Scuba Malzemeleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hfatih Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,425
Ynt: Scuba Malzemeleri

Mares termic evolotion elbiseyi bu elbiseyi kullanan bir abinin tavsiyesi üzerine almıştım.İçi havlulu,el ve ayak bileği kısmında su giriş çıkışını azaltan gri renkli bantları var.trilastik neopren olması nedeniyle genişleme,bollaşma,sarkma yapmıyormuş.fotoğraflarını yakın zamanda yüklerim.

Etiketler

Evet Ahmet sualtında söylediğin elbise ciddi bir konfor sağlar ...aynı zamanda ısıyı korur ve keyifli bir dalış yaşatır.Üşüme en kötü şeylerden biridir. Buelbisenin tek problemi badisiz zor giyilmesi..eeee zaten yanında hep badin varsa problemde yok demektir.
Her maske farklı yüze göre değişebilir ama her yüze göre senelerdir olan tek maske Tecnisub Look tur....Yani Efsane bir maskedir.

bende mares evolution 5+5 kullanıyorum şimdiye kadar hep soğuk sularda daldım ve ço:k rahat ettim maske olarak mares x vision var bir sorunum yok ancak 35 numara ayakalra sahip oluşumu palet ve patik alırken hesaba katmadım paletlerim scuba pro kinetix onlarla bi sorunum yok ama kalın tabanlı bir bot almalıymışım hngisi makayı tavsiye edersinz nares mi ?
bir de scubastore.com diye bi site var fiyatlar makul gibi ancak ordan daha çnce alışveriş yapan birisin görmedim buralarda var mı acaba?

egitmen olarak
aletli dalışa yeni başlıyacak arkadaşlara bütün bunları ayrıntılı bir şekilde 1yıldız dalıcı kursunda anlatıyoruz.malzeme seçmeden önce bir dalış kursuna gitmelerini tavsiye ederim.
dalisa yeni başlıyacak arkadaşlara malzeme secimi konusunda sunları soyleye bilirim;
o marka bu markaya takılmadan malzemelerinizi deneyerek secin,scuba ekipmanları kalite farklılıkları bakımından birbirlerinden ayrılırlar.fakat bu en pahalı en iyisi yada en iyi marka şu o markanın malzemeleri iyidir demek değildir.en iyisini de alsanız her dalıştan sonra malzemeniz ile ilgilenmeniz gerekir.aksi taktirde 2 3 sezon sonra yenisini almanız gerekecektir.
tr de uretilen ve hayretler icinde kaldigim kalitede maskeler var! cok kaliteliler ve de hesaplı.
ayni sekilde cok kaliteli yerli uretim elbiseler var.bunlara da bakin lutfen.( marka vermiyecegim ) sizin marka diye aldiginiz bir cok elbisede yerli uretim! ve cok kaliteliler :smiley:
ne kadar dalis kluplerinde butun bu malzemeler olsa da insanin kendi malzemesi ile dalmasi kadar guzel bir olay,her zaman baska bir malzeme ile dalmak kadar da kotu bir olay yoktur.
ne kadar cabuk kendi ekipmanınıza alisirsiniz o kadar cabuk ortasyonu suresini bitirip maviliklerin zevkini alirsiniz.
teşekkürler

s a geçen hafta karaincirde bir kaç arkadaşla sohbet ettim zıpkınla balık avlayan bende bu yıl maske gözlük palet şınorkel zıpkın alıp gitmeyi düşünüyodum nasip olmadı vaktim biraz dardı kara avı gibi köpeği al tüfeği al cık araziye gbi değil su avı bu işi yapan arkadaşlardan biraz fikir yardım istiyorum,buna başlamadan öncede kurs almayalıyım yoksa malzemeleri alıp cıkmalımıyım saygılar.

scuba malzemelerini elden çıkarmak isteyen arkadaşlar ben malzeme almak istiyorum.ikinci el düşünüyorum. bununla ilgili bir sayfa var mı.ilanlar da göremedim.

Malzeme konusuda kullanım alanlarınıza göre değişir.Ancak ben maresin hiç bir malzemesini sevemedim.En azından bana dayanmadı.Neopreni ve iç havlusu çok kalitesiz,çok çabuk sertleşiyor.Sebebide artık maresin orjinal olmayışıdır.Ama dediğim gibi kullanım alanına göre değişir.Senede yaptığınız dalış sayısına ve kullanım koşullarına göre değişir.Maske maresin seta modelinden 2 adet kullandım ve ikiside kayış bağlantı yerlerinden kırıldı.Aynı şekildede paletleri çok yumaşak malzeme taşa sağa sola vurmaya gelmiyor.Birde aklıma gelmişken,geçtiğimiz ocak ayında marintekten mares evolution yarı kuru tip denilen elbiseden almıştım.Fermuarı,kolları ve bogaz kısmı kendini saldı.
Bana uzun yıllarca dayanan malzemeler ;D,elbise yaş tip poseidon,kuru tip northern diver military,maske technisub look(tek geçerim 9 yıldır bir fiil en ağır şartlarda kullanılmıştır).Palette uzun süre dayanan technisub stratosdur.Diğer malzemelerde kulanım alanına ve maddi duruma göre seçilebilir.
Arkadaşlar bu yazdıklarımı ukalalık olarak algılamayın lütfen.Mesleğim gereği hangi markanın,hangi malzemesi,hangi koşullarda ne kadar dayanır iyi bilirim.Bu arada yıprattığım onca malzemeyi hiç atmadım.Fırsat bulursam buraya resimlerini eklerim.Sağlıcakla kalın.

mares başlığı gibi olmuş , maresin sadece paletini kullanırım gerisini derinde bedava verseler kullanmam!!!
posidon regülatörleriyle ünlüdür ama her regülatörü iyi değildir..ben cyclon5000 den başkasını kullanmam
dipte tek bir nefes alamazsanız iş biter... apeks daha sağlamdır, posedion gibi hassas değildir,apeks xt 100-200serisine hayranım, poseidon un pivot valflı jetstreamleri 50 nın altında kendını gösterir kır havası gibi nefes alırsınız.. rahat rahat...
dui nin elbiseleri muhteşemdir ama pahalı oldukları için subgear eski adıyla seemann kullanırım. waterproof markasıda ıyıdır aslında poseidon üretiyor..
maske apayrı bir muamma 25 liralık maskeyle rahat ettiyseniz sizin için en iyisi o dur, 300 liralık maskeyle rahat edememenizden iyidir.
bc için.. ; çok marka kullandım dalışa göre değişebilir ama sportif dalış için farketmez hepsi olur, bc kamcısı ile uyumu ve acıl durumda kamcıyı rahat sokebılmenız onemlıdır.
bc muhakkak kullanın..
yazabılecek daha cok konu var.
en iyisi rahat olduğunuz ve sahip olduğunuz..

Arkadaşlardan birisi geçmiş zamanlarda Scubastore.com sormuş. Ben yeni alışveriş yaptım oradan Cressi nin MC9 balanslı diyafram tip 1.kademe+titanium 2. kademe setini gayet uygun fiyata aldım kampanya yapmışlar. Türkiye'de bu set için 1000 TL ye yakın fiyatlar gördüm. Başka bir iki malzeme daha aldım yanında. Salı DHL kargoya verdiler, çarşamba Türkiye'de idi. Şimdi gümrükte, işlemleri hallolunca kavuşacağım malzemelerime. kdv'sini ödediğimde dahi Türkiyedeki firma fiyatlarından daha hesaplı almış olacağım. Reklam olsun diye söylemiyorum ama bazı malzemeler için Türkiye'de fahiş fiyatlar talep edildiğini düşünüyorum açıkçası, hiç etik değil bence. Ben açıkçası parayı kolay kazanmıyorum ve zannetmiyorum ki bu spora gönlünü vermiş kişilerin bir çoğu para hesabı yapmayacak kadar zengin kişiler. Ha, ABC'mi dalış kursuna gittiğim yerden aldım o da dalış hocamı sevdiğimden.

mrb ben kutahyadan ahmet dalış sporuna yeni merak salmış biriyim. bende scubastore dan ürün almak için formları geziyordum.burda size rastgeldim. 70 euroya palet sipariş vermek istiyorum bana maliyeti konusnda nasıl olur bana akıl verirmisiniz.selamlar.

kutahyaliahmet' Alıntı:
mrb ben kutahyadan ahmet dalış sporuna yeni merak salmış biriyim. bende scubastore dan ürün almak için formları geziyordum.burda size rastgeldim. 70 euroya palet sipariş vermek istiyorum bana maliyeti konusnda nasıl olur bana akıl verirmisiniz.selamlar.

Sepete eklediğinizde DHL kargo masrafının ne kadar olacağını göreceksiniz. Yalnız paletler büyük ve biraz ağıra kaçan malzeme olduklarından kargo masrafını yüksek alacaklardır. Biraz önce baktım 66 Euro gibi bir DHL ücreti görünüyor ki bu da paletin Türkiyeden alınmasını daha mantıklı kılıyor. Mesela Scubapro'nun Jet Sport model paletini ele alalım. Türkiye'de internette 169 TL. Bu sitede ise 40.86 Euro artı kargo parası ile 230 TL ye geliyor ki bu da değmez bence. Zaten daha önceki iletimde bahsettiğim gibi, bazı malzemeler Türkiye ile karşılaştırıldığında vergisini ödediğiniz taktirde dahi ucuzagelemekte.

Size özelden bahsettiğim Türk sitesini gönderirim. Gerçi google araması yaparak da uygun fiyatlı mağazaları bulabilirsiniz. Bu arada dalış eğitiminizi tamamlayıp sertifikanızı aldınız mı? Eğitmeniniz Eskişehir'deki Tuncer Bey miydi acaba?

DALIŞ İLE İLGİLİ ARADIĞINIZ HER ŞEYE ULAŞABİLECEĞİNİZ BİR SİTE

http://www.galatamarine.com

http://www.e-galatamarine.com/

Eğitim önemli , eğitimle işleriniz daha kolay ve eğlenceli bir hale getirebilirsiniz ve tabi ki güvenliğiniz daha iyi sağlamış olursunuz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri