimanı gibi kendilerince para kazanmak adına kurallar koyuyorlar. Örneğin sarhoş giremez deniyor içki şişesi varsa ama içeride içki satılıyor. Bıçak çakı multitools ve daha kesici olan kurban bıçakları bile satılıyor. Al her şeyi içeride yaparsın. İlle bir katliam yapılacaksa bu girişte kişi içeri sokacak diye bir kural yok. Yani almamaları saçma çünkü içeride satılıyor.

Şuan Ankara'da yaşıyorum ve bir çok avm de güvenlik telefonunu bırak gir dışında hiç bir işe yaramıyor. avm de şahit oldum kadın üst katta kucağına bebek almış dileniyor başka bir çocuk açım diye kalem satıyor başka birisi okul masrafım diye geliyor resmen dilenci dolmuş durumda. Geçtim bunu alt katlarda Atatürk fotoğrafı uzatarak para istiyorlar. Sen bu yaptığın suç de anında 3 5 kişi toplaşıp sana iftira atarak saldırmaya başlıyorlar. 2 olay yaşadım. İkisinde de eşim ve 8 aylık kızım yanımdaydı. Bunlara ek parmağımda alyansımda var. İlk olayda 2 liseli kıza asansörler bebek arabası hasta engelli için bakın kocomanca yazıyor siz yürüyen merdiven kullansanız dedim bir anda bağırmaya başladılar karısının yanında bana asılıyor diye ve halkta cahil hemen onları koruma içgüdüsü ile sana saldırmaya kalkıyor. Mülteci olan bir kız daha türkçe konuşamıyor hasta annem için para istiyorum diyerek Atatürk fotoğrafı ile para istiyordu. Bu yasak sizi şikayet edicem dedim bu sefer 3 5 kız toplaşıp sen genç bir kızın fotoğrafını nasıl çekersin diye üzerime yürüyorlar ortada 1 tane güvenlik yok. Aynı avm de aynı gün 3 olay yaşanınca avm yönetimine mesaj attım neden katlarda güvenlik yok ve bunlara izin veriliyor dedim cevap alamadım. Başka bir avm de bir çocuk bir kızı dövüyor güvenliklere söyledim bize ne dediler müdahale etmediler. Aynı avm de güvenlikler eşimi görüyor aralarında 5 metre yok. İçeriye 1 şey almaya girdim eşim o dönem 9 aylık hamileydi bir çocuk taciz etmeye kalkmış eşim aradı koşarak indim aşağı güvenlikler film izler gibi izliyor. Artık avm ye gitmiyorum. Bıçak çakı mevzusunda ise yine bir olaya şahit oldum. Afgan bir kaç çocuk avm ye bıçakla girdi güvenlik bir şey demedi benim telefon öttü koyda geç demeye başladılar. Yani kişiye göre muamele de yapılıyor.

Ben multitool ve çakıya hiç ihtiyaç duymadım bu sebeple taşımıyorum. Bir tek kızımla oyuncakcıya gidince pil ve tornavidaya ihtiyaç duydum onda da olay şuydu çalışana pil takın deneyelim alıcam diyorum inatla satın al sonra dene beğenmezsen iade alırız deyip duruyorlardı. Yani saçmalık yaptıkları.

El feneri de telefonda powerbankta ışık olduğu için hiç gerekmedi.

Ben videoda unutmuşum çantamda halen maske taşıyorum yeri geliyor halen maske tak diyen işletmeler oluyor ve onlarla uğraşacağıma takıp geçiyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR